Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
czwartek 23 maja 2024

Sukces Gorlickiego: Wójtowicz i Płatek reprezentują powiat w Sejmiku Województwa

Wiemy już, że samodzielną większość w Sejmiku Województwa Małopolskiego będzie mieć Prawo i Sprawiedliwość. Szczególne powody do zadowolenia mają mieszkańcy powiatu gorlickiego!

W województwie małopolskim w wyborach do samorządu wojewódzkiego wygrało zdecydowanie Prawo i Sprawiedliwość (43,9% poparcia) przed Koalicją Obywatelską (25,9% poparcia) oraz Trzecią Drogą (12,4% poparcia). Ani jednego mandatu nie wywalczyły: Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy, Lewica oraz mniejsze komitety. W powiecie gorlickim PiS uzyskał 53,8% poparcia, przy 22,4% dla Koalicji Obywatelskiej oraz 9,2% dla Trzeciej Drogi.

Warto podkreślić, że aż dwóch reprezentantów w Sejmiku będzie mieć powiat gorlicki. Będą to: Jadwiga Wójtowicz oraz debiutujący na tym poziomie samorządowym Tomasz Płatek. Jadwiga Wójtowicz jest doskonale znana mieszkańcom regionu, gdyż od 2018 roku pełni funkcję radnej województwa małopolskiego. Zajmuje stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gorlicach, a także pełniła mandat radnej kolejno: w latach 2006-2014 Rady Miasta Gorlice, w latach 2014 – 2018 Rady Powiatu Gorlickiego. Dała się poznać jako osoba skutecznie zabiegająca o inwestycje ze środków województwa. Uzyskała 26 483 głosy.

Debiutantem w Sejmiku będzie za to lekarz Tomasz Płatek. Na co dzień pełni funkcję lekarza kierującego oddziałem internistyczno-geriatrycznym w gorlickim szpitalu. Nie jest to jednak jego „pierwszy raz” w samorządzie, gdyż przewodniczy klubowi PiS w radzie powiatu gorlickiego. Jest także członkiem Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości, co z pewnością ułatwi mu zabieganie o interesy ziemi gorlickiej w Krakowie. Uzyskał 7 654 głosy.

Dwóch radnych wojewódzkich z naszego powiatu to sukces, którego do tej pory nie mieliśmy. To historyczna szansa na pozyskanie środków dla samorządów gminnych oraz powiatu, zwłaszcza, że tak jak już wspominaliśmy, większość w Sejmiku uzyskał właśnie PiS, podobnie jak na poziomie powiatu gorlickiego.

Pozostałe dwa mandaty dla Prawa i Sprawiedliwości trafią do: lidera listy, pochodzącego z powiatu limanowskiego, Grzegorza Biedronia oraz byłego posła Jana Dudy z powiatu nowosądeckiego. Trzecią Drogę reprezentować będzie w Sejmiku Stanisław Pasoń, a Koalicję Obywatelską Michał Słowik.

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: