Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 23 czerwca 2024

Poważne zmiany w Urzędzie Gminy! “Najważniejszy jest mieszkaniec”

Zmiana lokalizacji dziennika podawczego, nowe usytuowanie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, kącik dla najmłodszych, dodatkowe wejście a także ułatwienia dla niepełnosprawnych to pierwsze kroki podjęte w Urzędzie Gminy Grybów dla zwiększenia dostępności urzędu dla mieszkańców.

– Celem zmian jest przede wszystkim umożliwienie korzystania przez mieszkańców i przedsiębiorców z usług publicznych świadczonych przez Urząd Gminy przy możliwie najmniejszych barierach technicznych i organizacyjnych – mówi Jacek Migacz, wójt gminy Grybów. – Dotychczasowa lokalizacja dziennika podawczego na I pietrze znacząco utrudniała dostęp interesantów do Urzędu, zwłaszcza osób z obniżoną funkcjonalnością ze względu na istniejące bariery architektoniczne. Istotne zmiany poczyniliśmy także w zakresie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który mieści się obecnie w części gdzie dotychczas była sala obrad Rady Gminy. Wykonaliśmy tam dodatkowe wejście, stworzyliśmy kącik dla dzieci. Wszystko z myślą o naszych mieszkańcach.

Punkt kancelaryjny (tzw. dziennik podawczy) wraz z punktem informacyjnym zlokalizowany jest na parterze na lewo od głównego wejścia (pokój nr 2). Tym samym, każdy mieszkaniec bez większych utrudnień będzie mógł złożyć dokumenty, pobrać wnioski czy też zasięgnąć informacji o sposobie załatwienia danej  sprawy. Zmieniono również szerokość drzwi wejściowych do budynku oraz punktu kancelaryjnego, co umożliwia wjazd osób na wózku inwalidzkim. Dodatkowo na parterze, istniejąca toaleta została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zmiany objęły także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który także przeniesiono na parter. W celu poprawienia komfortu mieszkańców uruchomiono dodatkowe wejście do budynku, z którego bezpośrednio można kierować się do GOPS. Docelowo przy wejściu zostanie również zlikwidowana bariera architektoniczna w postaci krawężnika. Dotychczasową salę konferencyjną zaadaptowano na trzy pokoje biurowe: przy czym jeden z nich będzie służył m.in. do przyjmowania klienta tzw. wrażliwego aby w sposób dyskretny i niedyskryminujący uzyskał właściwą dopasowaną do swojej sytuacji pomoc urzędników.

Dotychczasowe pomieszczenia, które zajmował GOPS, czeka remont. Po jego ukończeniu, zajmą je osoby z zespołu zajmującego się świadczeniami rodzinnymi i opiekuńczymi  tak aby w jednym miejscu klient uzyskał pomoc społeczną czy wsparcie rodziny.

– Pragnę podkreślić, ze wszelkie zmiany organizacyjne maja przyczynić się do poprawy jakości pracy administracji na rzecz mieszkańców Gminy Grybów – dodaje Danuta Krok, sekretarz Gminy Grybów. – Nie udałoby  się jednak tego przeprowadzić bez nakładów inwestycyjnych, który dotychczas wyniosły około 200 tys. złotych, przy czym efekt nie jest jednorazowy. Poprawa standardu obsługi klienta będzie miała długofalowy rezultat. Każda instytucja stara się aby podnosić jakość i standardy funkcjonowania. Uważam  że mieszkańcy Gminy Grybów również zasługują na szacunek i większą kulturę obsługi przez administracje. Jest to moim celem jako sekretarza Gminy i mam nadzieję, ze mieszkańcy odczują poprawę jakości pracy Urzędu Gminy.


Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: