Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 26 lutego 2024

„Grybów pamięta 1918-2018”! Czeka nas wyjątkowy 11 listopada

Uroczysta msza święta, przemarsz pod pomnik, odsłonięcie tablicy, apel poległych a także biegi oraz spektakl poświęcony rocznicy wystawiony w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji, to tylko niektóre z punktów bogatego programu jakie Miasto Grybów przygotowało z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Z tej okazji specjalny list do mieszkańców skierował burmistrz miasta Grybowa Paweł Fyda:

Szanowni Mieszkańcy Miasta Grybowa. Jak dobrze wiemy, w roku bieżącym obchodzimy istotną dla historii naszego Państwa 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Drodzy mieszkańcy…

Pragnę przypomnieć , iż z tej okazji, chcąc upamiętnić wydarzenia roku 1918 oraz bohaterów tamtych lat, Samorząd Miasta Grybów przygotował program obchodów setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. Realizacja tego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki środkom finansowym pozyskanym przez miasto w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Pierwsza część obchodów miała miejsce dnia 9 września br. podczas tegorocznej Jesieni Grybowskiej.

Druga część zaplanowana została na dzień 11 listopada 2018 roku. Tradycyjnie, obchody rozpoczniemy uroczystą Mszą Św. o godzinie 9:30 odprawioną w Bazylice Mniejszej w Grybowie w intencji naszych rodaków którzy polegli w obronie Rzeczypospolitej Polskiej. Po Mszy Św. udamy się pod Pomnik w Parku Miejskim w Grybowie, gdzie około godziny 10:45 rozpoczną się oficjalne obchody setnej  rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Uroczystość ta zostanie poprzedzona wykonaniem przez wszystkich zgromadzonych Mazurka Dąbrowskiego. Tym samym Miasto Grybów włączy się do ogólnopolskiej akcji pod nazwą „NIEPODLEGŁA DO HYMNU”. Następnie będzie miał miejsce montaż słowno-muzyczny pod tytułem „ODZYSKANIE    NIEPODLEGŁOŚCI     –    STO    LAT    MINĘŁO”. Jednak kulminacyjnym punktem obchodów będzie odsłonięcie drugiej, nowej tablicy umieszczonej na Pomniku. Tablicy, upamiętniającej córki i synów Królewskiego Miasta Grybowa, którzy daniną życia i krwi wpisali się w dzieje i wolność umiłowanej ojczyzny.

Pragnę również Państwa poinformować, że w ramach trwających obecnie prac związanych z renowacją pomnika, zostanie dodatkowo umieszczone na nim godło Państwa Polskiego. Orzeł wraz z koroną to zachowana pamiątka pochodząca z nieistniejącego już pomnika 1000 lecia Państwa Polskiego, który znajdował się na płycie Rynku miejskiego w Grybowie.

W godzinach popołudniowych w Sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 7 zostanie wystawiony spektakl pt. „PACJENTKA”

Setna rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę, obchodzona jest w naszym mieście pod hasłem „GRYBÓW    PAMIĘTA    1918   –   2018”

Składając hołd dla uczestników wydarzeń z 1918r. ale i późniejszych walk narodowych, musimy pamiętać, że powinnością nas wszystkich, jest zachowanie odzyskanej wówczas niepodległości tak, aby korzystać z niej mogły obecne i przyszłe pokolenia.

Szanowni mieszkańcy….. 

Chcąc okazać szacunek dla pokoleń dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce, zapraszam bardzo serdecznie wszystkich mieszkańców Grybowa i okolic do licznego udziału w tym wielkim wydarzeniu. Jesteśmy tym szczęśliwym pokoleniem, które może żyć w wolnej i niepodległej Polsce, a jednocześnie być świadkami i obchodzić setną rocznicę tej niepodległości.

Zapraszam więc wszystkich, do udziału we Mszy Świętej, uroczystościach pod Pomnikiem, oraz zapraszam do wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego.

Zapraszam i do zobaczenia

Paweł Fyda

Burmistrz Miasta Grybów

swieto_narodowe_oficjalne_plakat

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

Budownictwo Filipowicz

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: