Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
sobota 22 czerwca 2024

Gdzie kupić kontrakty CFD na surowce?

Czy rynek surowców czeka hossa? Czy najlepszą obroną przed monetarnymi działaniami rządzących są inwestycje w surowce? Na pewno są dobrym kierunkiem, który może obronić się w coraz bardziej rozwiniętym świecie.

 Nowoczesne technologie oparte są właśnie na surowcach, których rosnące zapotrzebowanie powinno stopniowo windować ceny w górę. Czy warto więc inwestować w surowce?

Mając na myśli surowce, nie tylko chodzi o ropę, gaz, węgiel czy metale szlachetne – złoto i srebro. Pod kątem inwestycyjnym atrakcyjne mogą być też – rudy żelaza, uran, pallad, nikiel, platyna czy inne surowce oraz pierwiastki, bez których świat tak łatwo sobie nie poradzi.

Rynek surowców tak jak każdy, obarczony jest cyklami lepszych i gorszych lat. Na wykresie wieloletnim widać to w formie fali. Ostatnie lata to raczej surowcowy rynek niedźwiedzi, który ma szansę w najbliższych latach solidnie się odbić. Niestety jest małe, ale, lekarstwem na wysokie ceny surowców, jest słaby kurs dolara, a ten, póki co trzyma się mocno. Czy więc rosnący popyt na surowce okażę się wystarczający dla inwestorów?

Surowce mogą stać się kolejnym celem inwestorów, działających w warunkach śmiesznie niskich stóp procentowych, szalejącej inflacji oraz pewnemu nasyceniu rynku nieruchomości, na którym ceny powędrowały ostro do góry. Strach na rynku akcji, powstały trochę w wyniku oczekiwania gwałtownego załamania po dość intensywnych rajdach w górę, nakazuje poszukiwania alternatyw dla wolnych środków. I w takiej sytuacji zawsze wymienia się surowce ze złotem na czele.

CFD na surowce

Inwestować w surowce możemy na różne sposoby. Miłośnicy posiadania udziałów pewnie najchętniej wybiorą spółki zajmujące się wydobyciem poszczególnych surowców. Innym sposobem na inwestowanie są kontrakty CFD na surowce. Aby móc nimi handlować, niezbędny będzie rachunek w Saxo Bank Polska (polecany CFD broker), umożliwiający swobodny handel kontraktami terminowymi na rynkach z całego świata.

Jakie są dostępne kontrakty CFD związane z surowcami? Najpopularniejsze są oczywiście surowce energetyczne – ropa naftowa i gaz ziemny. CFD mogą dotyczyć też surowców rolnych – kukurydzy, soi, cukru czy pszenicy oraz metali – złoto, srebro, pallad, platyna miedź.

Inwestycje w kontrakty CFD są polecane osobom dobrze zorientowanym na tych rynkach, szczególnie w ujęciu globalnym. Rozwój poszczególnych krajów, kryzysy największych gospodarek, zatory logistyczne, konflikty, ceny walut czy wielkość zasobów, to tylko nieliczne argumenty mogące kształtować zmiany cen surowców.

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: