Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
środa 27 września 2023
biuro rachunkowe, obsługa kadrowo-płacowa, ubezpieczenia, Grybów

Grybów: zła jakość wody w wodociągu. Miasto walczy z awarią!

Od wczoraj w trybie nadzwyczajnym działa Miejski Zespół Zarządzania Kryzowego, w związku ze złym stanem jakości wody w wodociągu miejskim z ujęcia „Równie”, zlokalizowanego przy stadionie miejskim a którego pobór wody następuje z rzeki Biała Tarnowska.

Mając na uwadze aktualną sytuację, burmistrz Miasta Grybowa Paweł Fyda wydał stosowny apel, którego treść poniżej zamieszczamy.

„SZANOWNI MIESZKAŃCY MIASTA GRYBÓW. W związku z zaistniałą sytuacją pragnę Państwa serdecznie przeprosić za stan jakości wody dostarczanej z wodociągu miejskiego, z ujęcia „RÓWNIE” położonego przy ulicy Grunwaldzkiej w Grybowie.

W dniu 1 lipca 2021 roku zwołałem w trybie nadzwyczajnym posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w trakcie którego omówiona została obecna sytuacja, oraz podjęte zostały decyzje dotyczące natychmiastowego usunięcia awarii, polegające na zakupie oraz montażu dodatkowych urządzeń filtrujących. Ich wybór będzie jednak uzależniony od dostępności na rynku produktów spełniających wymagane parametry. Może to mieć znaczący wpływ na termin usunięcia awarii.

DLATEGO TEŻ PO RAZ KOLEJNY, MAJĄC NA UWADZE POWYŻSZE, PRAGNĘ PAŃSTWA SERDECZNIE PRZEPROSIĆ, A JEDNOCZEŚNIE PROSIĆ O WYTRWAŁOŚĆ I ZROZUMIENIE ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI.

Gwarantuję, iż w niedługim czasie jakość dostarczanej wody ulegnie zdecydowanej poprawie. Pragnę także Państwa poinformować, iż od kilku lat trwają intensywne prace związane z rozbudową oraz modernizacją systemu gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie Miasta Grybów.

W 2015 roku sporządzony został dokument, tzw. „Model Matematyczny” przedstawiający ówczesny stan w opisanej wyżej dziedzinie. W oparciu o przyjęte w nim rozwiązania, jako pierwszą podjęto decyzję dotyczącą rozbudowy Oczyszczalni Ścieków „RÓWNIE” wraz z modernizacją jej procesu technologicznego.

Działanie to było niezbędne z uwagi na opracowywaną już dokumentację budowlaną dotycząca rozbudowy kanalizacji sanitarnej. Ówczesna wydajność tejże oczyszczalni uniemożliwiała podłączenie nowej sieci, a wyposażona tylko w jeden reaktor, oczyszczalnia ta stwarzała potencjalne zagrożenie ekologiczne.

Inwestycję zakończono w roku 2020 dzięki pozyskanym środkom europejskim. Koszt tego zadania opiewał na kwotę ponad 5 mln zł.

Kolejnym zadaniem przewidzianym do realizacji, jest właśnie budowa z prawdziwego zdarzenia nowej Stacji Uzdatniania Wody dla Miasta Grybów, która docelowo zastąpi obiekt zbudowany w latach 60-tych. Na obecną chwilę trwają prace nad wykonaniem dokumentacji budowlanej oraz pozyskaniem środków na realizację jakże ważnej dla nas wszystkich inwestycji.

Mam nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości będziemy mogli się cieszyć z bardzo dobrej jakości wody pitnej dostarczanej z wodociągu miejskiego.

PODSUMOWUJĄC, RAZ JESZCZE PRAGNĘ PAŃSTWA PRZEPROSIĆ ZA ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĘ ORAZ JESZCZE RAZ PROSIĆ O ZROZUMIENIE POWYŻSZEGO PROBLEMU.”

Z poważaniem
Paweł Fyda
Burmistrz Miasta Grybów

fot. ilustracyjne


Komentarze:

Turystyka

Erasmus+ pozwolił im zdobyć zagraniczne doświadczenie

Dwudziestu uczestników z terenu miasta i gminy Grybów uczestniczyło w mobilności zagranicznej w Grecji w ramach programu Erasmus plus. Młodzież odbywała praktykę w przedsiębiorstwach gastronomiczno- hotelarskich w Grecji w mieście Katerini. Partnerem z Grecji była szkoła „Platon”.

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

AF Constructions

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: