Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 05 grudnia 2022
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty

Wpływ alkoholu na organizm człowieka – poznaj wielką moc alkoholu

Alkoholizm to choroba, która całkowicie zmienia nie tylko zachowanie, ale i fizyczne zdrowie człowieka. Uzależnienie od alkoholu powoduje, że nawet osoby świadome swojego nałogu i problemów, jakie powoduje nie są w stanie samodzielnie odstawić nałogu i nad nim zapanować. Zmiany w organizmie i zdrowiu psychicznym postępują, sytuacja życiowa się pogarsza, a jedynym sposobem na poradzenie sobie z chorobą i wyjście z alkoholizmu jest terapia. W jaki sposób alkohol wpływa na organizm człowieka i dlaczego tak ważne jest leczenie alkoholizmu?

Co dzieje się z ciałem człowieka, gdy pijemy alkohol?

Spożywając alkohol okazjonalnie, w niewielkich ilościach, efekty picia odczujemy najczęściej w formie kaca. Reakcja ta jest naturalną odpowiedzią organizmu na zatrucie alkoholem etylowym, którego organizm nie jest w stanie rozłożyć wystarczająco szybko by uniknąć negatywnych skutków picia. Kac może objawiać się bólem głowy, odwodnieniem, nudnościami i generalnie złym samopoczuciem. W przypadku osób, które nadużywają alkoholu i piją nałogowo, efekty kaca mogą z czasem zanikać przez wypracowanie większej tolerancji organizmu, ale też pojawiać się ze zdwojoną siłą, gdy odstawimy alkohol.

alkoholizm

Nadmierne picie alkoholu ma długotrwałe skutki i zaburza pracę wielu narządów w organizmie człowieka. Uszkodzeniu ulega m.in. serce i układ krwionośny – praca serca słabnie, może pojawiać się podwyższone ciśnienie krwi, niedokrwistość oraz problemy z krzepliwością. Alkohol wpływa również negatywnie na pracę płuc, może prowadzić do marskości wątroby, powodować wrzody żołądka, oddziaływać na pracę mózgu, prowadzić do zaników pamięci, przedwczesnego starzenia się skóry i wielu innych problemów.

Alkoholizm a objawy psychiczne – cierpi nie tylko organizm

Wiele osób sięgających po alkohol okazjonalnie robi to, bo po alkoholu człowiek czuje się rozluźniony, zrelaksowany i na chwilę zapomina o swoich codziennych problemach. Jeśli jednak to właśnie chęć zapomnienia i odcięcia się od rzeczywistości jest powodem sięgania po alkohol, drinki wypijane w towarzystwie szybko zamienią się w dyktowanie kolejnych kolejek, a później picie w samotności. Próba radzenia sobie z problemami życiowymi właśnie z pomocą alkoholu to pierwszy krok do alkoholizmu, ale i jeden z jego najważniejszych objawów psychicznych.

alkohol

Alkohol powoduje wiele zmian w obrębie mózgu, wpływając m.in. na pogorszenie się pamięci, pojawienie się urojeń i nieracjonalnych zachowań, rozwój depresji, nerwowość, a często nadpobudliwość i potrzebę przemocy fizycznej. Takie zachowania, w połączeniu z pojawieniem się zachowań autodestrukcyjnych i chęcią całkowitego odcięcia się od życia codziennego czy osób, które chcą alkoholikowi pomóc są najbardziej problematyczne i prowadzą do całkowitej izolacji uzależnionego. Na tym etapie nawet najsilniejsi, ci którzy tłumaczą że mają kontrolę nad nałogiem i mogą w każdej chwili przestać, będą potrzebowali pomocy specjalistów.

rozmowa

Kiedy alkoholik potrzebuje terapii?

Po specjalistyczną pomoc i leczenie alkoholizmu można sięgnąć na każdym etapie rozwoju nałogu i w praktyce szybkie zajęcie się problemem daje znacznie większe szanse na powodzenie. Niestety, wiele osób dość późno zdaje sobie sprawę ze swojego nałogu i przyznaje się do niego przed sobą lub bliskimi. Gdy nałogowe picie zaburza codzienne życie człowieka, niszczy jego relacje z otoczeniem, wpływa na jego życie prywatne i zawodowe, powoduje nieodwracalne zmiany w organizmie i osłabia jego zdolność samodzielnego myślenia, pomoc terapeutów będzie konieczna. Leczenie zawsze rozpoczyna się od całkowitego detoksu organizmu pod kontrolą lekarzy, a później stopniowego wychodzenia z problemów które doprowadziły do rozwoju alkoholizmu. Terapia alkoholowa to długi proces, ale bez niego samodzielne wyjście z nałogu jest właściwie niewykonalne.

Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Wydarzenia

AF Constructions

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: