Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
wtorek 28 czerwca 2022

Miasto Grybów liderem kulturalnym Małopolski (TV)

Wczorajszego popołudnia (30 czerwca br.) w sali konferencyjnej Hotelu Europejskiego w Krakowie odbyła się gala wręczenia tytułów: Wzorowa Gmina oraz Wzorowa Firma. Wśród nagrodzonych w kategorii Lider Kultury znalazło się miasto Grybów oraz jego burmistrz Paweł Fyda.
Uhonorowanych tytułem wzorowej gminy zostało 14 gmin (wiejskich oraz miejskich) w Małopolsce. Certyfikaty Wzorowa Firma wręczono także najlepszych przedsiębiorstwom Ziemi Małopolskiej. Nagroda dla miasta Grybowa oraz jego gospodarza Pawła Fydy jest tym cenniejsza, że nasz samorząd znalazł się w grupie liderów tuż obok Krakowa, którego prezydentem jest prof. Jacek Majchrowski.

Statuetkę oraz tytuł Wzorowa Gmina – Lider Kultury burmistrz Grybowa odebrał z rąk wicemarszałka Województwa Małopolskiego Grzegorz Lipca oraz dyrektora konkursu Artura Świtonia. Uzasadnieniem przyznania nagrody dla grybowskiego samorządu była działalność kulturalna miasta a zwłaszcza organizowana w ubiegłym roku “Jesień Grybowska” oraz inne wydarzenia sportowo-kulturalne dla dzieci i młodzieży.

– Nagroda i tytuł wzorowa gmina jakie zostały w dniu dzisiejszym wręczone dla naszego miasta to ogromne wyróżnienie – mówił tuż po gali Paweł Fyda, burmistrz miasta Grybowa. – Jestem bardzo zadowolony ale i zaskoczony, że nasza praca, której było nie mało w zeszłym roku została doceniona przez kapitułę konkursu a efektem jest ta nagroda. Z tego miejsca chciałem podziękować wszystkim, którzy współpracowali ze mną, bo oczywiście zdobycie tej nagrody nie byłoby możliwe gdyby nie współpraca moich najbliższych współpracowników, całego zespołu Urzędu Miejskiego jak i mieszkańców. Dziękuje wszystkim, bo ta nagroda jest dla wszystkich, dla całego miasta – dla jednostki samorządowej oraz mieszkańców.

– Dzisiaj 14 gmin z całej Małopolski w różnych obszarach zostało nagrodzonych w konkursie Wzorowa Gmina, Wzorowa Firma – powiedział Grzegorz Lipiec, wicemarszałek Województwa Małopolskiego. Znany od niedawna burmistrz Fyda, jest tym samorządowcem, który rozpoczął swoją działalność samorządową na tym stanowisku w sposób bardzo dynamiczny. Wcale się nie dziwię, że Grybów jako miasto zostało tą statuetką wyróżnione, czego serdecznie gratuluję.

Oprócz samorządów nagrodzone zostały również firmy, statuetkę odebrał m.in. Zbigniew Konieczek prezes zarządu firmy Newag z Nowego Sącza oraz Kamil Wojtarowicz prezes zarządu firmy Voyager Transport z Gorlic, której to autobusy kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt razy dziennie wjeżdżają na przystanek przy ulicy Topolowej w Grybowie.

– Nie ukrywam, że nagroda ta była dla nas sporym zaskoczeniem – komentuje Kamil Wojtarowicz z Voyager Transport. – Chociaż liczba przewiezionych ludzi co roku oraz liczba autokarów, pozwalała nam nieśmiało zaglądać do czołówki firm transportowych w naszym województwie. Cieszymy się, że doceniono nasz wysiłek w upartym dążeniu do przewiezienia jak największej ilości pasażerów ponieważ jest to najlepszy wyznacznik rozwoju.

Konkurs swoim patronatem objął Wojewoda Małopolski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego.


Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Wydarzenia

AF Constructions

Reklama

Studio projektowe Bobowa
Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: