Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
środa 29 listopada 2023
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

Jak wybrać radcę prawnego? Na co zwrócić uwagę?

Potrzeba skorzystania z profesjonalnej pomocy prawnej pojawia się nagle i niespodziewanie. Bardzo często, wybierając prawnika, któremu chce się powierzyć swoją sprawę, działamy pod wpływem silnych emocji. Tymczasem warto poświęcić nieco więcej czasu na wybór odpowiedniego radcę prawnego. Może się bowiem okazać, że to od tej decyzji zależeć będzie, czy dany spór zakończy się dla nas z pozytywnym efektem.

Na wstępie warto wyjaśnić, czym radca prawny różni się od adwokata. Jeszcze kilka lat temu były to pokrewne, jednak całkowicie inne zawody. Tylko adwokat mógł sprawować funkcję obrońcy w sprawach karnych i karnoskarbowych. Ponadto, tej grupie zawodowej przysługiwał przywilej występowania w sprawach rodzinnych. W ciągu ostatnich kilku lat sporo się jednak zmieniło. Dziś radcowie również mają możliwość występować i reprezentować swoich klientów we wspomnianych przypadkach, o ile nie pozostają w stosunku pracy z jakąkolwiek firmą. Jak zatem widać, zakres możliwości radcy prawnego jest spory. Warto mimo wszystko wiedzieć, na jakie elementy zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się zwrócić do konkretnego prawnika.

Zakres specjalizacji

Absolutną podstawą jest określenie zakresu prawa, w jakim mieści się dana sprawa, a następnie poszukanie radcy, który w takich przypadkach się specjalizuje. Trzeba wiedzieć, że prawnicy działają w konkretnych obszarach obowiązującego prawa. Jeśli zależy nam na tym, by nasza sprawa została możliwie szybko i korzystnie rozwiązana, warto skontaktować się z radcą, który na wylot zna aktualne przepisy oraz panujące realia. Pozwoli mu to precyzyjnie oszacować szanse na uzyskanie satysfakcjonującego wyroku lub ugody. Zgłoszenie się do radcy, który z danego obszaru prawa nie ma szczegółowej wiedzy, naraża nas po prostu na dalsze kłopoty.

Forma kontaktu

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest, by możliwie najwięcej formalności załatwić zdalnie. Duża część radców prawnych oferuje pomoc online lub telefoniczną, a spotkania na żywo organizowane są w szczególnych przypadkach, gdy niezbędne jest dokładne przeanalizowanie oraz przedyskutowanie sprawy. Najlepiej oczywiście, gdy radca działa w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Jeśli jednak w okolicy nie znajdziemy dobrego specjalisty z danego zakresu, dobrze jest poszerzysz teren poszukiwań idealnego radcy i sprawdzić, czy oferuje on zdalną pomoc prawną.

Renoma i doświadczenie

Wybierając odpowiedniego radcę prawnego, należy zwrócić uwagę na jego renomę, dotychczasowe sukcesy oraz doświadczenie. Im bogatsze CV ma prawnik, tym większa szansa na to, że uda nam się rozwiązać sprawę z korzyścią. Gdzie znaleźć takie informacje? Najlepiej w sieci. Sama wizytówka Google potrafi zdradzić sporo informacji. Renomowane kancelarie posiadają również swój strony internetowe, gdzie na pewno znajdziemy informacje o głośnych sprawach doprowadzonych do szczęśliwego końca. Cały czas cennym źródłem informacji są ustnie przekazywane rekomendacje od znajomych. Polecenia z pierwszej ręki pozwalają zaoszczędzić nieco na czasie i dają dużo większy komfort psychiczny.

Koszt

Klienci mają często ograniczony budżet na skorzystanie z pomocy prawnej. Dlatego już podczas pierwszego kontaktu z wybranym radcą, należy upewnić się, ile kosztują świadczone przez niego usługi. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych niedomówień na dalszych etapach prowadzenia sprawy.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wybierając radcę prawnego, dobrze jest też sprawdzić, czy znajduje się on na ogólnodostępnej liście specjalistów uprawnionych do świadczenia tego rodzaju usług. Taki prawnik podlega kontroli organów nadzorczych, musi stosować się do zasad etyki swojego zawodu, a także ma obowiązek posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej oraz dochowania tajemnicy zawodowej.

Wsparcie merytoryczne: Radca Prawny Wrocław Kancelaria AS

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

fotowoltaika w kredycie zero procent

Wydarzenia

Auto-Complex w Nowym Sączu dealer Kia, Suzuki, Subaru

Reklama

pompa ciepła w kredycie zero procent
Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: