Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 26 maja 2024

50 lat razem! „Złote Gody” (rocznik 1971)

Czterdzieści dwie pary świętowały 23 października 2021 roku jubileusz Złotych Godów. Uroczystość przygotowana została wspólnie przez Urząd Miejski oraz Gminę Grybów. Nie zabrakło wielu wspomnień, życzeń oraz łez wzruszenia.

Jubileusz złotych godów rozpoczęła uroczysta Msza Święta odprawiona przez ks. Prałata Proboszcza Ryszarda Sorotę w Bazylice Mniejszej w Grybowie. Podczas nabożeństwa przybyłe pary odnowiły przysięgę małżeńską oraz otrzymały okolicznościowe błogosławieństwo.

Po uroczystej Mszy Świętej wykonano pamiątkowe zdjęcie, a następnie jubilaci udali się do Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie odbyła się dalszą część jubileuszu. Dzieci wraz z nauczycielami przygotowały na tę okoliczność akademię, przedstawiająca obraz małżeństwa, która wzruszyła naszych jubilatów.

W roku 2021 jubileusz 50-lecia małżeństwa świętowało czterdzieści dwie pary, w tym 12 par małżeńskich z terenu Miasta Grybów i 30 par z terenu Gminy Grybów.

Organizatorem jubileuszu był Urząd Stanu Cywilnego w Grybowie przy współpracy i ogromnym zaangażowaniu jednostek kulturalnych z terenu miasta i gminy Grybów.

Czcigodnym Jubilatom w imieniu Samorządu Miasta Grybowa oraz swoim własnym chciałbym złożyć serdeczne gratulacje tak pięknego jubileuszu, wspaniałych 50 lat pożycia małżeńskiego. Przede wszystkim chciałbym życzyć zdrowia, wszelkiej pomyślności, radości i miłości najbliższych osób, samych słonecznych dni takich jak ten dzisiejszy. Życzę kolejnych długich, pięknych lat życia i kolejnych pięknych jubileuszy. Wszystkiego najlepszego! – Burmistrz Miasta Grybów, Paweł Fyda.

Szanowni Państwo, Drodzy Jubilaci życzę Wam przede wszystkim zdrowia! Uśmiechu na twarzy, aby każdy dzień kolejnego Waszego małżeńskiego życia był tak piękny, jak ten dzisiejszy jesienny dzień– Wójt Gminy Grybów, Jacek Migacz.

Wśród jubilatów byli moi rodzice. Nie ukrywam, że to duże wzruszenie dla mnie. Z łezką w oku wręczałem rodzicom odznaczenia. To niesamowite wydarzenie dla mnie jako syna i Wójta Gminy Grybów, który wręcza to odznaczenie jubilatom– dodaje wójt.

Nie ma recepty na szczęśliwe, dobre małżeństwo. Każdy realizuje je według tego, jak los mu przeznaczy. Miłość, przyjaźń, akceptacja. Uczymy się być ze sobą przez całe życie. Ważna jest wspólna pasja i zainteresowanie- mówili podczas uroczystości jubilaci.

Fot. M. Książkiewicz