Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 14 kwietnia 2024

Radni zdecydowali: w Białej Niżnej powstanie odkryte kąpielisko (TV)

W miniony piątek, 26 lutego podczas XXV sesji Rady Gminy Grybów zapadła decyzja o wykonaniu projektu odkrytych kąpielisk w Białej Niżnej. Zgodnie z przyjętym planem, inwestycja mogłaby zostać zrealizowana do 2023 roku.

Podjęta przez szesnastu z dziewiętnastu radnych decyzja to zmiana dotychczasowych planów jakie były w zakresie budowy basenu w Gminie Grybów. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłej kadencji wójta Piotra Kroki (2014-2018) ogłoszony został przetarg na budowę dużego obiektu z basenem, zapleczem gastronomicznym, salami konferencyjnymi w Białej Niżnej. Najtańsza wówczas oferta opiewała na kwotę 44 mln 600 tyś złotych. Poprzedni wójt nie zdecydował się na zawarcie umowy na budowę basenu, co skutkowało unieważnieniem postępowania.

Decyzję o ponownym przetargu zawieszono bowiem, obejmujący stanowisko gospodarza Gminy Grybów Jacek Migacz, z dystansem podchodził do kosztownej inwestycji podkreślając, że wśród najpilniejszych zadań oczekiwanych przez mieszkańców są inwestycje z zakresu rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej. Wydatkowanie sumy blisko 45 mln mogło zachwiać budżetem gminy.

– Kosztorys dużego krytego basenu opiewał na kwotę około 33 mln złotych, a jego roczne utrzymanie szacowane było na około 1,5 mln złotych nie licząc kosztów osobowych – mówi Jacek Migacz wójt Gminy Grybów. – Odbyłem wiele rozmów z samorządowcami, którzy posiadają podobne obiekty i każdy z nich przyznawał, że nie bilansują się one. Gminy muszą do nich dopłacać. Realizacja poprzedniej koncepcji dużego basenu przy wyborze najtańszej oferty po przetargu ogłoszonym przez mojego poprzednika kosztowałaby nas około 45 mln złotych. Wydatkowanie takiej kwoty uniemożliwiłoby realizację wielu ważnych społecznie inwestycji m.in. rozbudowy szkół, remontów dróg i licznych zadań z zakresu gospodarki wodno ściekowej. Zadania inwestycyjne tylko w tym roku to 36 mln złotych i jest to najwyższy budżet w historii naszej gminy. W piątek większością głosów radnych Gminy Grybów przyjęliśmy plan, który obejmuje wykonanie projektu odkrytych kąpielisk. Ich budowa powinna zakończyć się w 2023 roku. Trzeba wiedzieć, że realizacja odkrytych kąpielisk nie zamyka nam możliwości budowy w przyszłości krytego basenu. W tym momencie, mając na uwadze pandemię oraz inne potrzeby i oczekiwania mieszkańców, uważam decyzję rady jako rozsądną.

Szacunkowy koszt odkrytych kąpielisk wraz z projektem to około 11-12 mln złotych. Kwota w znacznej części ma zostać pokryta z dofinansowania rządowego, tzw. tarczy górskiej. Samorząd gminy Grybów może liczyć w niej nawet na 8 mln złotych. Rządowe środki mają pomóc właśnie w rozwoju turystyki i towarzyszącej jej infrastrukturze.

Dla zainteresowanych pełna debata nad budową odkrytych kąpielisk w Białej Niżnej podczas czwartkowej sesji. Toczyła się ona w 7. punkcie obrad – od 27 minuty nagrania.

fot. D. Tulicki


 

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: