Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
wtorek 18 czerwca 2024

Walczą o przyszłych uczniów. Zaczęli od dyrektorów gimnazjów (TV)

W minioną środę, na terenie Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie odbyło się spotkanie dla dyrektorów szkół gimnazjalnych, podczas którego mogli zapoznać się z wynikami placówki oraz zwiedzić zmodernizowane warsztaty.

Wspólnie z pedagogami obecni byli samorządowcy: burmistrz miasta Grybowa Paweł Fyda i wójt gminy Grybów Piotr Krok. Obecny był również dyrektor wydziału edukacji, kultury i sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Artur Rola.

– Takim planem tego spotkania była promocja szkolnictwa zawodowego tutaj na terenie miasta i gminy Grybowa – mówi Lesław Tarasek, dyrektor ZSZ im. Stanisława Staszica w Grybowie. – Zaprosiliśmy dyrektorów szkół, burmistrza, wójta, dyrektorów oświaty tych urzędów. (…). Chcieliśmy pokazać nasze szkolnictwo zawodowe na tle rynku pracy. Pozostała część poświęcona była dyskusji oraz zwiedzaniu nowo otwartych pracowni żywienia, mechatroniki pojazdowej oraz obrabiarek.

Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie od kilku lat korzysta z barometru zawodów, który mierzy potencjał rynku pod kątem przyjęcia absolwenta na ten rynek pracy. Na jego podstawie szkoła przygotowuje ofertę kształcenia dla uczniów. Nowością ma być uruchomiona od września specjalność spawacza. Grybowski zespół uzyskuje wysokie wyniki w powiecie nowosądeckim biorąc pod uwagę zdawalność egzaminów zawodowych.

Dyrektor wydziału oświaty Starostwa Powiatowego Artur Rola stwierdził, że placówka jest jedną z najlepiej wyposażonych szkół w powiecie i niczym nie ustępuje sądeckim szkołom, wręcz przeciwnie ma swoje plusy jak chociażby jednozmianowość.

– Jest to bardzo dobra szkoła, posiadająca długą i bogatą historię – podkreśla burmistrz Grybowa Paweł Fyda. – Posiada wykwalifikowaną kadrę nauczycielską, ma doskonałe zaplecze edukacyjne i praktyczne. Mieliśmy okazję dzisiaj poznać nowe pracownie techniczne. (…) Mam nadzieje, że rekrutacja uczniów i zainteresowanie gimnazjalistów będzie duże.

Uwagę zabranych podczas spotkania zwrócono także na ważny punkt jakim jest chęć zatrzymania tendencji odpływu gimnazjalistów z grybowskich szkół średnich. Na pewno tak wyposażona szkoła jak Zespół Szkół Zawodowych może zapewnić wysoką jakość kształcenia, a wszystkich którzy chcą się o tym przekonać zapraszamy na dni otwarte tej placówki, które odbędą się 23 i 24 lutego br.

Zapraszamy do obejrzenia wideo-relacji.

fot. Mateusz Książkiewicz


Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: