Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 22 lipca 2024

Hulajnogi elektryczne – czy to się opłaca?

Dziewczyna rozkłada hulajnogę elektryczną.

Hulajnogi elektryczne w ostatnich latach zawojowały rynek motoryzacyjny na świecie, a coraz częściej można je spotkać także na ulicach polskich miast. Użytkownicy cenią je przede wszystkim za ich mobilność, lekką i niewielką konstrukcję oraz dużą wygodę użytkowania.

Hulajnogi elektryczne w ostatnich latach zawojowały rynek motoryzacyjny na świecie, a coraz częściej można je spotkać także na ulicach polskich miast. Użytkownicy cenią je przede wszystkim za ich mobilność, lekką i niewielką konstrukcję oraz dużą wygodę użytkowania. Wielu producentów rekomenduje również swoje hulajnogi elektryczne ze względu na aspekty ekonomiczne. Ale czy zakup hulajnogi elektrycznej rzeczywiście się opłaca? Jakie są korzyści z korzystania z hulajnogi z napędem elektrycznym?

Ile kosztują hulajnogi elektryczne?

Hulajnogi elektryczne są obecnie na tyle popularne, że można je znaleźć w ofercie wielu producentów. Niejeden sklep z hulajnogami elektrycznymi oferuje różnorodne modele zróżnicowane pod kątem technicznym, co bezpośrednio wpływa też na ich cenę. Zakup hulajnogi z napędem elektrycznym przeznaczonej do rekreacyjnej jazdy po mieście to koszt około 1000 zł. Będą to jednak najbardziej podstawowe urządzenia, które będą w stanie przejechać nie więcej niż 20 kilometrów z maksymalną prędkością 20 km/h. Z drugiej strony najtańsze pojazdy posiadają niewielki akumulator i lekką konstrukcję, dzięki czemu świetnie sprawdzają się jako codzienny środek transportu do pracy czy szkoły. Bardziej wydajne hulajnogi elektryczne z maksymalnym zasięgiem 30 kilometrów i prędkością sięgającą 30 km/h kosztują z kolei 1800-2000 zł. Taki budżet powinien wystarczyć na zakup dobrej jakości pojazdu. Najdroższe modele to hulajnogi marki premium, które oferują zasięg maksymalny nawet do 60 kilometrów, lepszą amortyzację na nierównościach i najwyższej jakości konstrukcję – w tym przypadku trzeba się jednak liczyć z wydatkiem rzędu 3500-5000 zł. 

Hulajnoga elektryczna – ekonomiczne rozwiązanie dla każdego

Choć ceny hulajnóg elektrycznych nie są najniższe, to tego typu urządzenia mogą okazać się niezwykle opłacalnym rozwiązaniem w dłuższej perspektywie. Koszty ich utrzymania oraz eksploatacji są bowiem znacznie niższe niż w przypadku samochodu, szczególnie w miejskiej rzeczywistości. Większość modeli hulajnóg jest w stanie przejechać około 20 kilometrów na jednym ładowaniu, którego koszt wynosi nie więcej niż 20 groszy. Taki zasięg powinien być nawet więcej niż wystarczający na codzienny dojazd do pracy czy szkoły. Warto także wspomnieć, że hulajnoga i rower elektryczny to niezwykle ekologiczne pojazdy – zamontowany w nich silnik elektryczny nie wytwarza bowiem szkodliwych spalin do atmosfery. Przesiadka z samochodu na elektryka będzie miała więc pozytywny wpływ nie tylko na nasz portfel, ale również na stan środowiska naturalnego. 

Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: