Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
środa 24 lipca 2024

“Niebieskie wyzwanie” rozpoczął w Grybowie, pokonał 445km! (TV)

Wczesnym rankiem, 8 lipca br. w 445-kilometrowy ultramaraton niebieskim szlakiem, który swój początek ma obok dworca PKP w Grybowa, wyruszył 27-letni Paweł Pabian z Krasnego. Tuż przed startem, zaplanowanym na godzinę 4:30 powodzenia życzył mu burmistrz Grybowa Paweł Fyda.

– Pragnę życzyć mu szczęśliwego powrotu do domu oraz niezapomnianych wrażeń z całego niebieskiego karpackiego szlaku – mówił tuż przed startem burmistrz Grybowa Paweł Fyda. – Około 450kilometrów to nie lada wyzwanie, Pan Paweł zapowiadał że ukończy go w 150 godzin, dlatego życzę mu powodzenia i oby wrażenia z Grybowa i naszych okolic na długo pozostały w pamięci.

Szlak niebieski, jest jednym z najdłuższych w Polsce. Swój początek ma w Grybowie, natomiast kończy się w Białej pod Rzeszowem.

– Jest to drugi co długości szlak turystyczny w Polsce, po głównym szlaku beskidzkim czerwonym – tłumaczy Paweł Pabian, który podjął niebieskie wyzwanie, bo tak nazwał swoje przedsięwzięcie. – Cała inicjatywa wzięła się stąd, że raz do roku stawiam sobie pewne wyzwanie. Propozycje były dwie, albo dostać się na jakiś siedmio-tysięcznik, albo zrobić coś tutaj w Beskidach. Za sprawą sugestii żony, wybrałem tą drugą opcję bo jednak wysokie góry są bardziej niebezpieczne. Jest to moja i pasja i moje życie. Jak widać, po mojej odznace mam uprawnienia jako przewodnik beskidzki, a Beskid Niski jest moim ulubionym pasmem górskim. Przez Grybów wielokrotnie przejeżdżałem lub zatrzymywałem się, tak więc nie są to dla mnie miejsca obce. Czas jaki sobie zakładam to 150 godzin i chciałbym pokonać tą trasę najszybciej w historii. Chcę zwrócić uwagę nie tylko ultra maratończyków ale również turystów w stronę niebieskiego szlaku, zwłaszcza odcinka przygranicznego i pogórza.

Cały, jakże ciekawy opis wędrówki po niebieskim szlaku znajdziecie na profilu: facebook.com/niebieskiewyzwanie. Wśród bogatych opisów, nie zabraknie wrażeń ze spotkania z dziką zwierzyną jak i pokonywaniu słabości związanych z trudami marszu.

Jak się z niego dowiadujemy Panu Pawłowi udało się dotrzeć do Białej po 164 godzinach. Tak podsumował swoje wyzwanie: – Licząc ciągłą samotność na szlaku, upały w Bieszczadach, męka z szukaniem na szlaku na pogórzach plus deszcze to tak, jestem CAŁKOWICIE SPEŁNIONY! Uznaje to za życiowy sukces i zrobiłem to totalnie ponad siebie i moje możliwości, jakie przypuszczałem że mam. Działo się wszystko co można w górach spotkać, były momenty skrajne i mrożące krew w żyłach. Tylko w mojej pamięci… Mam nadzieje, że na niejednej prelekcji będę mógł się wrażeniami podzielić. Tyle historii, głowa mała!

Zapraszamy do obejrzenia wideoreportażu.

fot. Mateusz Książkiewicz


Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: