Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
czwartek 30 czerwca 2022
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

W Grybowie honorowo polała się krew! (TV)

Przedwczoraj (07.02.br.) odbyła się akcja honorowego oddawania krwi, którą zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy gabinetach lekarskich „Adma” w Grybowie. Każdy, kto zgłosił się na miejscu w godzinach od 8:00 do 13:30 i pomyślnie przeszedł badania lekarskie, mógł podzielić się z potrzebującymi tym bezcennym płynem ratującym życie.

Niedzielną akcję honorowego krwiodawstwa komentuje szefowa Oddziału Terenowego RCKiK w Gorlicach, Renata Śliwa:

W tym roku jesteśmy tutaj po raz pierwszy. […] Jest tutaj bardzo duży odzew, jeżeli chodzi o oddawanie krwi. Zawsze na akcjach jest około 60-70 osób chętnych do oddania krwi. Jest to dla nas bardzo istotne, gdyż w tym momencie krwi brakuje. Bardzo się cieszymy, że jest taki odzew wśród mieszkańców gminy i miasta Grybowa – mówi. – W tym momencie największe zapotrzebowanie jest na krew o grupie A Rh (+), 0 Rh (+), 0 Rh (-), A Rh (-), ale oczywiście będziemy wdzięczni każdemu krwiodawcy, który przyjdzie i odda krew, nawet w innych grupach.

W ostatnich tygodniach Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie regularnie wystosowuje komunikaty o alarmująco niskim poziomie rezerw krwi i jej braku, apelując o donację, zwłaszcza do posiadaczy wymienionych grup krwi. Do tej sytuacji nawiązuje w wypowiedzi prezes grybowskiego Klubu HDK, Wacław Romański:

W tym roku po raz pierwszy spotkaliśmy się na akcji oddawania krwi. Została ona jakby przyspieszona przez potrzeby, które wynikają z braku krwi. Mamy dość mocne sygnały z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie o brakach krwi, które już występują – stwierdza.

Przeprowadzona w niedzielę, 7 lutego, akcja honorowego oddawania krwi okazała się niezwykle owocna. Aż 86 osób oddało krew w łącznej ilości 38,7 litrów, powiększając wynik na koncie grybowskiego Klubu HDK do 1221,1 litrów krwi (sic!), oddanej przy okazji 56 akcji przeprowadzonych w ciągu 13 lat działalności Klubu przy gabinetach „Adma”.

Muszę powiedzieć, że ja jestem zbudowany postawą ludzi, gminy i miasta Grybowa, bo średnio na każdej akcji mamy od 70 do 80 osób, które są chętne do oddania krwi. Nie trzeba wielkiego zaproszenia, nie trzeba robić jakiegoś wielkiego larum – wyznaje prezes Klubu Wacław Romański . – Cieszy fakt, że mamy coraz więcej młodych ludzi, młodych kobiet. Na 221 obecnie zarejestrowanych krwiodawców, 61 osób stanowią kobiety w wieku od dwudziestu do dwudziestu kilku lat. Wskazuje to na to, że potrzeba świadczenia dobra jest obecna u młodych ludzi. Jest to zjawisko bardzo pozytywne i budzi nadzieje na przyszłość, że my, ludzie już w wieku nieco starszym, nie mamy się co martwić o to, że dla nas kiedyś zabraknie krwi – kontynuuje. – Przy okazji dziękuję wszystkim krwiodawcom – i tym, którzy byli dzisiaj, i tym, którzy oddają krew w innych miejscach – za to spontaniczne oddawanie krwi i pomaganie tym, którzy sami sobie już pomóc nie mogą i czekają na naszą pomoc.

Poza typowymi donacjami, 3 osoby zdecydowały się oddać krew w celu zbadania kodu genetycznego szpiku kostnego, dołączając do grona 69 członków grybowskiego Klubu HDK, zarejestrowanych już wcześniej w Światowym Banku Szpiku jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

O inicjatywach Klubu HDK w Grybowie bardzo pochlebnie wypowiada się burmistrz miasta, Paweł Fyda:

Jest to działalność bardzo potrzebna. Uważam ją za bardzo pozytywną – mówi. – Działalność Honorowych Dawców Krwi – fakt, że oddają oni krew – jest sprawą bardzo ważną, przede wszystkim dlatego, że nie wiemy, kiedy i komu oddawana dzisiaj krew będzie potrzebna. […] Gratuluję odwagi wszystkim dawcom krwi i życzę, aby im tej odwagi nie zabrakło w 2016 roku i aby ich działalność z dnia na dzień zdobywała coraz więcej członków.

Warto przypomnieć, że codziennie w godzinach od 7:00 do 12:00 można oddać krew w Oddziale Terenowym w Gorlicach (ul. Węgierska 21). Zachęcamy do podzielenia się tym bezcennym darem!

fot. Łukasz Augustyn


Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Wydarzenia

AF Constructions

Reklama

Studio projektowe Bobowa
Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: