Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
wtorek 18 czerwca 2024

Od gór po morze… buduje drogi i mosty firma z Krużlowej

30 obiektów mostowych powstaje na Autostradzie A1 dzięki firmie Budownictwo Filipowicz z Krużlowej Niżnej. Przedsiębiorstwo ma również udział w budowie Zakopianki na trasie Nowy Targ – Rdzawka. 

Firma Budownictwo Filipowicz została zarejestrowana w 2007 r. w Krużlowej Niżnej. Jej siedziba mieści się natomiast w Korzennej. Założycielem przedsiębiorstwa jest Łukasz Filipowicz. To dzięki jego determinacji i pracy początkowo niewielka firma szybko stała się liczącym graczem w branży drogowo-mostowej. Dziś zatrudnia 80 osób i jest podwykonawcą dla przedsiębiorstw realizujących strategiczne dla kraju inwestycje. Również zleca pracę zaprzyjaźnionym firmom podwykonawczym. 

– Sami nie przystępujemy do przetargów, niemniej firmy, które to robią, mają do nas ogromne zaufanie. Jesteśmy dla nich ważnym partnerem – mówi Katarzyna Łuc, menadżer w Budownictwo Filipowicz.

Obecnie firma realizuje duże przedsięwzięcie jako podwykonawca dla Polaqua i Intercor, które budują Autostradę A1 w Polsce. W ramach tej inwestycji Budownictwo Filipowicz stawia na linii Częstochowa – Radomsko aż 30 obiektów mostowych. 

Firma, dysponując najnowocześniejszym sprzętem, równolegle jest w stanie realizować kilka zleceń. Będąc więc zaangażowaną w budowę A1, bierze również udział w powstaniu odcinka Zakopianki na linii Nowy Targ – Rdzawka, gdzie jako podwykonawca buduje siedem  obiektów mostowych. 

– Dysponujemy 17 nowoczesnymi pojazdami (ładowarki, koparki, samochody ciężarowe z HDS), które nie tylko zapewniają większe bezpieczeństwo naszym pracownikom, ale również sprawiają, że nasza praca jest dużo bardziej wydajniejsza – wylicza Katarzyna Łuc. 

Menadżer firmy podkreśla jednak, że choć jakość sprzętu ma znaczenia, to jednak najważniejsze są zasoby ludzkie. Przedsiębiorstwo może pochwalić się wykwalifikowaną stałą kadrą.

– To wybitni specjaliści w branży mostowo-drogowej – mówi Katarzyna Łuc. – Niemniej stale też poszukujemy nowych pracowników. Obecnie zatrudnienie mogą u nas znaleźć pracownicy budowlani. Szczególnie poszukujemy cieśli szalunkowych – dodaje menadżerka.

Budownictwo Filipowicz na swoim koncie ma wiele inwestycji drogowo-mostowych w całej Polsce. Firma realizowała m.in. Centrum przesiadkowe w Gliwicach, brała udział w budowie drogi ekspresowe S-3 Nowa Sól – Legnica, S-7 Szydłowiec – Radom ,  jak również ma swój wkład w budowę  fabryki  dla LG pod Wrocławiem. 

Budownictwo Filipowicz
Fot. Arch.  Budownictwo Filipowicz


Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: