Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
środa 22 marca 2023
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bon Turystyczny do 30 marca 2023. Przypominamy

Na rzekach stabilniej. Mimo to wprowadzono pogotowie i dyżury!

Sytuacja hydrologiczna na wielu rzekach naszego regionu nie wygląda dobrze. Trwające od niedzieli deszcze, powodują że ziemia nie przyjmuje już opadów a koryta rzek nie mieszczą już ogromu wody. O ile sytuacja w samym Grybowie ustabilizowała się o tyle obecnie z falą na Białej mierzą się mieszkańcy sąsiedniej gminy Ciężkowice. Tam stan alarmowy został przekroczony o ponad 70cm.

W Grybowie na rzece Biała najgorszy stan był około godziny 3 w nocy. Wtedy poziom wody wyniósł 425cm i przekroczył stan alarmowy o 25cm. Obecnie lustro wody znajduje się na wysokości ok. 326cm (poziom ostrzegawczy od 320cm). Niepokojąca dla mieszkańców jest aktualna prognoza pogody według której jutro i pojutrze można spodziewać się kolejnych opadów.

Do jutra czyli 31 sierpnia, godzin południowych obowiązuje wydane wczoraj ostrzeżenie hydrologiczne, II stopnia. Brzmi ono: „W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu, prognozowane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach wzrosty mogą mieć gwałtowny charakter. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo i krótkotrwale także alarmowych.”

Ze względu na zaistniałą sytuację meteorologiczną i hydrologiczną Burmistrz Miasta Grybowa wprowadził stan pogotowia przeciwpowodziowego dla Miasta Grybów. Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje od dnia 30.08.2021 r. od godziny 06:00 do odwołania. Został zwołany również Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz wprowadzony całodobowy dyżur w Urzędzie Miejskim w Grybowie do odwołania.

W ramach wprowadzonego pogotowia przeciwpowodziowego należy w szczególności:
1. utrzymywać sprzęt i wyposażenia magazynów przeciwpowodziowych w bezpośredniej gotowości do użycia,
2. monitorowanie zagrożonych terenów oraz poziomu wód w rzece Biała Tarnowska oraz jej dopływach – w przypadku ich zwiększenia wprowadzony zostanie alarm przeciwpowodziowy,
3. zapewnić gotowość sił i środków przeciwpowodziowych do ich niezwłocznego użycia
4. uruchomić przeciwpowodziową akcję ratowniczą w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia oraz mienia na obszarze Miasta Grybów,
5. podjęcia innych działań wynikających z Planu operacyjnego ochrony przed powodzią Miasta Grybów,
6. informować na bieżąco o podjętych działaniach i rozwoju sytuacji Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu.

Podobną decyzję podjął Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz. W ramach pogotowia uruchomione zostały całodobowe dyżury w Urzędzie Gminy Grybów. Dyżur trwa od dnia 30 sierpnia 2021 roku od godziny 10:00 aż do odwołania. Dyżur prowadzony jest pod numerami telefonów: 18-448-42-40 oraz 694-413-920.

fot. M. Książkiewicz


Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: