Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
wtorek 18 czerwca 2024

Nowy Sącz i okolice – sprawdź nowe oferty pracy

Nowy Sącz postrzegany jest jako lokalny pracodawca dla miast ościennych. Czy jednak faktycznie tak jest? Sprawdziliśmy, ile można zarobić w Nowym Sączu, kto najszybciej znajdzie tu zatrudnienie i czy warto dojeżdżać do pracy w tym mieście.

Praca Nowy Sącz – kto najszybciej znajdzie zatrudnienie?

Oferty pracy z Nowego Sącza są bardzo przekrojowe – niemal we wszystkich zawodach trafiają się wakaty. Lista tych, których przedstawiciele nie znajdą pracy w Nowym Sączu, jest bardzo krótka. Według Barometru Zawodów znajdują się na niej: cukiernik, filozof, historyk, politolog, ekonomista, pedagog i kulturoznawca.

Ciekawie natomiast przedstawia się lista zawodów, w których jest najwięcej ofert. Praca na pełen etat czeka na:

– kierowców autobusów,

– kierowców ciągników siodłowych – czyli mówiąc potocznie – tirów,

– kierowców samochodów ciężarowych,

– lekarzy.

Dla nich praca w Nowym Sączu na pewno nie będzie sennym marzeniem. Dostaną ją od ręki.

Nie oznacza to oczywiście, że przedstawiciele innych zawodów powinni się martwić. Nowy Sącz ma bardzo chłonny rynek pracy, na którym znajdzie się miejsce także dla wszelkiej maści budowlańców (zarówno pracowników fizycznych niewykwalifikowanych, jak i techników oraz inżynierów), nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, a także nauczycieli przedszkola, opiekunek osób starszych i małych dzieci, specjalistów branży beauty (fryzjerzy, kosmetyczki, manikiurzystki, makijażystki), księgowych, przedstawicieli handlowych, pielęgniarek i położnych, kucharzy, a także przedstawicieli branży IT.

Ci ostatni mają prawo czuć się uprzywilejowani. Nie tylko czeka na nich praca na cały etat, ale też relatywnie wysokie zarobki, bo branża IT należy do najlepiej opłacanych w Polsce. Ponadto w tym przypadku istnieje możliwość wykonywania pracy w trybie zdalnym nie tylko dla pracodawców z Nowego Sącza.

Ile zarabia się w Nowym Sączu?

Nowy Sącz leży w województwie małopolskim, w którym przeciętne wynagrodzenie jest niemal takie samo, jak średnia krajowa, czyli 6000 zł brutto. Mogłoby się wydawać, że w samym Nowym Sączu będzie podobnie, niestety tak nie jest.

Przeciętne zarobki w Nowym Sączu wynoszą około 4800 zł brutto, co daje mniej więcej 3500 „na rękę”. Jednak biorąc pod uwagę sytuację w miastach i miejscowościach położonych w pobliżu Nowego Sącza, np. w Grybowie, trzeba uznać te zarobki za dobre. W Grybowie średnia wypłata brutto jest o 300 zł niższa.

Czy w Nowym Sączu jest wysokie bezrobocie?

Relatywnie niskie wynagrodzenia mogłoby wskazywać na wysokie bezrobocie, jednak tu mamy do czynienia z odwrotną sytuacją. Bezrobocie w Nowym Sączu jest bowiem bardzo niskie. Jego stopa wynosiła w 2021 roku tylko 3%, a więc znacznie mniej niż średnia dla całego kraju (5,4%) i dla samego województwa małopolskiego.

Dla przykładu stopa bezrobocia w położonym nieopodal Grybowie była w ubiegłym roku ponad dwukrotnie wyższa i wynosiła aż 7,8%. W tym kontekście trzeba sobie jasno powiedzieć, że bezrobocie w Nowym Sączu praktycznie nie istnieje. Osoby w wieku produkcyjnym, które pozostają bez pracy, najczęściej same podjęły taką decyzję. Mogą to być np. matki małych dzieci lub osoby w wieku przedemerytalnym, które są w na tyle dobrej sytuacji, że nie muszą pracować.

Czy warto dojeżdżać do pracy do Nowego Sącza?

Praca w mieście Nowy Sącz jawi się jako bardzo atrakcyjna dla mieszkańców sąsiednich miejscowości. Dowodem na to jest duża liczba osób, które mieszkają poza miastem, ale to właśnie z nim związały swoje życie zawodowe. Codziennie do pracy w Nowym Sączu przyjeżdża około dwunastu tysięcy osób, które skusiła praca na pełen etat, często nie do zdobycia w ich rodzinnych miejscowościach.

Biorąc pod uwagę dobrą sytuację na rynku pracy w Nowym Sączu, na pewno warto tu dojeżdżać. Trzeba jednak na chłodno skalkulować czas i koszty dojazdu. Na pewno będzie się to opłacało mieszkańcom Grybowa, którzy do Nowego Sącza mogą się wygodnie dostać drogą krajową nr 28. Czas przejazdu, jeśli nie ma korków, to około dwadzieścia pięć minut. Trasę można pokonać własnym autem lub komunikacją publiczną.

fot. nadesłane

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: