Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
środa 24 lipca 2024

Czy blizny można zlikwidować

Blizny to niepożądane zmiany skórne, które wyglądają nieestetycznie – dlatego większość osób posiadających blizny poszukuje metod na ich skuteczne usunięcie. W takiej sytuacji najlepiej jest skierować swoje kroki od razu do gabinetu medycyny estetycznej.

Tylko profesjonalne zabiegi umożliwiają zredukowanie widoczności rozstępów i blizn. Natomiast kremy czy maści na blizny mają znaczenie jedynie pomocnicze. Porozmawiam z ekspertem w klinice Neonia Anną Zienkiewicz o tym, które zabiegi są szczególnie polecane osobom dotkniętym problemem blizn?

– Blizny mogą pojawić się u każdego z nas, bez względu na wiek. A gdy już się pojawią – bardzo trudno jest się ich pozbyć. Dlatego tak się dzieje? 

Blizna to nieprawidłowa tkanka, pojawiająca się w miejscu przerwania ciągłości skóry. Jej uszkodzeniu towarzyszy intensywny proces gojenia, polegający na jak najszybszym uzupełnieniu ubytków skóry. Powstała tkanka bliznowata różni się od prawidłowej skóry. Najbardziej charakterystyczną cechą blizny jest nieregularny, nieco chaotyczny układ Tak duża odmienność tkanki bliznowatej od skóry o prawidłowej architekturze sprawia, że konieczne jest specjalne potraktowanie blizny. Po pierwsze – oznacza to, że nie wystarczy sięgnąć po jakiekolwiek preparaty stosowane zewnętrznie, czyli kremy czy maści.  A po drugie – zabiegi medycyny estetycznej, które są jedyną skuteczną metodą walki z bliznami, muszą być wykonane w umiejętny sposób. 

– Czy to oznacza, że nie każdy zabieg jest równie skuteczny?

Owszem, są mniej i bardziej skuteczne zabiegi. Ja szczególnie polecam procedury, w których wykorzystywane są najnowsze technologie. Mam na myśli przede wszystkim lasery oraz radiofrekwencję mikroigłową, czyli zabiegi koncentrujące się na kontrolowanym nakłuwaniu skóry. Takie właśnie usuwanie blizn w Krakowie jest wykorzystywane w Klinice Neonia. Nie ma skuteczniejszej metody na pobudzenie przebudowy tkanki bliznowatej i jej ujednolicenie. Konieczne jest pobudzenie syntezy włókien kolagenowych, aby powierzchnia skóry uległa wygładzeniu i ujednoliceniu. Ale z drugiej strony – kluczowe znaczenie ma umiejętne korzystanie z takich nowoczesnych technologii. I tu warto podkreślić kilka kwestii. Jedną jest ta dotycząca aparatury. Zabiegi powinny być wykonywane wyłącznie na certyfikowanym sprzęcie – bo to stanowi gwarancję bezpieczeństwa podczas zabiegu. Ponadto ogromne znaczenie ma doświadczenie osoby wykonującej zabieg. W przypadku blizn to kluczowe dla powodzenia zabiegu. Jeśli aparatura zadziała zbyt delikatnie, nie uda się pobudzić tkanki bliznowatej do przebudowy. Jeśli natomiast poddamy skórę zbyt silnym impulsom, może dojść do przerastania blizn.

– Wniosek jest jeden – należy uważnie wybierać gabinet, w którym mamy poddać się leczeniu blizn?

Poświęćmy na to trochę czasu – to naprawdę nie jest trudne. Można zapytać znajomych czy przeczytać opinie w Internecie. Ponadto specjalista w gabinecie powinien potrafić udzielić wyczerpujących informacji dotyczących tego, jakie certyfikaty posiada aparatura i jakie są kwalifikacje osoby wykonującej zabieg. Nie polecam natomiast poddawania się zabiegom usuwania blizn w przypadkowej placówce.

– Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu, jak powinna wyglądać prawidłowo przeprowadzona terapia usuwania blizn?

Pierwszym krokiem zawsze powinna być konsultacja z lekarzem dermatologiem. We wspomnianych przeze mnie renomowanych gabinetach medycyny estetycznej jest to standard. Przed wykonaniem zabiegu pacjent zawsze spotyka się ze specjalistą, który ocenia rodzaj blizn, proponuje odpowiedni schemat terapii, a także wyklucza obecność przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Dopiero potem można przystąpić do właściwego leczenia. I tu należy liczyć się z tym, że usuwanie blizn to dłuższy proces. Wiele zależy od rodzaju blizn, ich głębokości i rozległości, a także indywidualnej podatności skóry na leczenie. Nawet wybierając najbardziej skuteczne metody, takie jak laseroterapia czy radiofrekwencja, konieczne jest wykonanie serie zabiegów.

– Proszę przybliżyć zasadę działania lasera oraz radiofrekwencji mikroigłowej na blizny.

W przypadku blizn wysoką skutecznością wyróżniają się te zabiegi, które pozwalają na powstawnaie mikrouszkodzeń skóry. Są one otoczone nienaruszoną tkanką, co stwarza doskonałe warunki do regeneracji. W przypadku lasera frakcyjnego ablacyjnego oraz radiofrekwencji wspólnym mianownikiem jest nakłuwanie skóry na określoną głębokość. W przypadku radiofrekwencji w tym celu wykorzystywane są mikroigiełki, z kolei podczas użycia lasera to wiązka światła „dziurkuje” skórę. Ponadto zachodzi zjawisko termiczne. Laser wywołuje efekt fotokoagulacji, z kolei w zabiegu radiofrekwencji igiełki emitują falę radiową, co umożliwia podgrzanie głębszych warstw skóry do 45-60 stopni.

– Czy można wykonywać oba te zabiegi?

W przypadku blizn jak najbardziej zalecane jest wykonywanie terapii łączonych. Polegają one na naprzemiennym stosowaniu kilku procedur, co ma zintensyfikować procesy remodelingu skóry. Jednym z takich łączonych schematów jest właśnie zastosowanie lasera oraz najskuteczniejszego wariantu radiofrekwencji mikroigłowej. Ponadto w ramach terapii łączonych można wykorzystać intensywne nakłuwanie skóry Dermapen 4 czy osocze bogatopłytkowe. Ten ostatni zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry materiałem wyizolowanym z krwi pacjenta, bogatym w czynniki wzrostu oraz płytki krwi. Ostateczną decyzję o tym, jakie zabiegi sprawdzą się najlepiej podejmuje dermatolog podczas konsultacji przedzabiegowej. Łączone technologie usuwania blizn można znalesć tylko w renomowanych gabinetach takich jak “medycyna estetyczna Kraków Neonia“.

fot. nadesłane

Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: