Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
czwartek 28 września 2023
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

Gródek: ERASMUS na plus. Uczniowie z nowymi doświadczeniami

W piątek, 30 września zakończyło się trwające pięć dni spotkanie w ramach projektu „Erasmus + „YOU START FIRST, THEN WAIT FOR THE OTHERS””. Uczestniczyli w nim uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Gródku oraz ich szkół partnerskich z Turcji, Serbii, Portugalii oraz Macedonii.

Program ma na celu integrację uczniów z różnych krajów europejskich. Uczestnicy wspólnie poznają odmienne kultury i zwyczaje poprzez cykliczne odwiedziny poszczególnych szkół różnych narodowości.

Polska była trzecim przystankiem tego projektu po Portugalii i Turcji, w marcu dzieci odwiedzą Macedonię, a ostatnim krajem który odwiedzą będzie Serbia.

Na meetingu w Polsce przez ostatnie 5 dni przebywało 24 zagranicznych uczniów i 13 nauczycieli. W czasie pobytu w naszym kraju zagraniczni uczniowie wraz z ich polskimi kolegami odwiedzili okoliczne atrakcje, brali udział w warsztatach a także bawili się przy wspólnym ognisku.

Podsumowanie projektu odbyło się na uroczystej kolacji w restauracji „Mardan” w Ropie. Podczas ostatniego dnia integracji dyrektor SP w Gródku – Małgorzata Fyda-Wiśniowska, złożyła podziękowania na ręce nauczycieli i wszystkich osób które przyczyniły się by ten tydzień był jak najbardziej udany. Wśród gości pojawił się również wójt gminy Grybów – Jacek Migacz, który podarował każdej grupie okazałe pudełko słodyczy.

Agnieszka Rząca – Betkowska – koordynatorką projektu podsumowała te kilka dni trwania projektu:
Pierwsi goście przyjechali już w niedzielę, ale oficjalnie przywitaliśmy ich w szkole 26 września. Po części oficjalnej uczniowie i nauczyciele zwiedzili szkołę, a następnie wszyscy uczestnicy projektu udali się na spotkanie z Wójtem Jackiem Migaczem, który wraz z Kierownik Referatu Oświaty Marią Tarasek, zapoznali Gości z naszą Gminą oraz wręczyli pamiątki związane z naszym regionem. Kolejną atrakcją była Bobowa, miasto w którym od lat uprawia się trudną sztukę koronki klockowej. Trzeba przyznać, że kunszt tworzenia koronek wzbudził ogromny podziw i zachwyt nie tylko zagranicznych gości, ale też naszych uczniów. Niestety, niesprzyjająca aura pogodowa nie pozwoliła na zaplanowany spacer po Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach.

– Pierwsi goście przyjechali już w niedzielę, ale oficjalnie przywitaliśmy ich w szkole 26 września. Po części oficjalnej uczniowie i nauczyciele zwiedzili szkołę, a następnie wszyscy uczestnicy projektu udali się na spotkanie z Wójtem Jackiem Migaczem, który wraz z Kierownik Referatu Oświaty Marią Tarasek, zapoznali Gości z naszą Gminą oraz wręczyli pamiątki związane z naszym regionem. Kolejną atrakcją była Bobowa, miasto w którym od lat uprawia się trudną sztukę koronki klockowej. Trzeba przyznać, że kunszt tworzenia koronek wzbudził ogromny podziw i zachwyt nie tylko zagranicznych gości, ale też naszych uczniów. Niestety, niesprzyjająca aura pogodowa nie pozwoliła na zaplanowany spacer po Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach.

Na otarcie łez Szkoły partnerskie zostały zaproszone  na niepowtarzalną wycieczkę po Muzeum Przyrodniczym, które przybliżyło wszystkim walory przepięknej Ziemi Ciężkowickiej. We wtorek pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowa, oraz odwiedziliśmy Kopalnię soli w Bochni, co dało uczniom możliwość nie tylko poznania naszych zabytków, ale również w niecodziennych okolicznościach bo 200 metrów pod ziemią zintegrować się grając wspólnie w piłkę. Kolejny dzień spędziliśmy na terenie naszej Gminy. Rano odwiedziliśmy Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik, następnie uczniowie mieli możliwość zobaczyć zajęcia w naszej szkole. Po obiedzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach ceramicznych które prowadzili Państwo Marta i Tomasz Janas – lokalni artyści – którzy o glinie wiedzą prawie wszystko. Efektem twórczej pracy były jesienne formy, które zostały wypalone. Mamy nadzieję, że będą one miłymi pamiątkami. Podczas gdy jedna grupa była zajęta „ glinianą twórczością własną”, druga grupa integrowała się na świeżym powietrzu. Park Linowy w CSZ Ptaszkowa dostarczył wszystkim świetną rozrywkę oraz zdrową adrenalinę. Wieczorem podczas grilla, uczyliśmy się narodowych tańców, a wspólnie spędzony czas stał się doskonałą okazją do rozmów, śmiechu, integracji oraz nawiązywania nowych przyjaźni. Niestety, deszczowa pogoda pokrzyżowała nam wycieczkowe plany, ale mimo to, udało nam się zobaczyć piękno Polskiej jesieni w Pieninach. W czwartek zobaczyliśmy zamek w Niedzicy, a rejs po Jeziorze Czorsztyńskim był „wodną atrakcją” naszego spotkania. Piątek był dniem najważniejszym projektu, ze względu na warsztaty, oraz na uroczystą kolację, która podsumowała cały pobyt.

Rano uczniowie spotkali się na warsztatach pl. „Tolerance means accepting differences. Najpierw na podstawie opowiadania Elmer – The Patchwork Elephant napisanego przez Davida McKee wykonali wspólną pracę plastyczną, następnie nauczyli się piosenki przewodniej naszego spotkania, która pomogła im zrozumieć czym tak naprawdę jest tolerancja.”

Komentarze:

Turystyka

Erasmus+ pozwolił im zdobyć zagraniczne doświadczenie

Dwudziestu uczestników z terenu miasta i gminy Grybów uczestniczyło w mobilności zagranicznej w Grecji w ramach programu Erasmus plus. Młodzież odbywała praktykę w przedsiębiorstwach gastronomiczno- hotelarskich w Grecji w mieście Katerini. Partnerem z Grecji była szkoła „Platon”.

Reklama2

Ena - drewno egzotyczne

Wydarzenia

Auto-Complex w Nowym Sączu dealer Kia, Suzuki, Subaru

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: