Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 26 maja 2024

Na rzekach stabilniej. Mimo to wprowadzono pogotowie i dyżury!

Sytuacja hydrologiczna na wielu rzekach naszego regionu nie wygląda dobrze. Trwające od niedzieli deszcze, powodują że ziemia nie przyjmuje już opadów a koryta rzek nie mieszczą już ogromu wody. O ile sytuacja w samym Grybowie ustabilizowała się o tyle obecnie z falą na Białej mierzą się mieszkańcy sąsiedniej gminy Ciężkowice. Tam stan alarmowy został przekroczony o ponad 70cm.

W Grybowie na rzece Biała najgorszy stan był około godziny 3 w nocy. Wtedy poziom wody wyniósł 425cm i przekroczył stan alarmowy o 25cm. Obecnie lustro wody znajduje się na wysokości ok. 326cm (poziom ostrzegawczy od 320cm). Niepokojąca dla mieszkańców jest aktualna prognoza pogody według której jutro i pojutrze można spodziewać się kolejnych opadów.

Do jutra czyli 31 sierpnia, godzin południowych obowiązuje wydane wczoraj ostrzeżenie hydrologiczne, II stopnia. Brzmi ono: „W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu, prognozowane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach wzrosty mogą mieć gwałtowny charakter. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo i krótkotrwale także alarmowych.”

Ze względu na zaistniałą sytuację meteorologiczną i hydrologiczną Burmistrz Miasta Grybowa wprowadził stan pogotowia przeciwpowodziowego dla Miasta Grybów. Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje od dnia 30.08.2021 r. od godziny 06:00 do odwołania. Został zwołany również Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz wprowadzony całodobowy dyżur w Urzędzie Miejskim w Grybowie do odwołania.

W ramach wprowadzonego pogotowia przeciwpowodziowego należy w szczególności:
1. utrzymywać sprzęt i wyposażenia magazynów przeciwpowodziowych w bezpośredniej gotowości do użycia,
2. monitorowanie zagrożonych terenów oraz poziomu wód w rzece Biała Tarnowska oraz jej dopływach – w przypadku ich zwiększenia wprowadzony zostanie alarm przeciwpowodziowy,
3. zapewnić gotowość sił i środków przeciwpowodziowych do ich niezwłocznego użycia
4. uruchomić przeciwpowodziową akcję ratowniczą w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia oraz mienia na obszarze Miasta Grybów,
5. podjęcia innych działań wynikających z Planu operacyjnego ochrony przed powodzią Miasta Grybów,
6. informować na bieżąco o podjętych działaniach i rozwoju sytuacji Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu.

Podobną decyzję podjął Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz. W ramach pogotowia uruchomione zostały całodobowe dyżury w Urzędzie Gminy Grybów. Dyżur trwa od dnia 30 sierpnia 2021 roku od godziny 10:00 aż do odwołania. Dyżur prowadzony jest pod numerami telefonów: 18-448-42-40 oraz 694-413-920.

fot. M. Książkiewicz


Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: