Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
piątek 19 kwietnia 2024

Już w grudniu podróżni skorzystają z nowego peronu w Ptaszkowej

Ptaszkowa. Remont peronu oraz otoczenia dworca.

Mija już prawie 200 dni odkąd firma SKANSKA podpisała umowę z PKP PLK S.A. na modernizację prawie 21-kilometrowego odcinka linii kolejowej nr 96 pomiędzy Grybowem a Kamionką Wielką. Jak przebiegają prace zapytaliśmy rzecznika kolejowej spółki.

Przypomnijmy umowę pomiędzy firmą SKANSKA a PKP PLK S.A. podpisano 5 maja 2017 roku. Zgodnie ze złożoną ofertą, wymagany przez PKP PLK S.A. zakres prac wyceniono na kwotę 59 285 110,53 zł a usługa będzie objęta 6 letnim okresem gwarancji.

– W ramach prac na linii nr 96 Tarnów – Muszyna- Leluchow, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują przebudowę peronów w stacji Ptaszkowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą – tłumaczy Dorota Szalacha, rzecznik PKP PLK S.A. – Przebudowa peronu nr 1 zakończy się w grudniu  br. a zakończenie wszystkich prac budowlanych na tej trasie, planowane jest do końca sierpnia 2018 r. Na ukończeniu są prace na przystanku w Mszalnicy, które podobnie jak w stacji Ptaszkowa podniosą standard obsługi podróżnych. Obiekty te będą lepiej oznakowane i oświetlone oraz wyposażone w wiaty, ławki, oraz tablice informacyjne. Zapewnią także wymaganą obsługę osobom z ograniczonymi możliwościami poruszania się i niedowidzącym. Kończą się również prace na 22 przejazdach kolejowo-drogowych (min. w Grybowie, Ptaszkowej, Białej Wyżnej, Mszalnicy), gdzie nowa nawierzchnia jezdni usprawni przejazd samochodów i ruch pieszy oraz zwiększy bezpieczeństwo użytkowników tych skrzyżowań. Do wykonania pozostaje jeszcze przebudowa peronu nr 2 w Ptaszkowej  i elementów sieci trakcyjnej, przebudowa 30 obiektów inżynieryjnych, w tym 4 wiaduktów w Grybowie, Siołkowej i w Kamionce Wielkiej ( roboty są w trakcie) oraz modernizacja tunelu przed stacją Kamionka Wielka i wymiana nawierzchni toru przed stacją Kamionka Wielka.

Jak dodaje rzecznik PKP PLK S.A.: – Realizowane obecnie inwestycje za ponad 60 mln zł w istotny sposób uzupełnią wcześniej wykonane inwestycje na linii Tarnów – Muszyna – Leluchów i poprawią jakość podróży, obsługę na peronach oraz zwiększą poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo drogowych.

Przy okazji warto poruszyć sprawę maszyn wykonawcy, który realizując prace przy linii kolejowej niejednokrotnie korzystają z infrastruktury drogowej miejskiej jak i gminnej. Radny Motyka podczas ostatniej sesji Rady Miasta Grybowa w dn. 15 listopada br. zwrócił się do burmistrza miasta Pawła Fydy z prośbą o monitorowanie stanu dróg, które według niego mają być niszczone przez wykonawcę prac na torach.

 


Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: