Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
sobota 20 lipca 2024

Odbieranie od nieznanego numeru – jak się zachować

Telefony komórkowe są dziś wszechobecne i nic dziwnego, że z korzystaniem z nich wiążą się dziś liczne niebezpieczeństwa. Nie mowa tu tylko o internecie, który dziś stał się podstawą pracy, nauki czy rozrywki milionów ludzi na całym świecie.

Wciąż niezwykle popularne są chociażby rozmowy telefoniczne, które codziennie odbywają się za pośrednictwem tysięcy urządzeń. Wiele z nich ma charakter połączeń z nieznanych numerów, których boi się spora część społeczeństwa. Jak zachować się, gdy dzwoni nieznany numer?

Dlaczego boimy się nieznanych numerów?

Wielu użytkowników telefonów doskonale zdaje sobie sprawę z ogromu niebezpieczeństw, które czyhają na nas chociażby w sieci. Okazuje się jednak, że także pozornie bezpieczne połączenie telefoniczne może być początkiem sporych kłopotów. Wszystko przez oszustów i naciągaczy, którzy obecnie wykorzystują różnorodne socjotechniki i podstępy to wyłudzania od nas haseł czy pieniędzy. Sporo się słyszy o różnego rodzaju nadużyciach, które zaczynają się właśnie od nieznanego numeru na wyświetlaczu naszego telefonu. Nic więc dziwnego, ze sporo osób podchodzi do tego rodzaju telefonów z dystansem i najczęściej je ignoruje. Takie połączenia mogą być także elementem kampanii marketingowej nachalnych przedstawicieli firm czy usługodawców, którzy starają się przekonać nas do oferty swoich pracodawców. Nieznany numer nie zawsze musi oznaczać jednak potencjalne kłopoty i niebezpieczeństwo.

Baza opinii o numerach telefonów w internecie

Nieznany nam identyfikator urządzenia może pochodzić chociażby z banku, w którym mamy konto czy lokatę. Rzadko mamy też zapisany numer chociażby konsultanta sieci komórkowej czy przedstawiciela innej firmy, z której usług aktualnie korzystamy. Dzwonić może też na przykład nasz przyjaciel, który z jakiegoś powodu utracił dostęp do swojego urządzenia. Najwygodniej byłoby więc sprawdzić, do kogo należy dany numer – umożliwia to chociażby serwis infonumer, który jest swoistą bazą danych i opinii o numerach komórkowych. Tworzona jest ona przez innych internautów, którzy określają potencjalną przydatność lub szkodliwość danego numeru telefonu. Przydatne warto zapisać w pamięci naszego urządzenia – potencjalnie niebezpieczne należy natomiast dodać na czarną listę lub zablokować. Dzięki temu ustrzeżemy się od podobnych sytuacji w przyszłości. Warto powiedzieć, że sprawdzenie właściciela telefonu nie zawsze jest możliwe. Większość tego rodzaju serwisów działa też w oparciu o płatny model dostępu do swoich zasobów. Warto o tym pamiętać przed skorzystaniem z usług.

fot. nadesłane

 

Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: