Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
środa 24 lipca 2024

Zmarł były wikariusz grybowskiej Parafii.

Z przykrością informujemy, że 17 stycznia 2024 po długiej i ciężkiej chorobie odszedł do wieczności Śp. Ks. Prałat Janusz Kiełbasa wieloletni proboszcz parafii w Powroźniku, od 2017 roku rezydent w rodzinnej parafii Ptaszkowa.

Z przykrością przyjęliśmy wiadomość o śmierci proboszcza, kapłana, katechety śp. Ks. mgr Janusza Kiełbasy, który odszedł do domu Pana w wieku 63 lat w 39. roku kapłaństwa.

Śp. Ks. Janusz Kiełbasa urodził się 17 stycznia 1960 roku w Ptaszkowej jako syn Józefa i Marii z domu Górska. Egzamin dojrzałości złożył w 1979 roku w Nowym Sączu, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Jerzego Ablewicza 26 maja 1985 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Nowy Wiśnicz (od 17 czerwca 1985 roku), Łukowica (od 12 sierpnia 1987 roku), Grybów (od 1 sierpnia 1990 roku), Dębica – Miłosierdzia Bożego (od 27 sierpnia 1994 roku) i Pogwizdów (od 26 sierpnia 1998 roku).

Z dniem 21 sierpnia 2004 roku ks. Janusz został mianowany administratorem parafii św. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku, a od 7 października 2005 roku jej proboszczem. Urząd proboszcza parafii Powroźnik pełnił do 31 sierpnia 2017 roku, po czym zamieszkał w charakterze rezydenta w parafii Ptaszkowa.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał 14 grudnia 2017 roku godność kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu.

Uroczystości żałobne:

  • czwartek, 18 stycznia 2024, godz. 18.00 w kościele parafialnym w Ptaszkowej nabożeństwo różańcowe (z Komunią Św). w intencji Zmarłego;
  • piątek, 19 stycznia 2024, godz. 17.00 w kościele parafialnym w Powroźniku Msza Św. z ciałem Zmarłego w Jego intencji oraz czuwanie przy Zmarłym;
  • sobota, 20 stycznia 2024:
  • godz. 8.00 przewiezienie ciała Zmarłego z kościoła w Powroźniku do zabytkowego kościoła w Ptaszkowej;
  • po przewiezieniu Zmarłego do Ptaszkowej modlitwa różańcowa przy Zmarłym w zabytkowym kościele;
  • godz. 11.00 – „Jutrznia żałobna” za zmarłego;
  • godz. 11.30 Msza Św. żałobna koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego diecezji tarnowskiej Leszka Leszkiewicza;
  • po Mszy Świętej odprowadzenie ciała ks. Janusza na miejscowy cmentarz i złożenie w grobowcu księży.

    Źródło informacji oraz zdjęć: Gość Tarnowski, Ptaszkowa,
Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: