Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 22 lipca 2024

Zmarł ks. Mariusz Kmak-oddany kapłan i druh OSP Wawrzka.

Z przykrością informujemy, że w niedzielę 7 lipca br. zakończył swoją ziemską wędrówkę i odszedł do Domu Ojca duchowny pochodzący z Wawrzki (gmina Grybów) Mariusz Kmak. Jego śmierć stanowi stratę nie tylko dla wspólnoty parafialnej, ale również dla wszystkich, którzy mieli przyjemność z nim współpracować czy zasięgnąć duchowego wsparcia. Wprowadzenie ciała zmarłego z kaplicy cmentarnej do Kościoła Parafialnego nastąpi w środę, tj. 10 lipca o godzinie 10:15. Msza Św. żałobna w intencji duchownego odbędzie się o godzinie 11:00, po czym ciało Śp. ks., Mariusza Kmaka spocznie na cmentarzu parafialnym we Florynce.

Z przykrością przyjęliśmy informację o śmierci pochodzącego z Wawrzki (gmina Grybów) śp. ks. Mariusza Kmaka, który odszedł do domu Pana w wieku 37 lat, w 11. roku kapłaństwa. Był nie tylko oddanym kapłanem, zaangażowanym w duszpasterstwo niepełnosprawnych ruchowo, ale również strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Wawrzce, który z pasją i poświęceniem służył społeczności.

Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce 10 lipca br. (tj. w środę) o godzinie 11:00 w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Florynce. O godzinie 10:15 odbędzie się różaniec w intencji zmarłego śp. ks. Mariusza Kmaka.

Śp. ks. Mariusz Kmak urodził się 21 maja 1987 r. w Krynicy-Zdroju. Wychowywał się w Wawrzce, tam również uczęszczał do Szkoły Podstawowej. W latach 2000 – 2003 uczył się w Gimnazjum we Florynce, następnie kontynuował naukę w Technikum Ekonomicznym w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie. Po zdaniu egzaminu maturalnego i zawodowego w 2007 roku wstąpił do Seminarium Duchownego w Tarnowie. 9 maja 2012 r. J. E. ksiądz biskup Wiesław Lechowicz udzielił mu święceń diakonatu, natomiast rok później, 25 maja 2013 r., przyjął święcenia kapłańskie przez posługę J. E. biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Po ukończeniu studiów teologicznych na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie rozpoczął posługę wikariusza i katechety w parafii p.w. Ducha Świętego w Żabnie.  Decyzją ks. bp. Andrzeja Jeża został skierowany na Wydział Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie w Hiszpanii. Po skończonych studiach pracował jako notariusz przy Sądzie Diecezjalnym w Tarnowie. Został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w niedzielę 7 lipca br. Na chwilę obecną nie są znane przyczyny śmierci kapłana.

– O godzinie 7 rano otrzymaliśmy zgłoszenie o ujawnieniu zwłok około 40-letniego mężczyzny w Tarnowie. Obecnie trwają czynności dochodzeniowo-śledcze pod nadzorem prokuratora. Ze względu na dobro prowadzonego postępowania nie możemy udzielać więcej informacji w tej sprawie – poinformował w rozmowie z naszą redakcją DTS st. sierż. Mateusz Lenartowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, rzecznik dyżurny.

-Ksiądz Mariusz był przykładem człowieka, który z oddaniem i sercem angażował się w każde zadanie. Jego ciepło, uśmiech i gotowość do pomocy pozostaną w naszej pamięci na zawsze. Jego odejście to ogromna strata dla całej społeczności OSP Wawrzka oraz wszystkich, którzy mieli zaszczyt go znać. Pozostanie w naszych sercach jako wzór do naśladowania i człowiek, który żył dla innych. Cześć Jego Pamięci! – czytamy na stronie OSP Wawrzka. 

Wydawca oraz zespół redakcyjny Grybow24.pl wyraża swoje kondolencje dla rodziny zmarłego Księdza Mariusza Kmaka,  jak również całej lokalnej społeczności.

Źródło: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa we Florynce,dts24.pl

Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: