Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
piątek 19 kwietnia 2024

Czym zajmuje się ortopeda? Kiedy odwiedzić tego specjalistę?

Ortopeda to specjalista kojarzony przede wszystkim ze złamaniami, skręceniami i innymi, widocznymi schorzeniami układu ruchu. Warto jednak mieć świadomość, że ortopedia jest bardzo szeroką specjalizacją, która wykracza dalece poza powyższe ramy.

Ortopeda zajmuje się wszelkimi problemami, urazami i wadami w obrębie kości, mięśni, wiązadeł, stawów i pozostałych elementów układu ruchu człowieka. Oprócz konsultacji, lekarz zleca także kompleksową diagnostykę oraz wdraża leczenie, które ma na celu wyeliminowanie problemu i przywrócenie pacjentowi pełnej sprawności.

Ortopeda – czym zajmuje się ten specjalista?

Ortopeda to lekarz, który posiada bardzo szerokie kompetencje. Do jego specjalizacji zaliczają się dysfunkcje wrodzone i nabyte w obrębie kręgosłupa, kończyn górnych i dolnych, miednicy, klatki piersiowej oraz stawów. Mimo tego, że ortopeda jest kojarzony głównie z leczeniem różnego rodzaju urazów, w tym złamań, skręceń i stłuczeń, jego specjalizacja obejmuje znacznie szerszy zakres problemów zdrowotnych. Do tego specjalisty często zgłaszają się pacjenci cierpiący m. in. na dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa o nieznanym podłożu, wady postawy, zmiany wywołane przeciążeniami, stany zapalne stawów, a także choroby zwyrodnieniowe.

Zadaniem ortopedy jest przeprowadzenie z pacjentem szczegółowego wywiadu, który ma na celu stwierdzenie, z jakimi problemami boryka się dana osoba oraz zlecenie szczegółowych badań diagnostycznych. Na ich podstawie ortopeda stawia diagnozę i opracowuje plan leczenia, który ma na celu poprawę stanu pacjenta. Ważnym elementem leczenia ortopedycznego są działania celowane w uśmierzenie dolegliwości bólowych oraz rehabilitacyjne. Wszystko to pozwala zlokalizować źródło problemów, usunąć ich przyczynę oraz przywrócić pacjentowi sprawność.

Kiedy warto udać się do ortopedy?

W większości przypadków pacjenci decydują się na wizytę u ortopedy odczuwając rożnego rodzaju dolegliwości, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie. Są to ból, obrzęk, osłabienie siły mięśniowej oraz ograniczona zdolność do poruszania stawów i kończyn. Do szybkiej wizyty w gabinecie ortopedycznym skłaniają także urazy układu ruchu, w tym złamania kości i zwichnięcia stawów. Pacjentami ortopedy są także osoby z wrodzonymi lub nabytymi schorzeniami oraz zwyrodnieniami w obrębie układu ruchu, w tym m. in. haluksami.

Do ortopedy warto zgłosić się możliwie jak najprędzej, kiedy dostrzeżemy u siebie problemy z funkcjonowaniem układu ruchu. W większości przypadków dolegliwości te mają bowiem charakter postępujący i im dłużej będziemy odkładali konsultację ze specjalistą, tym ulegną one nasileniu. Wczesne rozpoznanie problemu i wdrożenie odpowiedniego leczenia pozwala natomiast szybciej pozbyć się kłopotu i tym samym uniknąć jego pogłębienia się w przyszłości.

Szczególny niepokój powinny wzbudzić dolegliwości bólowe, które utrzymują się przez dłuższy czas, sztywność i drętwienie palców, problemy z utrzymaniem przedmiotów w dłoni, a także problemy z ruchomością kończyn i stawów. W przypadku dostrzeżenia u siebie takich objawów, warto możliwie jak najszybciej umówić się na wizytę w gabinecie ortopedycznym i oddać się w ręce specjalisty.

Więcej informacji na stronie Ortopeda Kraków – ortopedakrakow.com.

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: