Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
wtorek 18 czerwca 2024

Jedna z piękniejszych szopek w regionie przyciąga pielgrzymów!

Grudzień niesie ze sobą atmosferę oczekiwania na narodzenie Pana, Zbawiciela Świata. W kościołach także w grybowskiej Bazylice, unosi się magia tych wyjątkowych, świątecznych chwil. Drewniana, pełna bogactw szopka, jest nieodłącznym elementem świątecznego wystroju grybowskiej Bazyliki, która przyciąga pielgrzymów z całego regionu.

Szopki, będące wyjątkowymi dziełami sztuki, powstają na całym świecie w domach, gospodarstwach i świątyniach. Jedną z najbardziej urokliwych szopek bożonarodzeniowych możemy zobaczyć w grybowskiej Bazylice, zdobiącą jeden z bocznych ołtarzy. Drewniana betlejemska grota, pięknie udekorowana, przyciąga wielu turystów z całego regionu.

Szopka bożonarodzeniowa zawiera głęboką symbolikę, która nie ogranicza się jedynie do postawienia ozdób, figurek czy przedstawienia Świętej Rodziny. Każdy element tej wyjątkowej ozdoby niesie ze sobą pewne znaczenie, istotne detale, na które warto zwrócić uwagę.

W grybowskiej szopce pierwszym, co budzi zainteresowanie, jest drzewo, symbol grzechu pierworodnego. To nie tylko ozdoba, która ma przekazać, że Bóg nie porzucił ludzi, zachowując obietnicę o przyjściu Syna Człowieczego. To podkreślenie narodzin Zbawiciela sprzed dwóch tysięcy lat. Jezus nie narodził się raz. Zbawiciel Świata rodzi się na nowo każdego roku, wprowadzając nadzieję do naszych serc i rodzin.

W pobliżu stajenki pojawili się pierwsi świadkowie – pastuszkowie ze zwierzętami, którzy otrzymali radosną nowinę. Przekonani o Zbawicielu, przybywają oddać hołd. Obecni są również Aniołowie, widoczni wysoko, śpiewający Panu, przynoszący wieści z nieba. W grybowskiej szopce nie brakuje wielu zwierząt czuwających nad zbawicielem. Zobaczyć możemy również Trzech Króli, którzy składają Panu dary.

Ruchoma szopka przyciąga do Grybowa wielu pielgrzymów z okolic. To nie tylko bożonarodzeniowa ozdoba, ale także świadectwo wiary i tajemnicy Bożego Narodzenia.

-Za piękny i bogaty, świąteczny wystrój bazyliki dziękujemy: Siostrom Urszulankom, Panu Prezesowi Rady Parafialnej zwłaszcza za zorganizowanie dorodnych jodeł, Bogdanowi Gurbowiczowi za wiele godzin żmudnej pracy przy modernizacji, doposażeniu i ubogaceniu naszej szopki, która prezentuje się naprawdę imponująco oraz interesująco i z całą pewnością będzie przyciągać wielu młodszych i starszych pielgrzymów z okolicy. Jest niewątpliwie jedną z najładniejszych i najbardziej okazałych szopek w naszej diecezji- mówi Ksiądz Proboszcz Kustosz Bazyliki Mniejszej w Grybowie- Ryszard Sorota.

Zachęcamy do odwiedzania ruchomej szopki znajdującej się w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie.

Fot. K.Gruca

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: