Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 26 marca 2023
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bon Turystyczny do 30 marca 2023. Przypominamy

Czym zajmuje się ortopeda? Kiedy odwiedzić tego specjalistę?

Ortopeda to specjalista kojarzony przede wszystkim ze złamaniami, skręceniami i innymi, widocznymi schorzeniami układu ruchu. Warto jednak mieć świadomość, że ortopedia jest bardzo szeroką specjalizacją, która wykracza dalece poza powyższe ramy.

Ortopeda zajmuje się wszelkimi problemami, urazami i wadami w obrębie kości, mięśni, wiązadeł, stawów i pozostałych elementów układu ruchu człowieka. Oprócz konsultacji, lekarz zleca także kompleksową diagnostykę oraz wdraża leczenie, które ma na celu wyeliminowanie problemu i przywrócenie pacjentowi pełnej sprawności.

Ortopeda – czym zajmuje się ten specjalista?

Ortopeda to lekarz, który posiada bardzo szerokie kompetencje. Do jego specjalizacji zaliczają się dysfunkcje wrodzone i nabyte w obrębie kręgosłupa, kończyn górnych i dolnych, miednicy, klatki piersiowej oraz stawów. Mimo tego, że ortopeda jest kojarzony głównie z leczeniem różnego rodzaju urazów, w tym złamań, skręceń i stłuczeń, jego specjalizacja obejmuje znacznie szerszy zakres problemów zdrowotnych. Do tego specjalisty często zgłaszają się pacjenci cierpiący m. in. na dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa o nieznanym podłożu, wady postawy, zmiany wywołane przeciążeniami, stany zapalne stawów, a także choroby zwyrodnieniowe.

Zadaniem ortopedy jest przeprowadzenie z pacjentem szczegółowego wywiadu, który ma na celu stwierdzenie, z jakimi problemami boryka się dana osoba oraz zlecenie szczegółowych badań diagnostycznych. Na ich podstawie ortopeda stawia diagnozę i opracowuje plan leczenia, który ma na celu poprawę stanu pacjenta. Ważnym elementem leczenia ortopedycznego są działania celowane w uśmierzenie dolegliwości bólowych oraz rehabilitacyjne. Wszystko to pozwala zlokalizować źródło problemów, usunąć ich przyczynę oraz przywrócić pacjentowi sprawność.

Kiedy warto udać się do ortopedy?

W większości przypadków pacjenci decydują się na wizytę u ortopedy odczuwając rożnego rodzaju dolegliwości, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie. Są to ból, obrzęk, osłabienie siły mięśniowej oraz ograniczona zdolność do poruszania stawów i kończyn. Do szybkiej wizyty w gabinecie ortopedycznym skłaniają także urazy układu ruchu, w tym złamania kości i zwichnięcia stawów. Pacjentami ortopedy są także osoby z wrodzonymi lub nabytymi schorzeniami oraz zwyrodnieniami w obrębie układu ruchu, w tym m. in. haluksami.

Do ortopedy warto zgłosić się możliwie jak najprędzej, kiedy dostrzeżemy u siebie problemy z funkcjonowaniem układu ruchu. W większości przypadków dolegliwości te mają bowiem charakter postępujący i im dłużej będziemy odkładali konsultację ze specjalistą, tym ulegną one nasileniu. Wczesne rozpoznanie problemu i wdrożenie odpowiedniego leczenia pozwala natomiast szybciej pozbyć się kłopotu i tym samym uniknąć jego pogłębienia się w przyszłości.

Szczególny niepokój powinny wzbudzić dolegliwości bólowe, które utrzymują się przez dłuższy czas, sztywność i drętwienie palców, problemy z utrzymaniem przedmiotów w dłoni, a także problemy z ruchomością kończyn i stawów. W przypadku dostrzeżenia u siebie takich objawów, warto możliwie jak najszybciej umówić się na wizytę w gabinecie ortopedycznym i oddać się w ręce specjalisty.

Więcej informacji na stronie Ortopeda Kraków – ortopedakrakow.com.

Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: