Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
piątek 19 kwietnia 2024

Wiemy kto będzie reprezentował nasz region w Sejmie! Są zmiany!


We wtorkowy poranek oficjalnie podano wyniki wyborów parlamentarnych 2023. Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, zwycięzcą okazało się Prawo i Sprawiedliwość- 35,38 proc. Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska- 30,70 proc. Trzecie miejsce należy do PSL, czyli duetu Hołownia, Kosiniak- Kamysz- 14,40 proc. Kto z okręgu nr 14 dostał się do Parlamentu RP? Są zmiany!

Wybory parlamentarne 2023 to już historia!

Państwowa Komisja Wyborcza we wtorkowy poranek podała oficjalne wyniki z wszystkich obwodów wyborczych. Frekwencja w tym roku zaskakuje. Blisko 75 proc. Polaków oddało swój głos!

W poniedziałkowy wieczór poznaliśmy rozkład mandatów w Senacie. Nasz region reprezentować będzie pochodzący z Białej Niżnej- Wiktor Durlak, który po raz drugi obejmuje stanowisko.


Prawo i Sprawiedliwość

Znamy dokładne wyniki! Z okręgu 14 w Parlamencie zasiądzie sześciu posłów Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich zdecydowany lider na naszym terenie- Arkadiusz Mularczyk. Zdobył 62 758 głosów (14,69%), najwięcej w powiecie nowosądeckim- 21,43%. Na liście nie mogło zabraknąć również byłego wicemarszałka Sejmu-Ryszarda Terleckiego. Jego poparcie sięga blisko 30 tysięcy głosów (29 882), co daje 6,99 proc. Największe wsparcie dostał w powiecie limanowskim (10,08 proc.) i nowosądeckim (9,75 proc.) Barbara Bartuś również zasiądzie w Parlamencie! Jej poparcie sięgnęło 21 250 głosów (4,97%), najwięcej w Gorlicach 20,79 proc. Z tej samej listy do Sejmu wejdzie również Edward Siarka, zyskując 18 587 głosów (4,35 proc.) najwięcej w powiecie nowotarskim 14,94 proc. Mandat obronił również Patryk Wicher 18 604 głosów (4,35 proc.), najwięcej głosów zdobył w swoim rodzinnym mieście- Nowym Sączu. Miejsce w Parlamencie wywalczył również Andrzej Gut- Mostowy zdobywając 16 467 głosów (3,85 proc.)

Polskie Stronnictwo Ludowe

Po raz drugi w Parlamencie RP zobaczymy również pochodzącą z Limanowej Urszulę Nowogórską, która zdobyła 24 388 głosów (5,71 proc.) Największe poparcie otrzymała ze swoich rodzinnych stron, czyli powiatu limanowskiego.

Koalicja Obywatelska

W Sejmowych ławach zasiądą również Weronika Smarduch, pochodząca z Łopuszczyzny (powiat nowotarski) zdobywając 27 031 głosów (6,33 proc.) oraz Piotr Lachowicz z Nowego Sącza zdobywając 12 918 głosów (3,02 proc.)

Konfederacja

Ryszard Wilk został zdecydowanym liderem Konfederacji w naszym regionie, zdobywając 19 374 głosów (4,53 proc.). Tym samym po raz pierwszy zasiądzie w Polskim Parlamencie!

Zmiany, zmiany, zmiany

W tym roku Prawo i Sprawiedliwość z okręgu sądecko-podhalańskiego otrzymało o dwa mandaty mniej. W Parlamencie nie zasiądzie m.in. Elżbieta Zielińska, Jadwiga Wójtowicz oraz Anna Paluch. Z Platformy Obywatelskiej nie zobaczymy m.in. Witolda Kochana.

Okręg 14

Po przeliczeniu wszystkich głosów z 667. komisji wyborczych zdecydowanym liderem okazało się Prawo i Sprawiedliwość zdobywając 53,73 proc. poparcie. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 16,10 proc. Trzecie miejsce w naszym okręgu zajmuje PSL– 11,58 proc. Następnie Konfederacja– 8,73 proc. i Lewica -3,18 proc.

Kancelaria Prezydenta Twitter:

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: