Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 15 kwietnia 2024

Złote lata miłości. Jubileusz 50-lecia małżeństwa (rocznik 1973).

Od wielu lat samorząd miasta Grybów wraz z gminą Grybów jest organizatorem pięknego wydarzenia, jakim jest jubileusz 50-lecia pożycia par małżeńskich. Wspólne świętowanie odbyło się również w minionym roku. W sobotę tj. 30 grudnia 2023 roku, czterdzieści siedem par z terenu miasta i gminy Grybów świętowało wyjątkowy jubileusz. W roku 2023 bohaterami był pary, które na ślubnym kobiercu stanęły w 1973 roku.

Sobotni dzień dla wszystkich jubilatów i ich rodzin był szczególny i uroczysty. Z rąk Burmistrza Miasta i Wójta Gminy Grybów, seniorzy otrzymali wyjątkowe pamiątki- medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę. Odznaczeniami obdarowano czterdzieści siedem par, w tym 12 z terenu miasta i 35 z terenu gminy Grybów.

Uroczyste obchody rozpoczęły się tradycyjną mszą świętą w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, która celebrowana była w intencji szanownych jubilatów. Po sprawowanej liturgii Proboszcz Parafii Grybów, Ryszard Sorota udzielił okolicznościowego błogosławieństwa małżonkom. Nie zabrało również pamiątkowego zdjęcie. Po Eucharystii jubilaci i zaproszeni goście udali się do Miejskiego Centrum, Kultury, Czytelnictwa i Edukacji, gdzie na sali widowiskowo-kinowej, odbyły się dalsze obchody jubileuszu. Część artystyczną przygotowali na tę okoliczność uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Grybowie pod kierownictwem Pani Ewy Nowak, Pani Joanny Semczyszak oraz Pani Małgorzaty Kogut.


-Pragnę serdecznie podziękować jubilatom za przyjęcie naszego zaproszenia i udział w, jakże pięknych obchodach. W imieniu Samorządu Miasta Grybów, a także i swoim własnym pragnę na ręce jubilatów przekazać serdeczne gratulacje. Gratuluję pięknego jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego, wspaniałych rodzin, dzieci, jak również wspaniałych warunków do bycia rodziną – mówi Paweł Fyda, Burmistrz Miasta Grybów.

Wzruszenie i szczery uśmiech na twarzy szanownych jubilatów to jest coś pięknego. Cieszę się, że jako samorządowcy mogliśmy wspólnie z nimi przeżyć ten dzień. 50 lat małżeństwa to jest piękny przykład, jak należy żyć, jak szanować się w małżeństwie, postępować, aby właśnie zakładając rodzinę, stworzyć związek na dobre i na złe- mówi Jacek Migacz, Wójt Gminy Grybów. Jubilaci są drogowskazem dla młodych małżeństw, zwłaszcza gdy w dzisiejszych czasach bardzo trudno utrzymać te więzi, przez co małżeństwa się rozpadają- dodaje wójt.

Gospodarzami uroczystości byli Paweł Fyda- Burmistrz Miasta Grybów oraz Jacek Migacz- Wójt Gminy Grybów. Na wydarzeniu obecni byli również Józef Góra – Przewodniczący Rady Miejskiej w Grybowie, Jacek Ziębca  – Przewodniczący Rady Gminy Grybów, ks. Prałat Dziekan Ryszard Sorota – Proboszcz parafii w Grybowie, kustosz Bazyliki Mniejszej oraz Stanisław Lichoń – Przewodniczący Rady Parafialnej w Grybowie.

W imieniu samorządu miasta Grybów, a także i swoim własnym składam na Państwa ręce najserdeczniejsze życzenia. Zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności, radości i miłości osób najbliższych. Życzę Państwu, aby kolejne lata przyniosły wiele radości, ciepła rodzinnego oraz wiele pięknych dni takich jak ten dzisiejszy. Kolejnych pięknych jubileuszy- życzy Paweł Fyda, Burmistrz Miasta Grybów.

-Jubileusz 50-lecia to piękna uroczystość. To jest żywy przykład, z którego my młode małżeństwa czerpiemy wzór. Życzę wszystkim jubilatom, by kolejne dni ich wspólnego życia upływały w zdrowiu, dostatku, szczęściu i miłości- życzy Wójt Gminy Grybów, Jacek Migacz.

Do życzeń samorządowców dokładamy się również my, redakcja grybow24 na czele z wydawcą. Zdrowia, pomyślności wielu radości. Niech każdy nowy dzień przynosi Wam mnóstwo uśmiechu oraz potrzebnych sił. Szanowni Jubilaci cieszcie się każdą chwilą spędzoną razem.

Fot. Mateusz Książkiewicz

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: