Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
czwartek 23 maja 2024

Uhonorowali tradycję i podkreślili wdzięczność. Obchody uroczystości 3 Maja! (FOTO)

Maj obfituje w szereg uroczystości tych o charakterze kościelnym, jak i państwowym. Wspólne miejsko-gminne obchody 233. Rocznicy Uchwalenia konstytucji 3 Maja obyły się w miniony piątek w mieście Grybów. Licznie zgromadzona społeczność, w tym nasi najmłodsi mieszkańcy  uczcili ważną dla wszystkich Polaków rocznicę.

Wydarzenie rozpoczęła liturgia sprawowana w intencji Ojczyzny, która miała miejsce w Bazylice Mniejszej w Grybowie. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się na uroczystość plenerową, która polegała na wciągnięciu flagi na maszt, wprowadzeniu pocztów sztandarowych oraz złożeniu wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Ofiar w Parku Miejskim. Całość dopełnił występ Orkiestry Dętej z Siołkowej pod batutą Pawła Roli.

-Dziękuję za wspólną modlitwę i obecność w Parku Miejskim w Grybowie, pod Pomnikiem Ofiar, miejscu szczególnie ważnym dla nas mieszkańców Miasta Grybowa i Gminy Grybów. Weekend Majowy, jak wszyscy dobrze wiemy, kojarzy się z odpoczynkiem i piękną pogodą. Niemniej jednak, w tym czasie odpoczynku pamiętajmy o historii naszego narodu i ludziach, którzy walczyli o wolność i niepodległość. Odwiedzajmy miejsca pamięci po to, by wspominać wszystkich  tych, którzy walczyli o naszą wolność- mówił podczas wydarzenia Burmistrz Miasta Grybów, Paweł Fyda.

-Cieszę się z  obecności mieszkańców miasta i gminy Grybów, a w szczególności tych najmłodszych. To pokazuje, że teren grybowszczyzny jest przepełniony patriotami, a  3 Maja nie jest mieszkańcom obojętny, z czego bardzo się cieszę- mówił podczas uroczystości Wójt Gminy Grybów,  Jacek Migacz.  Chciałbym, żeby ten testament spisany 233 lata temu był z nami na co dzień, nie tylko od święta, co w dzisiejszym świecie jest niezmiernie ważne. To nie tylko majówka, ale także pielęgnowanie tych wartości patriotycznych. Pamiętajmy o tym, co ważne- Bóg, Honor i Ojczyzna- dodaje wójt. 

Na wydarzeniu obecni byli m.in. Antoni Koszyk- Starosta Powiatu Nowosądeckiego, Mariusz Bożyk- Dyrektor Biura Poselskiego Posła Ryszarda Wilka, Radni Powiatu Nowosądeckiego kończącej się kadencji oraz nowo wybrani Radni, Józef Góra- Przewodniczący Rady Miejskiej w Grybowie, Jacek Ziębiec- Przewodniczący Rady Gminy Grybów, Jacek Migacz- Wójt Gminy Grybów, Radni Rady Miejskiej w Grybowie i Rady Gminy Grybów kończącej się kadencji oraz nowo wybranej rady. Nadkom. Leszek Górski- Komendant Komisariatu Policji w Grybowie, Przewodniczący Zarządów Osiedli z terenu Miasta Grybów oraz sołtysów z terenu gminy Grybów, czynni oraz przeniesieni do rezerwy żołnierzy wojska Polskiego, Prezydium zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Grybowie, na czele z komendantem miejskim bryg. Piotrem Wysowskim, wszyscy Dyrektorzy placówek oświatowych, kulturalnych oraz kierownicy samorządowych jednostek  organizacyjnych miasta i gminy Grybów, dyrektorzy zakładów pracy oraz przedstawiciele poszczególnych delegacji zakładów pracy z terenu miasta i gminy, delegacje pocztów sztandarowych, strażacy ochotnicy, przedstawiciele młodzieżowej drużyny pożarniczej, młodzież, DSM, przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie całej Ziemi Grybowskiej, Orkiestra Dęta z Siołkowej na czele z dyrygentem Pawłem Rolą, pracownicy UG i UM.

Wspólne świętowanie uroczystości majowych w Grybowie, ale i w całej Polsce to uhonorowanie naszych tradycji, i podkreślenie wdzięczności tym, co poświęcili swoje życie za Ojczyznę.

Uzeler Arts – twórcy filmów i fotografii

,

Fot. Mateusz KsiążkiewiczKomentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: