Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 22 lipca 2024

Uroczyste otwarcie Amfiteatru Letniego w Grybowie! (FOTO)

W miniony weekend odbyła się piękna uroczystość otwarcia Amfiteatru Letniego w Grybowie. Dwudniowa impreza połączona była z Przeglądem Piosenki Patriotycznej „Od Przedszkola do Seniora”. W niedzielę mieszkańcy kontynuowali świętowanie. Piknik Rodzinny zorganizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej pod nazwą „Stop Uzależnieniom, Zachowaj Trzeźwy Umysł” zgromadził całe rodziny, które wspólnie z przedstawicielami samorządu przybyły do Parku Miejskiego, aby świętować ukończoną inwestycję.

W niedzielne popołudnie na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji, w tym plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami oraz bogata oferta gastronomiczna. Na scenie plenerowej mieszkańcy mogli zobaczyć występ Pana Buźki- iluzjonisty i animatora, a dla nieco starszej publiczności zaśpiewał Paweł Gołecki, który na Ziemi Grybowskiej gościł już po raz kolejny. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali druhowie Ochotnicy ze Straży Pożarnej Grybów -Biała oraz Policjanci z Komisariatu Policji w Grybowie.

W sobotę zaś na grybowskiej scenie wystąpili przedstawiciele placówek oświatowych z terenu miasta Grybów, w tym także dzieci z Przedszkola Samorządowego “Pod Topolą”. Swoje umiejętności zaprezentowała również grupa seniorów, regularnie ćwicząca śpiew przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Grybowie.

Otwarcie Letniego Amfiteatru wieńczy proces inwestycyjny zrealizowany w Parku Miejskim w Grybowie. Po gruntownej modernizacji dawnego budynku Kina Biała, budowie muszli koncertowej oraz widowni plenerowej przyszedł czas na uroczyste otwarcie i poświęcenie obiektu, którego dokonał Kustosz Bazyliki Mniejszej w Grybowie ks. Prałat Ryszard Sorota. Wszystkie dokonane inwestycje wkomponowane zostały w piękną architekturę zmodernizowanego i zrewitalizowanego Parku Miejskiego w Grybowie wraz z budową infrastruktury rekreacyjno-turystycznej.

Na wydarzeniu obecni byli parlamentarzyści, Wicewojewoda Małopolski, przedstawiciele samorządu województwa małopolskiego, powiatu nowosądeckiego, samorządowcy, dyrektorzy placówek oświatowych, a także mieszkańcy Miasta Grybowa i Ziemi Grybowskiej.

-Bardzo ważny dzień w historii naszego miasta. Dziękuję wszystkim, którzy na przestrzeni lat przyczynili się do tego, aby powstały piękne inwestycje, zmieniające wizerunek naszego miasta oraz dające możliwości rozwojowe dla mieszkańców Grybowa i okolicznych miejscowości- mówi Paweł Fyda Burmistrz Miasta Grybów.

-Jestem przekonany, że młode talenty Ziemi Grybowskiej przyciągną pełne widownie podczas kolejnych wydarzeń kulturalnych organizowanych w Amfiteatrze Letnim. Wierzę, że to początek dynamicznego rozwoju kulturalnego w Grybowie, który zaznaczy swoją obecność nie tylko na mapie Małopolski, ale i całej Polski – powiedział Wicewojewoda Małopolski dr Ryszard Śmiałek.

-Wielki dzień dla Grybowa i całej Sądeczczyzny. Zyskujemy miejsce, w którym możemy się spotkać i w godnej, pięknej atmosferze wysłuchać muzyki naszych sądeckich, młodych talentów. Gratuluję Burmistrzowi, całej radzie Miasta i wszystkim mieszkańcom. Dzięki gospodarności Miasta Grybów mamy tę wspaniałą inwestycję, która będzie służyła mieszkańcom i kolejnym pokoleniom- Arkadiusz Mularczyk europoseł.

-Jestem pełen uznania i podziwu dla władz miasta, że udało się taki obiekt wybudować. Impreza, która na tym obiekcie się odbywa, pokazuje, że wysiłek i praca się opłaca. Potencjał w młodym, artystycznym pokoleniu Ziemi Grybowskiej jest ogromny. Wspaniała młodzież i świetne warunki lokalne. Życzę dalszego rozwoju, a władzom i mieszkańcom życzę, aby obiekt ten spełniał co najmniej w 100% swoją misję- prof. dr hab. Mariusz Sielski, Rektor Elekt Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Otwarcie Amfiteatru Letniego stanowi kolejny, ważny element, jeśli chodzi o kulturę w Mieście Grybów. Budowa muszli koncertowej oraz widowni plenerowej będzie miała swoje odzwierciedlenie w imprezach kulturalnych organizowanych na terenie naszego miasta, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

Fot. Mateusz Książkiewicz, Michał Mucha

Fotorelacja dzień I:

 


Fotorelacja dzień II:

 


Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: