Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 22 lipca 2024

Z Ptaszkowej do Krakowa – flaga olimpijska przekazana!

Marian Sypniewski, Robert Korzeniowski i Jacek Migacz z flagą olimpijską. Kraków, 16 czerwca 2023 roku.

16 czerwca w Krakowie odbyła się kolejna edycja Dnia Olimpijskiego, wydarzenia ustanowionego przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Wójt Gminy Grybów, Jacek Migacz jako zeszłoroczny gospodarz przekazał olimpijską flagę, którą odebrał prezes Piotr Ludwig i Robert Korzeniowski. Wydarzenie odbyło się w Krakowie pod patronatem Prezydenta Miasta Jacka Majchrowskiego na terenie Wojskowego Klubu Sportowego WAWEL.

To jest podniosła uroczystość nie tylko dla mnie, bo rok temu byliśmy my jako Gmina Grybów gospodarzem i na terenie naszej gminy na Centrum Sportów Zimowych odbywała się ta piękna prestiżowa impreza. Dzisiaj moja obecność podyktowana jest tym, że przekazałem flagę olimpijską jako gospodarz poprzedniego roku, co jest dla mnie niesamowitym wyróżnieniem, ale też wyróżnieniem dla samorządu co podkreśla rangę i wagę – mówił Jacek Migacz, Wójt Gminy Grybów.

Olympic Day

Jak co roku obchodzony jest światowy dzień powołania komitetu olimpijskiego. Dzieci i młodzież z całego świata biorą udział w ceremoniale olimpijskim. Wydarzenie to jest uroczyście akcentowane przez ambasadorów: wybitnych olimpijczyków oraz władze PKOl. Podczas Biegu Dnia Olimpijskiego można spotkać medalistów olimpijskich. W tym roku Kraków gościł m.in. Roberta Korzeniowskiego, czterokrotnego medalistę olimpijskiego, wychowanka WKS WAWEL. Komitet Olimpijski organizuje takie wydarzenie na całym świecie. Celem biegu jest promowanie sportu masowego oraz olimpijskich wartości takich jak pokój, szacunek, dążenie do doskonałości oraz gra fair play.

Let’s move- ruszajmy się 

Hasłem przewodnim tegorocznego biegu olimpijskiego było Let’s move- ruszajmy się. Akcja ta zachęca do codziennego poruszania się min. 30 minut dziennie, aktywnego spędzania czasu przez dzieci i młodzież.

Bieg to najprostsza forma ruchu, każdy może po nią sięgnąć, aby pobiec wystarczy tylko chcieć, poczuć satysfakcję z dobiegnięcia do mety. Najważniejsza to jest dobra zabawa i chęci.Najważniejsze jest to by chcieć się zmobilizować, wyjść na podwórko, bieżnię, basen, rower i pokonać to pierwsze zmęczenie i ból który się pojawia pierwszego i drugiego dnia – mówi olimpijka, mistrzyni świata Katarzyna Deberny.

RELACJA FILMOWA z Olimpic Day w Krakowie – 16 czerwca 2023. Zapraszamy:

fot. M. Książkiewicz

Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: