Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
środa 28 lutego 2024
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty

25. rocznica Fundacji w Stróżach! Rozbudowa Hospicjum.

Hospicjum to taki szczególny dom nie tylko napełniony cierpieniem, ale bardziej napełniony miłością. I tego wszyscy jesteśmy świadkami – tymi słowami rozpoczął swoje przemówienie ks. Gracjan Hebda, prezes Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnych w Stróżach. 

Hospicjum im.Chrystusa Króla

W minioną sobotę (tj. 2 września) w Stróżach, miało miejsce uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę miejscowego Hospicjum im. Chrystusa Króla. Nie zabrakło zaproszonych gości m.in. metropolity krakowskiego księdza abp. Marka Jędraszewskiego, bp. diecezji tarnowskiej księdza Andrzeja Jeża, wicemarszałka Sejmu RP Ryszarda Terleckiego, senatora RP Wiktora Durlaka, poseł na Sejm RP Barbary Bartuś, radną Sejmiku Województwa Małopolskiego Marty Mordarskiej, Wicestarosty Sądeckiego Antoniego Koszyka, Burmistrza Miasta Grybów Pawła Fydy, Wójta Gminy Grybów Jacka Migacza.

Pragniemy, aby ten dom był większy, aby nie trzeba było odmawiać potrzebującym opieki i mówić nie mamy miejsca. Ufam, że pomoc, którą do tej pory otrzymaliśmy, jest dobrym zwiastunem, że dzieło rozbudowy przebiegnie pomyślnie i sprawnie. Najserdeczniej dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy w jakimkolwiek stopniu przyczynili się do rozbudowy i nadal to robią – mówi ks. Gracjan Hebda.

To wielka radość i wielki przywilej być dzisiaj w Stróżach i zostać przyjacielem rozbudowy hospicjum, ale też całego ośrodka. Z księdzem Gracjanem mam przyjemność i zaszczyt współpracować już od kilku lat. Wierzę mocno, że samorząd województwa małopolskiego będzie nadal poważnym partnerem w tej współpracy i że dzięki środkom pozyskanym z samorządu województwa takie miejsce, jak to będzie nadal się rozwijać, będzie służyć wielu potrzebującym – dodala Marta Mordarska, radna Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Opieka od siedemnastu lat

Hospicjum w Stróżach działa od 10 czerwca 2006 roku. Wyposażone jest w nowoczesny sprzęt medyczny, który spełnia wymogi najnowszych standardów europejskich. Działalność została rozszerzona o hospicjum domowe dla dorosłych i dzieci, zasięgiem obejmujący powiat gorlicki i nowosądecki. Po rozbudowie hospicjum dysponowałoby 44 miejscami dla wszystkich chorych pacjentów.

Jest kolejka oczekujących. To ważne, żeby tę kolejkę rozładować. Jest to bardzo ważne miejsce dla mojego środowiska, bo tu przecież działał Staszek Kogut nasz senator, który ogromnie wiele energii i wysiłku wkładał w to, żeby to miejsce powstało i się rozwijało. Bardzo się cieszę, że trafiło pod opiekę i zarząd Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski otoczył to miejsce specjalną opieką – powiedział Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu RP.

Moc atrakcji
Na przybyłych czekała moc atrakcji. Na wydarzeniu można było zobaczyć wystawę prac, obrazów, rękodzieła wykonanych przez osoby niepełnosprawne. Występy artystyczne zespołów regionalnych, pokaz funkcjonariuszy z Wydziału Zabezpieczeń Działań Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, koncert Orkiestry z Łącka, o potrawy regionalne zadbało Koła Gospodyń Wiejskich. Na najmłodszych czekały zjeżdżalnie, dmuchańce, jazda konna i malowanie twarzy.

Dziękuję tym, którzy doprowadzili do tego, aby można było dzisiaj z taką nadzieją patrzeć w przyszłość i podejmować nowe wielkie dzieła, które będą służyły miejscowej i nie tylko miejscowej społeczności. Wypraszamy wstawiennictwo Jana Pawła II, który sam, doświadczał wielkiego cierpienia. By to dzieło rozszerzało się, by osoby, które tutaj będą przybywały, znajdowały właściwe wsparcie, pomoc, a także wzrastały w miłości i  łasce u Pana Boga i u ludzi na to nowe dzieło, które tutaj  dzisiaj się rozpoczyna. Życzę z całego serca Bożego błogosławieństwa – kończy abp. Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. 

Głównym patronem wydarzenia było Województwo Małopolskie. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

Fot. J. Gąsior

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

AF Constructions

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: