Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
wtorek 18 czerwca 2024

Komercyjne łowiska karpiowe na Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk prawie w całości położony jest w dorzeczu Odry. Poza tym przez województwo dolnośląskie przepływają Nysa Kłodzka, Nysa Łużycka czy Bóbr. Najciekawsze komercyjne łowiska karpiowe umiejscowione są jednak na stawach i byłych żwirowniach.

Dla pasjonatów wędkarstwa ważne jest, aby mieć jak największą szansę na złapanie dużego okazu. Takie prawdopodobieństwo znacznie zwiększa skorzystanie z oferty łowisk komercyjnych.

Łowiska w Dolnośląskiem – spokój i relaks

W Dolnośląskiem znajdują się liczne komercyjne łowiska karpiowe. Jednym z nich jest łowisko o wdzięcznej nazwie Woda i Las, znajdujące się w Kościelniku niedaleko Lubania. Położone jest ono z dala od ruchliwych tras, dzięki czemu zapewnia pełen relaks i odpoczynek dla każdego wędkarza, który będzie chciał spędzić tam czas. Właściciele łowiska oferują 12 słonecznych i trawiastych stanowisk wędkarskich, które zaopatrzone są w pomosty. Wymogiem łowienia jest posiadanie dużego podbieraka oraz maty do przechowywania ryb. Sam obiekt jest stosunkowo mały, powierzchnia tafli stawu to 2,5 ha, a maksymalna głębokość wynosi 2,5 m. W stawie żerują dorodne karpie, karasie, liny, szczupaki i tołpygi. Rekordowe okazy złapane w tym łowisku przekraczają 13 kg. Wędkarze, którzy chcą spędzić na łowisku więcej niż jeden dzień, mogą skorzystać z pola namiotowego lub domków kempingowych.

Niezwykłym obiektem na wędkarskiej mapie województwa dolnośląskiego są Stawy Milickie. Jest to największy w Europie kompleks stawów rybnych o powierzchni aż 7,5 tys. ha. Występują tam różne gatunki ryb, takie jak sum, tołpyga, okoń, karaś, karp, amur i leszcz. Można je łowić dwiema metodami: gruntową i spławikową. Dla wędkarzy przygotowano aż 50 stanowisk usytuowanych przy brzegu. Są one bardzo zadbane, pokryte trawą. Wokół stawów ustawiono drewniane altanki ze stołami i ławeczkami. Stawy są idealnym miejscem dla początkujących wędkarzy.

Komercyjne łowiska karpiowe w pobliżu Wrocławia

Łowisko Krobielowice powstało w 1988 roku w rodzinnym gospodarstwie rybackim. Staw ma powierzchnię 2 ha, ale daje możliwość złapania dorodnych okazów wielu gatunków ryb. I tak wędkarze mogą liczyć na złowienie dużego karpia, amura czy karasia. Poza tym w stawie występują liny, okonie, płocie, sumy, szczupaki i tołpygi. Największe ryby złapane na tym łowisku to karp o wadze przekraczającej 20 kg i amur ważący ponad 15 kg. Zalecaną metodą jest łowienie na żywca, natomiast całkowicie zabronione jest stosowanie metody spinningowej. Staw na jednym z brzegów porośnięty jest drzewami, dzięki czemu w upalne dni można łowić w przyjemnym cieniu. Drugi brzeg jest całkowicie odsłonięty i tam na rybę mogą zasadzić się miłośnicy kąpieli słonecznych. Gospodarze łowiska umożliwiają organizowanie zawodów wędkarskich.

Po drugiej stronie Wrocławia znajduje się łowisko Szmaragdowy Staw, na którym obowiązuje zasada „catch and relase”, czyli każdą złowioną rybę trzeba z powrotem wpuścić do wody. Powierzchnia zbiornika to 6,5 ha, a jego głębokość waha się w przedziale 5–8 metrów. Zbiornik jest zarybiany od ponad 20 lat, dzięki czemu złapać tam da się ryby wielu różnych gatunków. Zbiornik ten to typowe łowisko karpiowe, ale można też złowić okazałe sztuki suma czy jesiotra. Na łowisku wyznaczono 10 stanowisk wędkarskich, gdzie bez problemu zmieszczą się dwaj wędkarze. Pozwala to zorganizować drużynowe zawody wędkarskie. Wymogi sprzętowe na tym łowisku to mata karpiowa i podbierak o rozstawie ramion min. 90 cm.

fot. nadesłane

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: