Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 23 czerwca 2024

Już 21 czerwca rozpoczynają się III Igrzysk Europejskie Kraków-Małopolska 2023

Ostatnie dni, a nawet godziny dzielą nas od rozpoczęcia III Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023. To największe wydarzenie sportowe tego roku w Europie. Jestem przekonany, że będą to wyjątkowe dni!

Droga była kręta i wyboista

Napotykaliśmy na drodze wiele przeszkód: pandemia koronawirusa, wojna na Ukrainie, napływ uchodźców wojennych, wzrost cen na rynkach światowych, inflacja. Cały proces organizacyjny to setki rozmów, spotkań, wyjazdów. Szczęśliwie jednak dotarliśmy do dnia, w którym z całą stanowczością mówimy: jesteśmy gotowi.

Nie da się ukryć, że Igrzyska nie odbyłyby się, gdyby nie zaangażowanie wielu osób, instytucji. Od samego początku przyjacielem tego wydarzenia jest Prezydent RP Pan Andrzej Duda, który objął III Igrzyska Europejskie swoim honorowym patronatem. Igrzyska znalazły także wsparcie w programach rządowych – zarówno tych sportowych jak i infrastrukturalnych. 

Razem ze swoimi współpracownikami i osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie obiektów sportowych na Igrzyska, byłem w miastach partnerskich, gdzie odbędą się rozgrywki. To, co udało się stworzyć, a przede wszystkim to, co zostanie z nami po Igrzyskach robi ogromne wrażenie. To chociażby zmodernizowana do poziomu europejskiego hala lodowa, która później będzie służyła krynickim hokeistom. Tutejsza drużyna juniorów liczy ponad 100 zawodników! Poza tym – wspaniały tor do kolarstwa górskiego, który zachwyci każdego zawodnika z kraju i zagranicy. W Tarnowie, zaledwie od listopada powstał zupełnie nowy kompleks sportowy, który także zostanie i będzie służył młodzieży. Nie wspomnę o wyremontowanych obiektach w Krakowie, ale też drogach i chodnikach. Gdyby Igrzyska organizowało inne województwo, te środki trafiłyby do innej części Polski. Mamy to szczęście, że jesteśmy organizatorami wspólnie z Miastem Krakowem. Organizacja Igrzysk Europejskich to zaszczyt, ogrom pracy, ale także impuls rozwojowy i promocyjny.

We are unity!

Chcę, aby wszyscy: sportowcy, trenerzy, kibice, nasi goście poczuli małopolską gościnność. Chcę, aby Europa przekonała się, że nasze regiony są przyjazne, ale przede wszystkim bezpieczne. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy do nas przyjadą będą się czuć po prostu dobrze. To jest dla mnie, jako gospodarza Małopolski najważniejsze.

Ważne są także wrażenia naszych gości. Podczas ceremonii otwarcia Igrzysk ich nie zabraknie. Wystąpią gwiazdy z Polski: Krzysztof Cugowski, Kamil Bednarek, Zakopower, Roxie Węgiel, Daria ze Śląska, ale też zespół Kalush z Ukrainy – zwycięzca Eurowizji. 21 czerwca będzie nie tylko pięknym widowiskiem muzycznym, ale także ciekawą opowieścią o historii polskiego sportu.  Kulminacją będzie rozpalenie Ognia Pokoju, które wspólnie z Prezydentem RP odebraliśmy z historycznego Ara Pacis w Rzymie.

21 czerwca rozpocznie się wielskie święto europejskiego sportu! Pokażmy światu, że jesteśmy jedności!

Witold Kozłowski,
Marszałek Województwa Małopolskiego

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: