Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
sobota 22 czerwca 2024

Ryszard Wilk jednym z sekretarzy Sejmu RP obecnej kadencji!

W poniedziałek (tj. 13 listopada br.) miało miejsce inauguracyjne posiedzenie nowo wybranego Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. W gronie uczestników nie zabrakło grybowianina – Ryszarda Wilka. Pochodzący z Grybowa a dokładniej Białej Niżnej poseł po raz pierwszy zasiadł w budynku przy ulicy Wiejskiej, obejmując stanowisko jednego z dwudziestu sekretarzy Sejmu.

W poniedziałkowe południe rozpoczęły się pierwsze obrady nowo wybranego Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Na posiedzeniu obecny był m.in. Prezydent RP – Andrzej Duda, który wygłosił stosowne przemówienie. W trakcie obrad odbyło się ślubowanie poselskie. Wśród 460 posłów nie zabrakło pochodzącego z Ziemi Grybowskiej członka Konfederacji –Ryszarda Wilka. W październikowych wyborach zdobył 19 374 głosów w okręgu nr 14 a tym samym został po raz pierwszy posłem Sejmu RP X kadencji.

– 21 966 891 tylu polskich obywateli zagłosowało w wyborach. Frekwencja osiągnęła ponad 74 procent. To wielka rzecz, wielki sukces demokracji. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach- mówił podczas posiedzenia Prezydent RP Andrzej Duda.

Około godziny 13:00 atmosfera w Sejmie nabrała wyjątkowego charakteru. Posłowie po odczytaniu roty ślubowania, kolejno wywołani, powstawszy, wypowiedzieli słowo “ślubuję”. Przed złożeniem ślubowania poselskiego marszałek senior Marek Sawicki dokonał wyboru sekretarzy tymczasowych Sejmu. Wśród nich znaleźli się: Alicja Łepkowska-Gołaś, Dorota Olko, Anna Pieczarka, Wioleta Tomczak, Ryszard Wilk, Bożena Żelazowska.

Przy pomocy powołanych (spośród najmłodszych wiekiem posłów) sekretarzy posiedzenia został wybrany Marszałek Sejmu. Warto podkreślić, że pochodzący z Ziemi Grybowskiej poseł jest jednym z najmłodszych przedstawicieli narodu w Parlamencie.

We wtorek (tj. 14 października br.) o godzinie 16:00 odbyły się m.in. wybory sekretarzy Sejmu. Prezydium Sejmu na podstawie art. 6 ust. 2 Regulaminu Sejmu RP przedstawiło wniosek ich wyboru. Wśród wyróżnionych posłów znalazł się przedstawiciel Konfederacji, Ryszard Wilk. Za zgłoszoną kandydaturą opowiedzieli się wszyscy obecni posłowie. Na dwudziestu wybranych sekretarzy ośmiu z nich to przedstawiciele PiS-u, ośmiu reprezentuje KO. Polska 2050, PSL, Lewica i Konfederacja mają po jednym sekretarzu. Reprezentantem Konfederacji został mieszkaniec Ziemi Grybowskiej, Ryszard Wilk.

Funkcje sekretarza Sejmu RP powierza się najczęściej posłowi, który po raz pierwszy zostaje członkiem izby niższej a ponadto najmłodszym wiekiem. Nie jest to reguła, lecz dobry zwyczaj.

Ryszard Wilk, młody poseł z Grybowa, nie tylko zasłynął imponującym wynikiem w tegorocznych wyborach, ale także aktywnie uczestniczył w pierwszych obradach Sejmu, reprezentując „Konfederację Wolność i Niepodległość”. Jako młody i pełen energii parlamentarzysta staje przed nowym wyzwaniem. Jego droga w Sejmie to dopiero początek. Życzmy wielu sukcesów i gratulujemy objętej funkcji sekretarza Sejmu.

Źródło Facebook Ryszarda Wilka

„Towarzysze broni, czyli cały klub Konfederacji w X kadencji Sejmu”- pisze w mediach społecznościowych Ryszard Wilk.


Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: