Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
środa 24 lipca 2024

Kierowcy z Grybowa wiedzą, jak płacić mniej za OC. Poznaj 5 sprawdzonych sposobów!

Chcesz płacić mniej za OC? To możliwe w sposób całkowicie legalny i bezpieczny! Mieszkańcy z Grybowa mają do wyboru kilka sprawdzonych metod pozwalających na obniżenie składki ubezpieczeniowej, po które sięgają kierowcy. Sprawdź, czy i Ty możesz zastosować chociaż jedną z nich!

Buduj bezszkodową historię ubezpieczeniową

Absolutnie fundamentalną zmienną kształtującą cenę obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jest historia przebiegu polisy. To, jak długo ją kontynuujesz i ile szkód zostało przez Ciebie spowodowanych, w znacznej mierze decyduje o wysokości składki. Rozpoczynając bez żadnego doświadczenia, musisz przygotować się na drogie ubezpieczenie auta, jednak za każdy rok bez szkody otrzymujesz kolejne zniżki. Tym samym po kilku latach możesz cieszyć się minimalną ceną. Jednocześnie pamiętaj, że za każdą wyrządzoną przez Ciebie szkodę, z tytułu której zostało wypłacone odszkodowanie, zniżki są odbierane.

Porównuj oferty ubezpieczeń

Czy wiesz, że ubezpieczenie OC jest identyczne dla każdego kierowcy, ale jego cena może być diametralnie różna w zależności od firmy? Krótko mówiąc, za ten sam produkt przyjdzie Ci zapłacić nawet kilkukrotnie mniej lub więcej. Z pewnością zależy Ci na jak najkorzystniejszej cenie, co wymaga sprawdzenia stawki obowiązującej w wielu towarzystwach, tak aby wiedzieć, gdzie jest najniższa. W tym celu konieczne staje się jej wyliczenie, w czym pomagają agenci ubezpieczeniowi z Grybowa. Porównanie OC można wykonać również przy użyciu internetowego kalkulatora ubezpieczeniowego.

Unikaj mandatów

Do połowy 2022 r. mandaty pozostawały bez wpływu na wysokość składki ubezpieczeniowej, jednak wraz z nowelizacją przepisów sytuacja uległa zmianie. Obecnie towarzystwa mogą przeglądać liczbę punktów karnych i uzależniać od niej cenę OC, nakładając wyższą składkę na kierowców, którzy mają ich wiele na swoim koncie.

Przemyśl wybór samochodu

Jeśli kupno samochodu jest jeszcze przed Tobą, przy wyborze modelu możesz wziąć pod uwagę cenę jego ubezpieczenia, gdy zależy Ci na jak najniższych kosztach. Zgodnie z informacjami podanymi na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/marki/bmw/, pojazdy takich marek jak właśnie BMW, ale też Audi, Mercedes czy Honda są wyraźnie droższe w ubezpieczeniu niż np. Fiat, Skoda, Dacia czy Suzuki.

Marka producenta to jednak tylko jeden z wielu, choć istotny czynnik związany z pojazdem, który kształtuje cenę polisy. Tak samo, o ile nawet nie ważniejsza jest pojemność silnika – decydując się na model z dużą jednostką napędową, zapłacisz za polisę znacznie więcej niż dla miejskiego auta z silnikiem o pojemności np. 1,2 l. Jeśli chcesz oszczędzić na ubezpieczeniu, wybierz zatem samochód o słabych osiągach, z małą jednostką napędową i producenta niekojarzącego się ze sportem oraz szybką jazdą. Pamiętaj, że zawsze najtańsze OC Skody na kalkulator-oc-ac.auto.pl, a także dla m.in. Suzuki, Dacii czy Fiata będzie wyraźnie niższe dla BMW, Audi albo Mercedesa.

Zarejestruj auto na innego kierowcę

To rozwiązanie głównie dla kierowców młodych i pozbawionych zniżek ubezpieczeniowych. Mogą oni rozważyć zarejestrowanie samochodu na osobę, która wypracowała sobie wysokie zniżki OC, tak aby składka została obliczona tylko dla niej lub w ramach współwłasności z młodym kierowcą. W obu przypadkach efektem będzie znacznie niższa cena polisy, jednak trzeba też pamiętać o podziale odpowiedzialności ubezpieczeniowej – w razie spowodowania szkód przez jednego z właścicieli zniżki z tego tytułu są odbierane im obu.

Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: