Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
czwartek 23 maja 2024

Miłośnicy modelarstwa rywalizowali podczas I Grand Prix Grybowa (TV)

Miłośnicy szybkich samochodów, w nieco pomniejszonej skali, mieli w zeszły weekend możliwość przeżycia ekscytujących chwil. 29 i 30 stycznia odbywało się I Grand Prix Grybowa połączone z eliminacjami do Halowych Mistrzostw Polski modeli samochodów elektrycznych RC OnRoad.

W piątkowy wieczór oraz całą sobotę hala sportowa Zespołu Szkół Zawodowych przy ulicy Armii Krajowej była świadkiem sportowych zmagań i emocji miłośników modelarstwa, którzy przyjechali z różnych miast Polski, aby podjąć współzawodnictwo. W piątek, między 17:00 a 20:00, odbywały się wolne treningi, natomiast w sobotę, od godziny 7:00 do 19:00 rozgrywane były eliminacje i finały.

Na dzisiejszych zawodach rozgrywane było 6 klas. Klasy z napędem elektrycznym, napędzane na dwa lub cztery koła. Modele były zasilane akumulatorami litowo- polimerowymi. Oprócz tego, że różniły się między sobą napędem, to jeszcze mocą silników, ilością przewinięć silnika i oponami – objaśnia szczegóły rywalizacji Marek Janusz z Grybowa. – Do dzisiejszych zawodów przyczynił się Pan burmistrz miasta Grybowa oraz Pan wójt Gminy Grybów, za co chciałbym im bardzo podziękować. Organizatorem był Sądecki Klub Modelarski i koledzy z Grybowa.

Okazuje się, że impreza zgromadziła grono modelarskich zapaleńców z wielu części Polski. Wśród nich znalazł się Michał Abramowicz z Raszyna, małej wsi pod Warszawą.

Z wykształcenia jestem osobą techniczną i dlatego takie hobby jest rewelacyjną odskocznią od codziennych spraw – opowiada. Przyjechałem tutaj, ponieważ w Nowym Sączu i okolicy jest świetny klub modelarski, który ma długą historię, chyba ponad trzydziestopięcioletnią, a w tym roku podobno będzie nowy tor asfaltowy, na co oczywiście wszyscy OnRoad’owcy czekamy – mówi. – To jest model w skali 1:10. Posiada napęd na tylną oś – kontynuuje, pokazując swój model. – Są też modele z napędem na obie osie. Ścigamy się, jeździmy. Ja zacząłem w 2007 roku.

Do Grybowa przyjechali zarówno młodzi, jak i starzy – od sześciolatków po osoby dorosłe. Wszyscy świetnie się bawili. W zawodach udział brali zawodnicy m. in. z Warszawy, Dolnego Śląska, Nowego Sącza, Tarnowa i okolicznych miejscowości. Oczywiście nie brakło również zawodników z Grybowa.

Czy taki sport jest drogi? I tak, i nie. To wszystko zależy od czego chcemy zacząć – mówi w dalszej części rozmowy Michał Abramowicz. – Można kupić sprzęt używany – odkupić od kogoś. Można kupić nowe zestawy modelarskie, można samodzielnie coś zrobić z istniejących części – czyli przerobić jakiś stary model. W moim przypadku jest to kompilacja istniejących części. To jest model zrobiony pode mnie – nie umiem dobrze jeździć, więc robię taki wóz, który będzie samodzielnie jeździł. Zestaw można kupić nawet za 500-600 zł – to już nie jest zabawka, ale normalny model, oczywiście chińskiej produkcji. Do tego dostępne są części, które można zakupić w sklepie modelarskim. Oczywiście nie ma górnego pułapu ceny, bo elektronika, nadajnik, odbiorniki, akumulatory, regulatory są drogie – podsumowuje.

Należy podkreślić, że impreza odbywała się między innymi z inicjatywy Burmistrza Miasta Grybowa Pawła Fydy i Wójta Gminy Grybów Piotra Kroka. Pomysł zorganizowania i przebieg wydarzenia relacjonuje ten pierwszy:

Pomysł powstał wspólnie. Nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony, że modelarstwo powróciło do Grybowa. Swego czasu zawody tego rodzaju jak dzisiaj miały miejsce w naszym mieście. […] Dziś widzieliśmy, że przede wszystkim była to wspaniała zabawa dla wszystkich, począwszy od małych dzieci, w wieku 6-7 lat, aż po dorosłych. Można było zauważyć, że wszyscy dobrze się bawili. […] Na pewno takie imprezy będą kontynuowane w najbliższych latach i 2. Grand Prix Grybowa, w następnym roku, na pewno się odbędzie.

Gratulacje należą się wszystkim Organizatorom, zarówno za pomysł, jak i świetne przeprowadzenie imprezy. Zapraszamy do obejrzenia relacji w wydarzenia.

Wyniki
Grupa E-10 540
 Grupa E-10 For
Grupa E-10 GT
 Grupa E-10 Kadet
Grupa E-10 TC PS
Grupa E-12


Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: