Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
środa 24 lipca 2024

Mała Armia Janosika oczarowała grybowską publiczność!

Największa Kapel Góralska z kolędą w Grybowie! W sobotę 20 stycznia br. grybowska Bazylika zapełniła się do ostatniego miejsca licznie zgromadzoną publicznością, która przybyła do świątyni, aby wsłuchać się w dźwięki małych artystów. Mała Armia Janosika podbiła serca grybowskiej publiczności! Kto wie może jeszcze zobaczymy ich na naszej scenie?

Kolędy i pastorałki utrzymane w klimacie góralskim i folkowym przeniosły w sobotni wieczór grybowską publiczność na Podhale. Młodzi artyści, których przyjechali na Ziemie Grybowską blisko dwustu osobową ekipą, zagrali i zaśpiewali tradycyjne polskie kolędy oraz pastorałki. Całość dopełniły dźwięki skrzypiec oraz niezastąpiony band!

Zainspirowany kulturą góralską, kreatywny, poszerzający horyzonty zespół liczy 220 członków w wieku od 3 do 72 lat! Pomysłodawcą tejże muzycznej grupy był Damian Pałasz- skrzypek, muzyk i wizjoner, który w lutym 2015 roku w Rawie Wyżnej utworzył sekcję gry na skrzypcach i basach podhalańskich. Dzieci i młodzież pod okiem instruktorów rozwijają swoje muzyczne inspiracje, a w styczniu br. przybyły z kolędą do grybowskiej Bazyliki.

Mała Armia Janosika kolęduję i gra po całej Polsce! Już wkrótce uda się do Rzymu, gdzie zagra Papieżowi Franciszkowi!

Sobotnie wydarzenie w Grybowie wzbudziło ogromne zainteresowanie w regionie. Tylu artystów grybowska świątynia jeszcze nie mieściła! Piękne kolędowanie zgromadziło nie tylko licznie zebranych mieszkańców w świątyni, ale również na grybowskim rynku oraz przed odbiornikami telewizora, gdzie wydarzenie śledziło blisko dwa tysiące osób!!!

Na wydarzeniu obecni byli m.in. Ks. Prałat Ryszard Sorota oraz księża i siostry zakonne z regionu. Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Marta Mordarska oraz Radni Sejmiku, Antoni Koszyk, Wicestarosta Powiatu Nowosądeckiego, Radni Rady Miejskiej w Grybowie na czele z Józefem Górą, a także dyrektorzy szkół i prezesi instytucji.

Organizatorem wydarzenia było Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie. Patronat Honorowy nad koncertem objął Paweł Fyda, Burmistrz Miasta Grybów oraz Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego. Partnerem głównym było Województwo Małopolskie.

CAŁOŚĆ KONCERTU MOGĄ PAŃSTWO OGLĄDNĄĆ POD TYM LINKIEM:

Fot. Mateusz Książkiewicz

Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: