Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
wtorek 18 czerwca 2024

Jak założyć własną pralnię wodną i w co ją wyposażyć?

Rosnąca popularność usług pralniczych w Polsce sprawia, że coraz więcej osób rozważa założenie firmy zajmującej się profesjonalnym odświeżaniem tekstyliów. W przypadku pralni komercyjnych mamy do czynienia z sytuacją wręcz idealną: konkurencja wciąż jeszcze jest niewielka, dzięki czemu możemy szybko wybić się na rynku i pozyskać klientów. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad własną pralnią, koniecznie przeczytaj ten tekst.

Jak działa pralnia wodna?

Mimo że pralka uchodzi dziś za standardowe wyposażenie gospodarstwa domowego, niektórzy wolą zanosić swoje rzeczy do profesjonalnych pralni, a następnie odbierać je czyste, pachnące i gotowe do założenia. To ogromna oszczędność czasu i nakładu pracy, a także bezpieczeństwo – pracownicy przyjmujący asortyment do prania doskonale wiedzą, jak się nim zająć, żeby zapewnić mu czystość i nie zniszczyć przy tym tkanin. W przypadku pralni wodnej mamy do czynienia z tradycyjnym praniem „na mokro”, czyli w wodzie z dodatkiem odpowiednich środków chemicznych. Do podstawowych preparatów używanych w pralniach wodnych należą najwyższej jakości proszki do prania, płyny, kapsułki lub tabletki. Oprócz tego używane są także dodatkowe środki do prania wodnego, m.in. proszki wybielające, odplamiacze, odtłuszczacze czy impregnaty. Cały proces prania wodnego podzielony jest na kilka etapów. Po przygotowaniu wybranych tekstyliów (segregacja i zabezpieczenie) następuje umieszczenie wsadu w bębnie maszyny piorącej. Cykl czyszczenia w pralnicy obejmuje: pranie wstępne, pranie zasadnicze, płukanie z podwirowaniami i wirowanie końcowe. Cała procedura zapewnia doskonałe efekty i jest w pełni bezpieczna dla tkanin. Następnie pracownik wyjmuje ubrania z bębna pralki, po czym następuje ostatni etap usługi, czyli tzw. wykańczanie. Odświeżona, wyprasowana i zapakowana w pojedyncze folie odzież jest gotowa, by wrócić do rąk właściciela.

Kompletujemy wyposażenie do pralni – o czym trzeba pamiętać?

Współczesne pralnie wodne zapewniają sprawne i skuteczne czyszczenie szerokiej gamy wyrobów tekstylnych: ubrań, odzieży roboczej, pościeli, ręczników, firan i zasłon. Wysoką jakość wykonywanych usług zapewnia rozbudowany park maszynowy o znacznych mocach przerobowych. Najważniejszą maszyną w procesie technologicznym prania na mokro jest pralnica przemysłowa (https://www.sovrana.pl/pranie-wodne/maszyny-pralnicze/pralnico-wirowki-pralnice-przemyslowe/). To nowoczesny, wyspecjalizowany sprzęt przystosowany do długotrwałej pracy bez odpoczynku. Urządzenia tego typu można spotkać w pralniach komercyjnych, a także w hotelach czy restauracjach. Pralka przemysłowa różni się od typowych, domowych pralek automatycznych. Jest od nich zdecydowanie większa, masywniejsza i może pomieścić nawet kilkukrotnie więcej prania. Pralnica jest przy tym bardzo prosta w obsłudze, dzięki czemu każdy poradzi sobie z ustawieniem odpowiedniego cyklu. Do urządzeń, które powinny znaleźć się w pralni wodnej, zaliczymy także: suszarki, różnego rodzaju prasownice, magle przemysłowe, a także maszyny służące do rostrząsania, składania i pakowania wypranej odzieży. W placówce działającej na szeroką skalę przydadzą się także systemy znakowania odzieży oraz systemy transportujące.

Maszyny do pralni wodnej – nowe czy używane?

Inwestycja w profesjonalny sprzęt do pralni to z całą pewnością spory wydatek. Ceny nowych pralnic przemysłowych sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych, a to dopiero początek długiej listy kosztów związanych z wyposażeniem lokalu. Dlatego w niektórych przypadkach najrozsądniejszym rozwiązaniem może być inwestycja w sprzęt używany. Zakup używanych urządzeń pralniczych umożliwiają firmy oferujące wyposażenie do pralni wodnych i chemicznych, m.in. Kannegiesser. Taka opcja to idealna alternatywa dla inwestorów dysponujących ograniczonym budżetem. Wszystkie tego typu maszyny przechodzą gruntowny remont, aby w pełni nadawać się do dalszej eksploatacji. Więcej w zakładce: https://www.kannegiesser.pl/maszyny/uzywane/.

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: