Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
czwartek 23 maja 2024

Teatr, taniec i grom oklasków. Widowisko teatralno-taneczne!

W miniony piątek, tj. 26 kwietnia w budynku Miejskiego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji odbyło się widowisko teatralno-taneczne pt. „ŚWIĘTO KSIĄŻKI, TEATRU I TAŃCA”. Na scenie nie zabrakło Zespołu Tanecznego „Nastolatki” oraz grupy teatralnej „Pinokio”. Grybowianie jak zawsze nie zawiedli i tłumnie przybyli do siedzimy MCKCiE w Grybowie, aby wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami zagłębić się w tajniki kultury.

Piątkowe wydarzenia w kinie Biała odbyły się w ramach Międzynarodowego Dnia Książki (23 kwietnia), Międzynarodowego Dnia Teatru (27 kwietnia) oraz Międzynarodowego Dnia Tańca (29 kwietnia). Na wydarzeniu nie zabrakło gospodarza miasta Burmistrza Pawła Fydy oraz radnych rady miejskiej. Licznie zgromadzeni mieszkańcy z zachwytem wpatrywali się w utalentowane dzieciaki i nagradzali ich występy gromkimi brawami.

-Dziękuję serdecznie organizatorom, na czele z Panią Dyrektor MCKCiE, za przygotowanie tego pięknego wieczoru. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie instruktorzy w osobach Pani Stanisławy Morańdy oraz Pani Ewy Kornakiewicz. Dziękuję również wspaniałym dzieciom, młodzieży i wszystkim artystom- mówi Paweł Fyda Burmistrz Miasta Grybowa. Piękny duch idei kultury, który tkwi w naszym mieście i przez tyle lat jest kultywowany. Mam nadzieję, że kultura w Grybowie i wszystkie działania z nią związane będą trwały przez następne 100-lecia.

Przed grybowską publiką zaprezentowały się działająca od siedemnastu lat grupa taneczna „Nastolatki” oraz grupa teatralna „Pinokio”, która utworzona została po wznowieniu działalności w wyremontowanym budynku MCKCiE i prężnie działa pod czujnym okiem Pani Ewy Kornakiewicz.

-Nastolatki to zespół, który istnieje od 2007 roku. Powstał jeszcze przy ówczesnym Miejskim Domu Kultury w Grybowie obecnie MCKCiE. Od początku prowadzony przez moją osobę. Obecnie w naszym zespole tańczy już kolejne pokolenie zdolnych dzieci z terenu Ziemi Grybowskiej- mówi Stanisława Morańda.

O poprzednim występie grupy „Pinokio” pisaliśmy tutaj: Teatr powraca do kina „BIAŁA”!

Piątkowe wydarzenie było również dobrą okazją, aby rozstrzygnąć konkurs „Ilustracja do mojej ulubionej książki” zorganizowany w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodzony jest co roku 23 kwietnia.

-Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 63 osoby. 2 prace zostały zdyskwalifikowane, ponieważ były niezgodne z wymogami regulaminu. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, rozwój kreatywności, wyobraźni dzieci oraz tworzenie prac plastycznych. Promocja książki, czytelnictwa oraz Biblioteki- mówi Elżbieta Góra, Kierownik Działu Biblioteka Miejskiego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie.

Komisja zgodnie z regulaminem konkursu w składzie: Danuta Mól- Bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 1 w Grybowie, Natalia Janus – Pracownik Miejskiego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie oraz Elżbieta Góra – Kierownik Działu Biblioteka Miejskiego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie wybrała i nagrodziła najlepsze prace:

Klasy I-III
I miejsce Oliwia Koszyk kl. III Szkoła Podstawowa nr 2 w Grybowie,
II miejsce Anna Matuła kl. II – Szkoła Podstawowa nr 2 w Grybowie,
III miejsce Barbara Rzemińska kl. II- Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie,

Klasa IV-VI
I miejsce Amelia Migacz kl. IV- Szkoła Podstawowa w Wyskitnej,
II miejsce Wiktor Litawa kl. VI – Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie,
III miejsce Alicja Matusik kl. VI – Szkoła Podstawowa w Wyskitnej,
III miejsce Stanisław Stępień kl. VI- Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie,

Klasa VII-VIII
I miejsce Arkadiusz Święs kl. VII – Szkoła Podstawowa w Wyskitnej,
II miejsce Emilia Zwolennik kl. VII- Szkoła Podstawowa w Polnej,
III Ireneusz Gurba kl. VII- Szkoła Podstawowa w Wyskitnej,

Fot. Michał Mucha


Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: