Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 22 lipca 2024

Głos młodych też ma znaczenie! Uczniowie gospodarzami obrad Rady Miejskiej w Grybowie!

Zgodnie z tradycją, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grybowie wzięła udział w Młodzieżowej Radzie Miasta. Podczas spotkania Burmistrz Paweł Fyda opowiadał o najnowszych inwestycjach w mieście oraz nadchodzących wydarzeniach kulturalnych. Spotkania takie jak to, stanowią wyjątkową okazję, na to by młodzi ludzie mogli wyrazić swoje potrzeby i przedstawić je władzom samorządu, dając tym samym wyraz zaangażowania w przyszłość miasta Grybowa.

Dziś, 18 czerwca, uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grybowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi gospodarze Rady Miejskiej. Kolejna Młodzieżowa Rada Miasta, której gośćmi specjalnymi byli Burmistrz Paweł Fyda, radni, dyrekcja oraz nauczyciele SP nr 1.

-Ciekawa dyskusja i bardzo ważne tematy. W tym miejscu na ręce pana dyrektora, nauczycieli i opiekunów chciałbym złożyć serdeczne podziękowania za chęć wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Dziękuję również młodzieży za wiele ciekawych pytań i zaangażowanie w bieżące sprawy miasta Grybowa- mówi Paweł Fyda Burmistrz Miasta Grybowa.

Podczas Młodzieżowej Rady Miasta uczniowie mogli zadawać pytania, dotyczące m.in.  planów inwestycyjnych, środkach transportu, sieciach gastronomicznych oraz wydarzeniach kulturalnych. Spotkanie młodzieży z władzami miasta było okazją do poruszenia także bieżących spraw i problemów lokalnej społeczności oraz planów na najbliższe lata.

Podczas wydarzenia obecni byli Paweł Fyda Burmistrz Miasta Grybowa, radni rady miejskiej w osobach Jadwigi Totoś i Marty Kostrzewy, pracownicy UM, Dyrektor SP Jerzy Udziela, nauczyciele SP Janina Skraba oraz Barbara Glińska.

Na koniec wszystkim uczestnikom zostały wręczone słodkie upominki z rąk Burmistrza i Radnej Jadwigi Totoś.

Dzisiejsze spotkanie jest przykładem budowania przyszłości miasta poprzez wysłuchanie wniosków i postulatów młodych ludzi. Jest to kolejne wydarzenie, które cieszy się popularnością i zaangażowaniem młodzieży szkolnej. Nie jest to tylko zwykła pogadanka, lecz rzeczywiste wsłuchanie się w głos młodych ludzi, którzy mają znaczący wkład w społeczeństwo. Doskonałym przykładem inwestycji zrealizowanej dzięki inicjatywie młodzieży jest budowa Skateparku przy ulicy Grunwaldzkiej. Ten obiekt powstał dzięki zaangażowaniu młodych ludzi, którzy wyrazili potrzebę jego powstania, i dzięki ich inicjatywie udało się go ukończyć.

Fot. Jakub Gąsior


Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: