Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 24 września 2023

Domy opieki dla chorych na Alzheimera – odpowiednie otoczenie i opieka

Dziś coraz więcej osób boryka się z chorobą Alzheimera, przewlekłą i postępującą chorobą neurodegeneracyjną, która wpływa na pamięć, funkcje poznawcze i zdolność do samodzielnego funkcjonowania. Dla rodzin, które nie są w stanie zapewnić pełnej opieki swoim bliskim, domy opieki dla chorych na Alzheimera stanowią ważną alternatywę.

Wybór odpowiedniej placówki

Kryteria, na które należy zwracać uwagę wybierając domy opieki dla chorych na Alzheimera, to przede wszystkim licencje i akredytacje, personel medyczny i ocena jakości opieki. Warto także odwiedzić takie miejsce osobiści, porozmawiać z personelem oraz innymi rodzinami, które mają doświadczenie z wybraną placówką.

Istotną kwestią jest bezpieczeństwo i jakość życia w domu opieki. Taka placówka powinna mieć standardy bezpieczeństwa w placówce, takie jak zapewnienie odpowiednich środków ochrony, nadzoru nad lekami i odpowiednich procedur w nagłych przypadkach. Oprócz tego warto omówić z personelem działania podejmowane w celu zapewnienia jakości życia pacjentów, takie jak indywidualizowane plany opieki, aktywności terapeutyczne i społeczne oraz zdrowa dieta.

Przygotowanie się na pobyt w domu opieki

Przygotowanie się na pobyt w domu opieki to ważny krok, który może pomóc w zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa w takiej sytuacji. Oto kilka wskazówek dotyczących przygotowań:

  1. Zbierz potrzebne informacje: Skontaktuj się z personelem domu opieki i dowiedz się o wszelkich szczegółach dotyczących harmonogramu, zasad, ograniczeń i usług dostępnych w placówce. Zapytaj również, jakie rzeczy możesz zabrać ze sobą i jakie przedmioty są dostarczane przez personel.
  2. Pakowanie osobistych rzeczy: Spakuj niezbędne przedmioty, takie jak ubrania, bieliznę, obuwie, przybory toaletowe, leki, okulary, aparat słuchowy (jeśli jest stosowany), ulubione książki czy inne przedmioty, które przynoszą ci komfort. Upewnij się, że wszystko jest oznaczone imieniem i nazwiskiem.
  3. Informuj personel o specjalnych potrzebach: Jeśli masz jakiekolwiek specjalne potrzeby, takie jak dieta, zażywanie konkretnych leków, fizjoterapia czy inne procedury medyczne, poinformuj personel o tym przed przyjazdem. Upewnij się, że mają pełne informacje dotyczące twojego stanu zdrowia i jak najlepiej dbać o twoje potrzeby.
  4. Organizuj dokumenty: Przygotuj niezbędne dokumenty, takie jak dokument tożsamości, ubezpieczenie zdrowotne, karta ubezpieczenia społecznego, informacje dotyczące kontaktu z bliskimi, listę ważnych numerów telefonów (lekarz, rodzina itp.) oraz ewentualne zastrzeżenia medyczne czy instrukcje dotyczące opieki nad tobą.
  5. Komunikacja z bliskimi: Poinformuj swoją rodzinę i bliskich o nadchodzącym pobycie w domu opieki. Zawrzyj plan komunikacji, ustalając regularne czasy rozmów telefonicznych, odwiedziny i inne formy kontaktu. To pomoże utrzymać więzi rodzinne i emocjonalne wsparcie.
  6. Ustal harmonogram: Zapytaj personel domu opieki o plany dnia, harmonogramy posiłków, zajęcia rekreacyjne i inne aktywności, które będą miały miejsce w placówce. Poznaj również zasady odwiedzin i wytyczne dotyczące wizyt.
  7. Przygotowanie emocjonalne: Przebywanie w domu opieki może być wyzwaniem emocjonalnym, zarówno dla ciebie, jak i dla twojej rodziny. Przygotuj się na nowe środowisko, nawiąż kontakty z innymi mieszkańcami i personel. Zachowaj otwarty umysł i bądź gotowy do adaptacji.

Pamiętaj, że każdy dom opieki może mieć swoje indywidualne zasady i procedury, dlatego zawsze warto skonsultować się z personelem placówki, aby uzyskać dokładne informacje i wskazówki dotyczące przygotowań.

źródło zdjęcia: Unsplash

Komentarze:

Turystyka

Erasmus+ pozwolił im zdobyć zagraniczne doświadczenie

Dwudziestu uczestników z terenu miasta i gminy Grybów uczestniczyło w mobilności zagranicznej w Grecji w ramach programu Erasmus plus. Młodzież odbywała praktykę w przedsiębiorstwach gastronomiczno- hotelarskich w Grecji w mieście Katerini. Partnerem z Grecji była szkoła „Platon”.

Reklama2

Ena - drewno egzotyczne

Wydarzenia

Auto-Complex w Nowym Sączu dealer Kia, Suzuki, Subaru

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: