Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 23 czerwca 2024

W Łużnej promują czytelnictwo!

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej dobiegła końca realizacja projektu pn. „Pozytywnie zaczytani”- cykl działań promujących czytelnictwo w gminie Łużna.

Jego głównym celem było podnoszenie kompetencji czytelniczych, rozbudzenie potrzeb kontaktu z literaturą oraz rozwijanie kreatywności poprzez uczestnictwo w szeregu  spotkań z książką w roli głównej. W ramach realizacji zadania przeprowadzono cykl warsztatów stymulujących kreatywność oraz wspierających umiejętności związane z twórczym myśleniem, kształtujących poczucie, iż literatura i szeroko pojęta sztuka to nieodłączne elementy życia, tworzące przestrzeń dla twórczych działań, umożliwiających integrację przedstawicielom różnych grup społecznych, podnoszących kompetencje czytelnicze wśród mieszkańców.

I tak dla dzieci  przeprowadzono warsztaty literacko – plastyczne dotyczące najpopularniejszych bajek oraz ich bohaterów. Dzieci mogły przenieść się w świat baśni Andersena, wierszy Brzechwy, a także poznać bohaterów innych lektur szkolnych. Na ich podstawie odtwarzali własną, wyrażoną w formie prac plastycznych wizję bohaterów i wydarzeń. Starsi uczniowie  mogli wczuć się w role aktorów odgrywając scenki z poznanych dotąd lektur szkolnych. Aby jeszcze bliżej móc poznać wartość czytania uczniowie mieli możliwość spotkać się osobiście z Bogusławem Michalcem, literatem urodzonym w pobliskich Zagórzanach – autorem książek dla dzieci, piosenek i autorskich przewodników, autorem wierszy i opowiadań.  Kolejnym elementem zadnia było zorganizowanie seansu kina plenerowego. Wyświetlono ekranizację znanej lektury pt. „Czerwone krzesło”. Pokaz odbył się w plenerze, przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej.  W realizacji nie zapomniano o Seniorach dla których zorganizowane zostały warsztaty literackie. Zajęcia prowadzone przez Panią Bronisławę Siutę poruszały różnorodną tematykę, a tłem do każdego ze spotkań była określona pozycja literacka. Spotkania odbywały się w miłej i przytulnej atmosferze, przy filiżance herbaty w Klubie Seniora w Łużnej. Wszystkie przedstawione powyżej działania przyczyniły się w istotny sposób do pobudzenia aktywności lokalnej społeczności poprzez rozbudzenie w uczestnikach potrzeby wspólnego uczestniczenia w przedsięwzięciach promujących literaturę i czytelnictwo.

Realizacja nie była by możliwa bez pomocy finansowej, którą udzieliło Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach Programu Ministra pn. Edukacja Kulturalna. Nie mniej ważna była współpraca merytoryczna z  Instytutem Książki w Krakowie, Wójtem Gminy Łużna, Panem Mariuszem Tarsą, Klubem Seniora oraz niepublicznym przedszkolem „Tuptuś” w Łużnej.  Organizatorzy pragną wszystkim serdecznie podziękować, za wszelką otrzymaną pomoc.

 

mkdnis logo_finał

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

fot. archiwum B. Siuty

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: