Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 26 maja 2024

Wpływ alkoholu na organizm człowieka – poznaj wielką moc alkoholu

Alkoholizm to choroba, która całkowicie zmienia nie tylko zachowanie, ale i fizyczne zdrowie człowieka. Uzależnienie od alkoholu powoduje, że nawet osoby świadome swojego nałogu i problemów, jakie powoduje nie są w stanie samodzielnie odstawić nałogu i nad nim zapanować. Zmiany w organizmie i zdrowiu psychicznym postępują, sytuacja życiowa się pogarsza, a jedynym sposobem na poradzenie sobie z chorobą i wyjście z alkoholizmu jest terapia. W jaki sposób alkohol wpływa na organizm człowieka i dlaczego tak ważne jest leczenie alkoholizmu?

Co dzieje się z ciałem człowieka, gdy pijemy alkohol?

Spożywając alkohol okazjonalnie, w niewielkich ilościach, efekty picia odczujemy najczęściej w formie kaca. Reakcja ta jest naturalną odpowiedzią organizmu na zatrucie alkoholem etylowym, którego organizm nie jest w stanie rozłożyć wystarczająco szybko by uniknąć negatywnych skutków picia. Kac może objawiać się bólem głowy, odwodnieniem, nudnościami i generalnie złym samopoczuciem. W przypadku osób, które nadużywają alkoholu i piją nałogowo, efekty kaca mogą z czasem zanikać przez wypracowanie większej tolerancji organizmu, ale też pojawiać się ze zdwojoną siłą, gdy odstawimy alkohol.

alkoholizm

Nadmierne picie alkoholu ma długotrwałe skutki i zaburza pracę wielu narządów w organizmie człowieka. Uszkodzeniu ulega m.in. serce i układ krwionośny – praca serca słabnie, może pojawiać się podwyższone ciśnienie krwi, niedokrwistość oraz problemy z krzepliwością. Alkohol wpływa również negatywnie na pracę płuc, może prowadzić do marskości wątroby, powodować wrzody żołądka, oddziaływać na pracę mózgu, prowadzić do zaników pamięci, przedwczesnego starzenia się skóry i wielu innych problemów.

Alkoholizm a objawy psychiczne – cierpi nie tylko organizm

Wiele osób sięgających po alkohol okazjonalnie robi to, bo po alkoholu człowiek czuje się rozluźniony, zrelaksowany i na chwilę zapomina o swoich codziennych problemach. Jeśli jednak to właśnie chęć zapomnienia i odcięcia się od rzeczywistości jest powodem sięgania po alkohol, drinki wypijane w towarzystwie szybko zamienią się w dyktowanie kolejnych kolejek, a później picie w samotności. Próba radzenia sobie z problemami życiowymi właśnie z pomocą alkoholu to pierwszy krok do alkoholizmu, ale i jeden z jego najważniejszych objawów psychicznych.

alkohol

Alkohol powoduje wiele zmian w obrębie mózgu, wpływając m.in. na pogorszenie się pamięci, pojawienie się urojeń i nieracjonalnych zachowań, rozwój depresji, nerwowość, a często nadpobudliwość i potrzebę przemocy fizycznej. Takie zachowania, w połączeniu z pojawieniem się zachowań autodestrukcyjnych i chęcią całkowitego odcięcia się od życia codziennego czy osób, które chcą alkoholikowi pomóc są najbardziej problematyczne i prowadzą do całkowitej izolacji uzależnionego. Na tym etapie nawet najsilniejsi, ci którzy tłumaczą że mają kontrolę nad nałogiem i mogą w każdej chwili przestać, będą potrzebowali pomocy specjalistów.

rozmowa

Kiedy alkoholik potrzebuje terapii?

Po specjalistyczną pomoc i leczenie alkoholizmu można sięgnąć na każdym etapie rozwoju nałogu i w praktyce szybkie zajęcie się problemem daje znacznie większe szanse na powodzenie. Niestety, wiele osób dość późno zdaje sobie sprawę ze swojego nałogu i przyznaje się do niego przed sobą lub bliskimi. Gdy nałogowe picie zaburza codzienne życie człowieka, niszczy jego relacje z otoczeniem, wpływa na jego życie prywatne i zawodowe, powoduje nieodwracalne zmiany w organizmie i osłabia jego zdolność samodzielnego myślenia, pomoc terapeutów będzie konieczna. Leczenie zawsze rozpoczyna się od całkowitego detoksu organizmu pod kontrolą lekarzy, a później stopniowego wychodzenia z problemów które doprowadziły do rozwoju alkoholizmu. Terapia alkoholowa to długi proces, ale bez niego samodzielne wyjście z nałogu jest właściwie niewykonalne.

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: