Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
piątek 23 lutego 2024
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

Harcerze przekazują Betlejemskie Światło! Wigilia w Operze Krakowskiej.

W poniedziałek, 18 grudnia br., w Operze Krakowskiej odbyła się uroczysta wigilia dedykowana parlamentarzystom i samorządowcom. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, służb mundurowych, wicemarszałkowie, wicewojewodowie, radni, posłowie i senatorowie. Uroczystość była organizowana już po raz kolejny, a gospodarzami tego wyjątkowego spotkania byli wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar oraz marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

W poniedziałkowe popołudnie w Operze Krakowskiej odbyło się wyjątkowe spotkanie, które stanowiło doskonałą okazję do wspólnego celebrowania zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy mieli okazję złożyć sobie serdeczne życzenia oraz razem cieszyć się atmosferą świątecznego kolędowania. Wyjątkową oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza pod batutą naczelnika, ppłk SG Leszka Mieczkowskiego, rozpoczynając wspólne kolędowanie od śpiewu znanej melodii „Bóg Się Rodzi”.

Wśród obecnych w krakowskiej operze był Burmistrz Miasta Grybów, Paweł Fyda, który w imieniu całego samorządu miasta oraz mieszkańców złożył najserdeczniejsze życzenia gościom obecnym na Małopolskim Spotkaniu Opłatkowym.

 -Nie ma WAS i NAS. Jesteśmy MY. Nasza wspólnota jest siłą Małopolski. Czy to znaczy, że musimy się we wszystkim zgadzać? Nie, bo tak jak nasza Małopolska jest niezwykle różnorodna, tak i my jesteśmy niezwykle różnorodni. Wywodzimy się z różnych środowisk, mamy różne poglądy. Możemy i powinniśmy ze sobą dyskutować i polemizować, ale w sprawach fundamentalnych powinniśmy mówić jednym głosem, bo Małopolska jest jedna, bo Małopolanie to jedność– mówił podczas wydarzenia wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

W tym niezwykłym wydarzeniu integrującym społeczność województwa małopolskiego udział wziął m.in. metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski, dokonując błogosławieństwa i poświęcenia opłatków. Obecni byli także przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, w tym sekretarz stanu Minister Piotr Ćwik, oraz przewodniczący sejmiku województwa małopolskiego, Jan Duda. Nie zabrakło również włodarza naszego miasta Pawła Fydy, który w imieniu wszystkich mieszkańców złożył serdeczne, świąteczne życzenia.

Każdemu z Państwa życzę z całego serca, by ten świąteczny czas był dla wszystkich czasem pokoju, radości, autentycznego braterstwa i dobroci serca – życzył abp Marek Jędraszewski.

Po serdecznych życzeniach, harcerze Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Krakowskiej przekazali Betlejemskie Światło Pokoju w ręce wojewody, marszałka i metropolity krakowskiego, symbolizujące wzajemne zrozumienie i pojednanie między narodami. Mottem tegorocznej akcji było „Czyńmy pokój”.

 W tym szczególnym klimacie oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia proszę wszystkich Państwa o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń: zdrowych, pełnych wzajemnej życzliwości, rodzinnych Świąt. Życzenia kieruję też do wszystkich Małopolan, wierząc, że ta szczególna świąteczna symbolika, wyjątkowy nastrój i duchowe znaczenie Świąt Narodzenia Pańskiego pozostaną z nami jak najdłużej, niosąc pojednanie, dając nadzieję, zostawiając w sercach miłość i uświadamiając, że ponad codzienne kłopoty i spory powinniśmy przedkładać prawdziwą więź łączącą nas we wspólnocie rodzinnej, przyjacielskiej, ale także w tej szczególnej, wielkiej wspólnocie, jaką tworzymy my wszyscy – Małopolanie – życzy marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Fot. M. Książkiewicz

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

AF Constructions

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: