Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
czwartek 21 września 2023
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Krakowski Park Technologiczny - strefa inwestycyjna

W jednym szeregu z prawnikiem, czyli jak skutecznie walczyć o dopłatę do zaniżonego odszkodowania z tytułu OC

Z pewnością większość osób miała już do czynienia z niesatysfakcjonującym rozstrzygnięciem, jeśli chodzi o likwidację szkody z tytułu odpowiedzialności cywilnej. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie są skore do wypłacania pełnej kwoty odszkodowań, która odpowiadałaby rzeczywistym kosztom likwidacji danej szkody.

W większości przypadków jest to ze strony firmy ubezpieczeniowej tzw. swoiste przeciąganie liny, obliczone na badanie skali determinacji poszkodowanego i interpretowanie warunków umowy na własną korzyść. Żeby nie popełnić jakiegoś błędu formalnego, jaki mógłby utrudnić bądź opóźnić dochodzenie roszczenia z tytułu OC, a także w sytuacji, kiedy ubezpieczyciel „okopał się” na swoim stanowisku, które nie pozwala nam uzyskać kompleksowego zadośćuczynienia, warto zwrócić się o pomoc do prawnika.

Najpowszechniejszą odmianą polisy OC jest obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne dla posiadaczy pojazdów. Oprócz tego, mogą ją posiadać przedstawiciele innych zawodów, np. lekarze, projektanci, zarządcy nieruchomości czy sportowi instruktorzy. Sam fakt posiadania polisy OC przez sprawcę czy podmiot odpowiedzialny za powstanie jakiejś szkody, nie jest gwarancją uczciwego i satysfakcjonującego odszkodowania dla pokrzywdzonego. Często towarzystwa ubezpieczeniowe prezentują nieprzejednaną postawę i stanowiska sugerujące, że dana opinia/kosztorys są ostateczne, czego efektem są zwykle zaniżone wartości rekompensat. Należy pamiętać, że każdej poszkodowanej osobie, przysługuje prawo całkowitego zadośćuczynienia. Dobrym rozwiązaniem jest powierzenie dochodzenia swoich roszczeń prawnikowi, który z całą pewnością wyczerpie wszelkie możliwości do skutecznego wyegzekwowania należnych pieniędzy (więcej informacji: ktmh.pl). Już samo pismo na firmówce kancelarii adwokackiej z pieczątkami, sygnowane przez mecenasa, potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Zakłady ubezpieczeń doskonale zdają sobie sprawę, że w takiej batalii stoją na straconej pozycji i nie chcąc narazić się na niepotrzebne dodatkowe koszty procesowe, są bardziej skore do kompromisów czy zawarcia ugody.

Ubezpieczenie OC samochodowego ma za zadanie pokryć wszystkie szkody, jakie zostały wyrządzone poszkodowanej osobie, w tym m. in.: związane z uszkodzeniem ciała, rozstrojem zdrowia oraz śmiercią, a także dotyczące uszkodzonego i/lub zniszczonego mienia. Prawnik zadba o to, żeby ubezpieczyciel zwrócił nam koszty zakupu oryginalnych części samochodowych, a nie tańszych odpowiedników. Obsługa prawna oferowana przez prawników bądź kancelarie adwokackie pomoże również przyspieszyć całą procedurę odszkodowawczą, a w razie opóźnienia w wypłacie odszkodowania, wywalczyć należne odsetki. W sytuacji, gdy podstawą odwołania od pierwotnej, niekorzystnej decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego będzie niezależna ekspertyza, prawnik może wywalczyć dla poszkodowanego zwrot kosztów jej sporządzenia. Statystycznie, wywalczone odszkodowania za pośrednictwem kancelarii adwokackich, są znacznie wyższe od poziomu pozostałych rekompensat, a zapłata za usługi prawnicze, zwykle jest jedynie częścią tej różnicy.

fot. ilustracyjne (archiwum własne)

Komentarze:

Turystyka

Erasmus+ pozwolił im zdobyć zagraniczne doświadczenie

Dwudziestu uczestników z terenu miasta i gminy Grybów uczestniczyło w mobilności zagranicznej w Grecji w ramach programu Erasmus plus. Młodzież odbywała praktykę w przedsiębiorstwach gastronomiczno- hotelarskich w Grecji w mieście Katerini. Partnerem z Grecji była szkoła „Platon”.

Reklama2

Wydarzenia

Auto-Complex w Nowym Sączu dealer Kia, Suzuki, Subaru

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: