Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 26 marca 2023
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bon Turystyczny do 30 marca 2023. Przypominamy

„Solidarność” wyszła na ulice Sącza (TV)

W poniedziałkowe popołudnie pod oknami sądeckiego biura poselskiego Ministra Skarbu Państwa Andrzej Czerwińskiego odbyła się pikieta „Solidarności” w obronie pracowników uzdrowiska Krynica Żegiestów oraz byłego zakładu PKP Cargo S.A. w Nowym Sączu.

Dodatkowo związkowcy apelowali o utrzymanie pociągów na linii kolejowej Tarnów-Nowy Sącz-Krynica. Protest przy sądeckim rynku, gdzie mieści się biuro posła Czerwińskiego poprowadzili m.in. Grażyna Zachradnik – szefowa Solidarności w uzdrowisku, Krzysztof Kotowicz – kierownik oddziału NSZZ Solidarność w Nowym Sączu oraz Henryk Łabędź – zastępca przewodniczącego regionu Solidarności w Krakowie.

Demonstrujący nagłośnieni za pomocą megafonu a wspierani przez polityków oraz sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, blisko godzinę odczytywali swoje postulaty przed bramą kamienicy. Nie zabrakło także typowych dla protestów: gwizdków, transparentów oraz syren. Postulaty, które przynieśli ze sobą związkowcy odebrał pod nieobecność ministra marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, który w tym samym czasie co pikieta urządził konferencję prasową w biurze ministra. Wiadomość o niej otrzymały tylko nieliczne media, padały słowa, że tylko te wygodne marszałkowi.

Marszałek Sowa długo nie chciał wyjść do zebranych pod kamienicą. Dopiero nazwanie go przez demonstrujących „tchórzem” zmotywowało gospodarza województwa do spotkania z działaczami Solidarności. W swoim krótkim wystąpieniu Sowa przekonywał, że odkąd zasiada w zarządzie spółki „Uzdrowiska Krynica-Żegiestów” S.A. kondycja finansowa państwowego przedsiębiorstwa ma być coraz lepsza. Pikieta zniecierpliwiła najbardziej asystenta ministra Skarbu Państwa, Michała Słowika, który powtarzał: „Skończcie tę szopkę”.

Przypomnijmy, przyczyną wyjścia związkowców na ulicę był brak realizacji zobowiązań jakie Minister Skarbu Państwa Andrzej Czerwiński złożył podczas spotkania z delegacją „Solidarności” „Uzdrowiska Krynica-Żegiestów” S.A w lipcu bieżącego roku a także wobec rażącego łamania praw pracowniczych i związkowych przez prezesa Jarosława Wilka.

Stąd też Region Małopolski NSZZ Solidarność domaga się natychmiastowego: przywrócenia do pracy wszystkich bezprawnie zwolnionych pracowników spółki a szczególnie członków Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”, powołania Michała Siniawy w skład rady Nadzorczej „Uzdrowiska Krynica – Zegiestów” S.A. wybranego przez pracowników Spółki w marcu 2015r, Odwołania Jarosława Wilka z funkcji Prezesa Zarządu Uzdrowiska. Dodatkowo zaprzestania likwidacji miejsc pracy oraz przywrócenia do pracy pracowników przebywających na nieświadczeniu pracy na terenie byłego zakładu PKP Cargo S.A. w Nowym Sączu a także utrzymania w nowym rozkładzie jazdy dotychczas kursujących pociągów regionalnych na trasie: Tarnów – Nowy Sącz – Krynica.

Więcej w materiale filmowym:


Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: