Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 23 czerwca 2024

,,Rozstaje Kultur” – Festiwal w Grybowie już za tydzień!

W tym roku w dniach 16-17 września w Grybowie odbędzie się Festiwal ,,Rozstaje Kultur”. W Kinie Biała będzie można zasłuchać się w muzyce klasycznej. Na scenie wystąpią artyści związani m.in. z krakowską Akademią Muzyczną. Zaprezentowane utwory będą nawiązywać do wielokulturowej historii Miasta Grybów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązuje limit miejsc, w związku z tym wymagana jest rezerwacja.

Miasto kultur
W Grybowie od zawsze przenikały się kultury trzech grup-Polaków, Żydów i Łemków. Festiwal ma na celu ożywić wspomnienia minionych czasów, przerwanych grozą wojny, czasów, w których to Ziemia Grybowska była miejscem wielokulturowym. Przygotowany program artystyczny ma na celu wywołanie refleksji wśród mieszkańców miasta oraz przypomnienie losów ludności zamieszkującej niegdyś tereny Grybowa.

Festiwal „Rozstaje Kultur” to nowe wydarzenie, które, mam nadzieję, wpisze się na stałe w kalendarz kulturalny Grybowa. W ten wyjątkowy sposób chcemy przywracać pamięć o różnorodności i bogactwie kulturowym naszego miasta. Wierzę, że muzyka, którą usłyszycie 16 i 17 września w Kinie Biała ożywi zapomniane historie złożonych losów Grybowian oraz pobudzi do wspomnień, rozmów i refleksji. Zapraszam serdecznie mieszkańców i wszystkich zainteresowanych naszym unikatowym dziedzictwem-podkreśla Paweł Fyda, Burmistrz Miasta Grybów.

Organizatorem festiwalu jest Marek Osika – pasjonat historii i kultury Grybowa, zna On miasto od dziecka, często do niego wraca. 

Festiwal dedykuje mojej nieżyjącej babci, mieszkance Grybowa, dzięki której mam tak wiele wspomnień związanych z tym miastem. Bogactwo kulturowe Grybowa jest wyjątkowe i właśnie poprzez muzykę klasyczną, chcemy o tym bogactwie opowiedzieć. Muzyka jest tą formą ekspresji, która jest w stanie pomieścić całe spektrum emocji związanych z naszą przeszłością. Nie tylko pomieścić, ale też połączyć w jedną całość, pomimo kulturowych różnic. Już dziś zapraszam Państwa do udziału w tym niezwykłym festiwalu w naszym regionie! – podkreśla Marek Osika, inicjator i organizator Rozstaje Kultur.

Podczas koncertu przybyli goście będą mogli zobaczyć wystawę prac lokalnego malarza – Daniela Szczerby, który uwiecznia miejsca ważne i bliskie sercom grybowskiej społeczności. W niedzielę mieszkańcy będą mieli możliwość degustacji lokalnego wina z Winnicy Chodorowa. 

Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY! Z racji limitu miejsc, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja, której można dokonać na stronie  www.rozstajekultur.pl.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: Grybowski Festiwal „Rozstaje Kultur” | Facebook.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prof. dr hab. Mariusz Sielski, dziekan Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Dyrektor artystyczną jest pianistka związana z Grybowem-Karolina Krupa.

Partnerem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie oraz Kino Biała w Grybowie. Zaś patronat medialny sprawuje nasz portal grybow24.pl, krynica.tv oraz miastons.pl

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: