Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
wtorek 27 lutego 2024

Zakończył się I Wiejski Turniej Piłki Halowej w Siołkowej

Za sprawą projektu gimnazjalnego realizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siołkowej początkiem marca, na miejscowej sali gimnastycznej odbył się turniej piłki halowej, w którym mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy.  

Do turnieju zorganizowanego w dniach 2 i 5 marca br. przez uczniów drugiej klasy, pod opieką wicedyrektor Barbary Waląg oraz Piotra Fydy, nauczyciela wychowania fizycznego, zgłosiło się 10 drużyn. Każda z nich składała się z 6 zawodników (4 grających w podstawowym składzie oraz 2 rezerwowych). Rozgrywki systemem „każdy z każdym” doprowadziły do wyłonienia zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: urodzonych w roku 2003 i młodszych oraz urodzonych przed 2003 rokiem. Mecz składał się z 2 połów po 10 minut każda.

Celem turnieju jest przede wszystkim integracja naszej lokalnej społeczności. Ma to być zarazem dobra zabawa i aktywne spędzanie wolnego czasu – mówi Piotr Fyda, jeden z organizatorów turnieju, nauczyciel oraz jednocześnie radny Gminy Grybów. – Chciałem, aby naszą młodzież – czy to gimnazjalną, czy starszych, czy nawet seniorów – zachęcić do uprawiania rekreacji, sportu, ruchu, bo wiemy, że „ruch to zdrowie”. Cieszę się, że zgłosiło się tak wiele drużyn, choć mamy tutaj niedużą wioskę – dodaje.

Wszystko wskazuje na to, że zorganizowany w tym roku po raz pierwszy turniej ma szansę na stałe zagościć w Siołkowej. Nie dość, że dobrze spełnia swoje cele, do których należy m. in. integracja społeczności uczniowskiej i wiejskiej oraz propagowanie zdrowego stylu życia, to jeszcze cieszy się sporym zainteresowaniem.

Myślę, że będą organizowane kolejne turnieje, bo jest duże zainteresowanie naszej młodzieży – pytają się cały czas, czy będą następne turnieje – relacjonuje Piotr Fyda. – Kilka lat temu organizowaliśmy też turniej wiejski w piłkę siatkową. Młodzi pytają, czy wrócimy do tego. Myślę, że jeśli będzie zainteresowanie, to jak najbardziej powrócimy do uprawiania tych dyscyplin sportowych – zarówno piłki nożnej, jak i siatkowej.

Turniej skonsolidował ze sobą różne podmioty nie tylko w fazie rozgrywek, ale już na szczeblu organizacyjnym. Zasługi pod jego przygotowanie położyli – oprócz, rzecz jasna, uczniów i nauczycieli – także prywatni sponsorzy oraz organy administracji publicznej i lokalne władze.

Chciałem podziękować sponsorom, dzięki którym odbył się ten turniej: firmie budowlanej Piotra Główczyka „GŁÓWCZYK”, sklepowi internetowemu Marcina Roli „Party Dekor”, wójtowi Gminy Grybów, panu Piotrowi Krokowi oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, pani Marii Majcher, za pomoc finansową w zorganizowanie turnieju – wyraża słowa uznania i wdzięczności Piotr Fyda.

Każda drużyna otrzymała dyplom uczestnictwa. Miejsca na podium zostały nagrodzone pucharami, zaś wszyscy zawodnicy uhonorowani medalami. Poniżej znajduje się końcowa tabela wyników oraz fotoreportaż z wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia!

Starsi:

1. Belejecy – 12 pkt
2. Buchaliki – 7 pkt
3. Huragan – 6 pkt
4. Romańczyki – 4 pkt
5. Gołąbki – 0 pkt

Młodsi:

1. FC Hydraulicy
2. FC Siołkowa
3. FC Piątaki
4. FC Krzaki
5. FC Marcin

fot. Łukasz Augustyn / Piotr Romanek / Piotr Matusik


Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

Budownictwo Filipowicz

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: