Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
sobota 24 lutego 2024
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

Jak wybrać kredyt konsolidacyjny? Zalety i wady konsolidacji

Kredyt samochodowy, pożyczka hipoteczna na mieszkanie, karty kredytowe w kilku bankach… Coraz ciężej jest nam poradzić sobie z terminową spłatą zobowiązań. Aby się w tym wszystkim nie pogubić, warto zawnioskować o konsolidację kredytów, które mamy do spłacenia. Jak połączyć kilka pożyczek w jeden kredyt? Gdzie najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny i jakie kroki należy podjąć? Jak wygląda konsolidacja kredytów? W tym artykule wyjaśniamy, jak wziąć pożyczkę konsolidacyjną.

Czym właściwie jest kredyt konsolidacyjny? konsolidacja

Jest to kredyt gotówkowy, którego udziela nam bank, jeśli nie mamy za co spłacić naszych poprzednich zobowiązań finansowych, jak np. pożyczki czy raty za mieszkanie. Wygodnym rozwiązaniem jest to, że klient nie musi opłacać rat, chodząc do różnych instytucji, lecz płacąc jednorazowo w banku. Środki finansowe nie zostają przelane na konto klienta, lecz wszystkim zajmuje się bezpośrednio bank. Warto podkreślić, że konsolidacja nie musi dotyczyć wszystkich naszych pożyczek i rat – możemy samodzielnie wybrać, które chcemy spłacić z pomocą kredytu konsolidacyjnego.

Na co zwrócić uwagę w przypadku kredytu konsolidacyjnego?

Jeśli chodzi o kredyt konsolidacyjny, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim należy dowiedzieć się, ile będzie wynosić miesięczna rata z wliczonymi w nią odsetkami. Najlepiej, by była ona niższa od sumy rat wszystkich naszych finansowych zobowiązań. Należy ponadto zapytać o okres, w jakim kredyt musi zostać spłacony. Powinien być on jak najkrótszy, jednak należy pamiętać, że nie ma możliwości jego jednoczesnego skrócenia i zmniejszenia raty. Należy wybrać opcję, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Warto zwrócić też uwagę na to, jaka jest całkowita kwota do zapłaty – należy pamiętać, że zawsze przewyższa ona kwotę wszystkich naszych finansowych zobowiązań. Warto porównać RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, w różnych bankach. Przedstawia ona, który bank może nam udzielić kredytu konsolidacyjnego. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania powinna być możliwie jak najniższa.

Jeszcze mała rada: jeżeli często popadasz w długi, nie decyduj się na kredyty konsolidacyjne.

Kto może uzyskać kredyt konsolidacyjny hipoteczny?

Kredytem konsolidacyjnym powinny być zainteresowane osoby zadłużone, które zdecydowały się spłacać kilka zobowiązań finansowych. Należy posiadać zdolność kredytową. Na jej ocenę wpływ mają m.in. wiek kredytobiorcy, wykonywany zawód, wykształcenie oraz miesięczne dochody. Bank musi ocenić, czy będziemy w stanie później spłacić taki kredyt oraz czy jesteśmy osobą popadającą w długi. Warto w niego zainwestować, gdy pojawiają się nam problemy ze spłacaniem zobowiązań w określonym czasie.

Zalety i wady konsolidacji

Zanim podejmiemy decyzję o podjęciu takiego kredytu, musimy poznać jego dobre i złe strony. Kredyt konsolidacyjny pozwala na przekształcenie kilku naszych długów w jeden, który można dłużej spłacać. Kolejnym plusem takiego kredytu jest niższa rata miesięczna – jest ona mniejsza niż suma rat wszystkich naszych długów. Jest to także forma dodatkowego kapitału i możliwość wzięcia dodatkowych ubezpieczeń. Jak wszystko, kredyt konsolidacyjny ma również swoje wady. Pierwszą z nich jest fakt, że są one dość drogie – może to oznaczać wyższe miesięczne spłaty kredytu. Ponadto wymaga on wysokiej zdolności kredytowej.

Gdzie można dostać kredyt konsolidacyjny? konsolidacja

Koniecznie trzeba porównać oferty kilku banków – tylko w ten sposób będziemy w stanie wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny. Polecamy internetowe porównywarki kredytów i kalkulator kredytu konsolidacyjnego www.totalmoney.pl i https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny.Wystarczy wskazać kwotę, jakiej potrzebujemy na spłatę naszych zobowiązań, oraz okres, w jakim będziemy w stanie spłacić kredyt konsolidacyjny. Oferty kredytów zawsze ułożone są od najtańszego do najdroższego. Mimo że różnice między ofertami zwykle nie są duże, znaczenie może mieć tu obecność dodatkowego ubezpieczenia. Wniosek o kredyt można złożyć przez internet, bez konieczności osobistego stawienia się w banku.

Źródło: pexels.com

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

Budownictwo Filipowicz

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: