Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 15 kwietnia 2024

Druhowie Grybów- Biała wyróżnieni przez województwo!

W miniony poniedziałek tj. 26 lutego w Operze Krakowskiej odbyło się noworoczne spotkanie strażaków z całej małopolski. Wydarzenie było okazją do podsumowań, wspomnień i przekazania zasłużonych wyróżnień. Na liście docenionych jednostek znaleźli się druhowie z OSP Grybów -Biała. Nagrodę z rąk władz województwa małopolskiego odebrał Burmistrz Miasta Grybów Paweł Fyda oraz reprezentacja druhów OSP Grybów-Biała.

Podczas tegorocznej Gali Strażaków, województwo małopolskie przekazało wyróżnionym jednostkom czek w wysokości 10 tysięcy złotych. Wśród docenionych miast i gmin znalazł się również Grybów. Jednostka Grybów-Biała z rąk władz województwa małopolskiego otrzymała środki na doposażenie i wsparcie działań. Wydarzenie to było także okazją do oficjalnego wręczenia dyplomów i plecaków medycznych ratownika KPP jednostkom OSP, które w 2023 roku wykazały się największą liczbą interwencji w terenie.

-Otrzymana Promesa to zaskoczenie, a także wielkie wyróżnienie. Cieszę się, że działania wszystkich Strażaków Ochotników zostały zauważone przez Zarząd Województwa Małopolskiego, a dodatkowo, tak jak w przypadku druhów z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Grybów-Biała , działania te zostały nagrodzone przyznaną nagrodą. Nagroda pieniężna w postaci Promesy to tak jak wspomniałem wcześniej, wielkie wyróżnienie, ale także wielkie wsparcie finansowe dla naszych strażaków. Ponadto cieszy fakt, iż jednostka z Grybowa znalazła się wśród 19 jednostek z terenu całego województwa, które wykazały się największą ilością wyjazdów do akcji w roku 2023. Otrzymana kwota z całą pewnością zasili budżet jednostki Grybów- Biała oraz przyczyni się do poprawy jakości pracy naszych druhów- mówi Paweł Fyda Burmistrz Miasta Grybowa.

W przeciągu ostatnich pięciu lat województwo małopolskie przeznaczyło znaczne środki finansowe na wsparcie służb pożarniczych. Dzięki pozyskanym funduszom udało się zakupić niemal 300 pojazdów strażackich (łączna kwota ponad 11 mln złotych). Wykonane zostało również 630 remontów (koszt ponad 20 mln złotych).

Przekazana suma wsparcia dla jednostek pożarniczych wyniosła imponującą kwotę wynoszącą 41 milionów złotych. To znaczące środki, które zasiliły służby ratownicze, umożliwiając im zapewnienie bezpieczeństwa i sprawną działalność operacyjną.

–W imieniu Samorządu Miasta Grybów oraz swoim własnym pragnę serdecznie pogratulować otrzymanego wyróżnienia. Korzystając z okazji, pragnę także serdecznie podziękować wszystkim strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Grybów- Biała. Dziękuję bardzo za wykonywaną pracę społeczną, oraz dziękuję w imieniu mieszkańców za gotowość bojową, która okazywana jest każdego dnia. Serdecznie Gratuluję i jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkim dziękuję- dodaje Burmistrz.

Serdecznie gratulujemy naszym druhom, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Bogu na chwałę ludziom na ratunek! Niech święty Florian ma Was w swojej opiece.

Fot. Karol Zagórski

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: