Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 23 czerwca 2024

Jak wygląda rynek pracy w Grybowie?

Grybów to niewielkie miasteczko leżące w południowej Polsce, należące do powiatu nowosądeckiego. Liczy ono około 6000 mieszkańców. Tutejsza ludność może znaleźć zatrudnienie w pobliskich miastach tj. Nowy Sącz, Gorlice, Stary Sącz czy też Krynica Zdrój. Za odpowiednie wynagrodzenie uwagę mieszkańców mogą zwrócić także oferty pracy w oddalonym o 30 km mieście Muszyna. Jak wygląda rynek pracy w Grybowie? Sprawdźmy!

Grybów – oferty pracy

Grybów to miasto o powierzchni 16,95 km². Jest to rejon rolniczo-przemysłowy. Część mieszkańców znajduje zatrudnienie w miejscu zamieszkania np. w zakładzie stolarki budowlanej, wytwórni konstrukcji stalowych, drobnych zakładach przemysłu spożywczego, banku czy też ośrodku wypoczynkowym. Niektórzy zmuszeni są podjąć pracę poza Grybowem. W odległości do 30 km znajdują się miasta tj. Nowy i Stary Sącz, Krynica Zdrój, Gorlice oraz Muszyna. Dobra infrastruktura (droga krajowa 28, droga wojewódzka 981 oraz linia kolejowa 96) sprawia, że jest to dobra alternatywa nie tylko dla osób mobilnych z własnym środkiem transportu, ale także dla poruszających się środkami komunikacji międzymiastowej.

Praca w Grybowie – jak szukać

Praca w Grybowie pozwala mieszkańcom zaoszczędzić mnóstwo czasu na dojazdy. W małych miasteczkach rekrutacja pracowników różni się nieco od poszukiwań pracowników w metropoliach. Informacje na temat wolnych wakatów rozchodzą się za pomocą „poczty pantoflowej”, lokalnych gazet czy też tablic ogłoszeniowych. Niektóre oferty pracy trafiają także na portale z ofertami pracy. Szukając pracy w Grybowie warto skorzystać ze wszystkich dostępnych źródeł. Znacznie zwiększa to prawdopodobieństwa znalezienia zatrudnienia w krótkim czasie – nawet, jeśli nie mamy znajomości. Bezrobotni oprócz przeglądania ogłoszeń oraz aplikowania na konkretne oferty pracy mają również możliwość zamieszczenia CV na przeznaczonych do tego portalach. Życiorys może przykuć uwagę osób rekrutujących, które w dzisiejszych czasach są wszechobecne w sieci.

Praca – Nowy Sącz, Krynica Zdrój, Stary Sącz, Gorlice, Muszyna

Praca – Nowy Sącz, Krynica Zdrój, Stary Sącz, Gorlice, Muszyna to miasta, w których część mieszkańców Grybowa znalazła zatrudnienie w branżach tj. gastronomia, hotelarstwo, handel, produkcja, call center czy ochrona. Często pojawiają się oferty pracy dla przedstawicieli handlowych. Zatrudnienie na tym stanowisku wymaga dyspozycyjności oraz mobilności. Wysokość wynagrodzenia najczęściej zależy od efektów pracy. Nie jest to więc posada dla każdego. Coraz większą popularnością cieszy się praca zdalna, która umożliwia podjęcie współpracy z firmami na terenie całego kraju. Osoby mające trudności ze znalezieniem zatrudnienia decydują się niekiedy na wyjazd do pracy za granicą. Pomimo że dla większości z nich jest to rozwiązanie tymczasowe, w rzeczywistości funkcjonują oni w ten sposób latami.

Walka z bezrobociem w Grybowie

Władze Grybowa skutecznie walczą z bezrobociem, podejmując różnego rodzaju przedsięwzięcia tj.:

  • projekt „Możemy Więcej” z roku 2021, który miał na celu wzmocnienie szans na zatrudnienie grupy osób zagrożonych skrajnym ubóstwem oraz wykluczeniem społecznym;
  • utworzenie centrum turystyczno-rekreacyjnego na terenie Grybowa w celu przyciągnięcia turystów, a co za tym idzie stworzenia nowych miejsc pracy dla mieszkańców;
  • wkład w edukację dzieci i młodzieży poprzez podniesienie kompetencji nauczycieli, wyposażenie szkół w nowoczesny sprzęt umożliwiający naukę oraz udzielanie stypendium dla najlepszych uczniów, którzy w przyszłości będą mieli wpływ na rozwój gospodarki, a co za tym idzie, na powstawanie nowych miejsc pracy.

Znalezienie zatrudnienia w Grybowie jest znacznie trudniejsze, niż ma to miejsce w dużych miastach. Często jest to jednak posada na lata. Praca w kameralnym gronie rzadko prowadzi do zniechęcenia, wypalenia zawodowego, czy też „wyścigu szczurów – co ma miejsce w dużych miastach oraz w potężnych zakładach pracy. Mieszkańcy Grybowa są zainteresowani stałym zatrudnieniem – często kosztem wysokości wynagrodzenia, które w innych regionach może być znacznie wyższe.

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: